Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az hogy lehet, hogy Orbán...

Az hogy lehet, hogy Orbán Viktor és a Fidesz magyar kisebbséget elnyomó politikust támogat Szlovákiában? Fico kiállt a magyar nyelvet büntető szlovák nyelvtörvény és a magyarokat kollektív bűnösnek minősítő törvény Benes-dekrétum mellett.

Figyelt kérdés

Szijjártó Péter nagyon örül a szlovák választások eredményének

[link]


Közösen tiltakozik az MSZP, az SZDSZ, a Fidesz és a KDNP a szlovákiai államnyelvtörvény módosítása ellen, amely miatt akár 5000 euróra is büntethetik azt, aki nem megengedett körülmények között beszél magyarul

[link]


Fico: a Benes-dekrétumok megváltoztathatatlanok

[link]



2023. okt. 2. 07:34
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
87%
Komolyan skizofrénnek érzem magam, amikor a nemzethihősmagyarkapitány Orbán helyett, libcsiként, nekem kell védenem a felvidékieket. Agyrém, ami ebben az országban megy, agyrém.
2023. okt. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Magyar párt meg azért nem került be a szlovák parlamentbe, mert Orbán sugalmazására átszavaztak a SMER-re és ezzel nem a magyar nemzetiségi pártot támogatták. Másikfele pedig a magyarellenes SMER Fidesz támogatása miatt el sem ment szavazni.
2023. okt. 2. 09:13
 13/34 anonim ***** válasza:
70%
A fidesz mindig is a magyarok ellen volt. Most sincs ez másképpen. Fico várjuk meg, hogy miket fog tenni kormányon. Mások is voltak már, akik visszatérve irányt váltottak. Annyira rossz biztos nem lesz, mint nálunk a fidesz.
2023. okt. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
86%
Én eddig is gyomorforgatónak tartottam a fidesz "magyarkodását"... Nekem már a szerbekkel való már-már szerelmetes kapcsolat is elég volt. Ott se jobb a magyarok helyzete.
2023. okt. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
34%
Nem hiszem, hogy barátként tekintenek Fico-ra, inkább a kisebbik rosszként. Már csak az a kérdés, hogy meddig fogja vezetni az országot. Mert szlovákoknál az utóbbi időben 2-3 hónapnál tovább semelyik kormány nem volt hatalmon. Mindig borult a bili.
2023. okt. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
16%

azért támogatja mert orbán, mert fico se támogatná fegyverekkel ukrajnát, szóval a hasonló álláspont miatt.


pl ha egy nőt megcsalja a férje sokszor és visszafogadná a nő ennek ellenére is, akkor értem ezt a bírálást, de ez politika, nem szerelem. a kommentekből az jön le hogy ti szerelemből politizáltok, pedig a politikában érdek az első.

a linkek meg 2009 és 2012esek nem gondolod hogy 15 év alatt változik a világ?

2023. okt. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

16 Nem gondolom mert a magyarellenes nyelvtörvény még mindig használatban van Szlovákiában.

Azért legyünk már korrektek ha ukikat utálod a nyelvtörvényük miatt akkor Szlovákiával és Ficoval miért is vagy elnéző évtizedek óta?

Ja mert fidesznyik vagy a pártközpontból kapod a parancsokat nem a józan mérlegelő eszed szerint.

2023. okt. 2. 17:20
 18/34 anonim ***** válasza:
13%

17: máshogy fogalmazom akkor: orbán azért támogatja a ficot mert nem egyedül lesz a nagy "békepárti politikájával".

jaaaa hogy hülye vagy a politikához, meg aki nem ért veled egyet az fidesznyik, bocsánat, nem tudtam hogy retard vagy.


akkor javítok: órbán rósz!!!! így már mégfélél? akór a maji hídeg ídő ís órbánnak a híbálya?

2023. okt. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

18. Ne tőlem kérj bocsánatot hanem a nemzetedtől ami miatt ilyenekre szavaztál.. :(((


Hát én végülis meg tudom érteni ha valaki nem akar egyedül lenni. Uncsi lehet elidegenítve a kiskakasnak a karmelita szemétdombján a budai várban...:) De Orbán esetében vagy bármelyik magyar miniszterelnök esetén ez nem szabad hogy felülírja a nemzeti érdekeket és a kisebbségek védelmét.

A nemzeti érdek képviselet, amit hamar elhagy a Fidesz. De propaganda szintjén persze ötös.


Hát ezért nem nemzeti a fidesz inkább szabadságellenes illib gyülevény.

Te beszélsz retardokról az ellenzékiekből, épp a Fidesz - Gyúcsááány a hibáás! kampánya, meg a Csak a Fidesz! kampánya után? :DD

Ennél egybites üziket ennél egybitesebb szavazótáborának nem is küldhet, nyilván van aki ezt sem fogja fel fidesznyik oldalvást.

2023. okt. 2. 23:53
 20/34 anonim ***** válasza:
21%

Jelenleg legfontosabb a béke megtalálása, és ez már előrelépés.

Akármilyen is Fico a béke oldalán áll.

De haladunk azért, mert kezdi leállítani a támogatásokat az USA és már több EU Ország is. Lehetséges nem kell már olyan sok embernek meghalnia a semmiért.

2023. okt. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!