Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ukrán katonai vezetősèg arról...

Ukrán katonai vezetősèg arról tanácskozott, hogy megtámadják e magyarországot. Ezt akartátok lipsik? Ezèrt vèdtètek ukrajnát. Tessèk mehettek harcolni a frontra ha megtámadnak.

Figyelt kérdés

márc. 3. 06:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
32%

"Nem arról van szó, hogy egy Magyarországot ért támadás során mi lenne, hanem arról, hogy Mennyi magyar katonai áldozatot lennél Te hajlandó bevállalni egy totál más, külföldi ország védelme érdekében, és meddig ?" - a NATO KÖZÖS védelmi elve erről szól. Ha megtámadják Romániát, a teljes magyar haderőt be kéne vetni akár szükség esetén és mind ott is pusztulhatna a szövetség logikája szerint. Cserébe fordítva is működne ez.


"Miért van, hogy a francia állampolgárnak nincs kifogása Afganisztán / Nigéria / Guyana ellen, addig Ukrajna kapcsán viszont ellenkezik a nép, és csak a politikusok képzelik magukat Napkirálynak ?" - honnan szerezted az adatot, hogy Guyan stb ellen nincs kifogásuk? Miért minősíted a francia elnököt? Miért nem hívod zsarnok tömeggyilkosnak az orosz elnököt ennyi erővel? Egy háborút mindig ellenez a nép teljesen érthetően.


"Tetszik - nem tetszik, a II. vh-ban agresszorok voltunk mi is, vagy nem ?" -azok voltunk, mi üzentünk hadat a szovjeteknek és a jugóknak is, de még az USA-nak is például.


"azért esett el rendkívül gyorsan Avgyejevka" - azért az nem volt annyira gyors emlékeim szerint.


"az orosz válaszcsapás román katonai reptereket az érne, az melyik lenne a fenti kettő közül ?" - az román/dán stb katonai beavatkozás lenne az orosz-ukrán háborúba. A NATO meg ugyanúgy nem egységes mint az EU, mert ezekben van önálló politikai döntési jogköre az országoknak.

márc. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 Jeffrey Spender ***** válasza:
49%

Bocsáss meg, de Te milyen lelkületű vagy, hogy te a komplett Honvédséget, 40,000 embert terelnél a pusztulásba + hadirokkantságba egy IDEGEN országért ?


Én Romániáért Nulla katonai áldozatra lennék hajlandó.

márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 Jeffrey Spender ***** válasza:
63%

A Magyar Honvédség a teljes erőbedobással beharangozott hadseregfejlesztés ellenére egy zászlóaljnyi katonát sem lenne képes kiállítani éles helyzetben.


Egy zászlóalj az 400 - 800 katonát jelent.


Akkor mihez kezdenél ?

márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 Jeffrey Spender ***** válasza:
63%

" Ha megtámadják Romániát, a teljes magyar haderőt be kéne vetni akár szükség esetén és mind ott is pusztulhatna a szövetség logikája szerint. Cserébe fordítva is működne ez. "



Romániát


- nyugatról Magyarország,


- északról Ukrajna,


- északkeletről Moldova és Ukrajna,


- keletről a Fekete-tenger,


- délről Bulgária,


- és délnyugatról Szerbia



határolja.


[link]



Ezek közül Ki támadná meg Romániát ?



" honnan szerezted az adatot, hogy Guyan stb ellen nincs kifogásuk? "


Engemet érdekel mind a hadvezetés, mind a földrajz, áttanulmányoztam ezeket, azt látom, hogy Afganisztánban, vagy Nigériában évi 10 - 15 - 30 halottja lesz a Francia Hadseregnek, az útszéli robbanóeszköz / ellenséges mesterlövész / vagy akár baleset miatt (pl. madárral ütközik a francia helikopter), addig Guyánában ott a francia űrközpont, dzsungel, meg az Amazonas van, ott Kikkel - mikkel lehet hadakozni / háborúzni ?


A szúnyogokkal, és egyéb rovarokkal meg parazitákkal ?


És unaloműzésképp egy - egy illegális bányásztársulatot tartóztatnak le vagy droghadsereget számolnak fel.


Statisztikailag az évi 10 - 30 halott elhanyagolható, annyi a békeidős balesetekben is összejöhet.


Afrikában fényévekkel nagyobb biztonságban van a francia katona, mint Kijevben vagy Odesszában.



" Miért nem hívod zsarnok tömeggyilkosnak az orosz elnököt ennyi erővel? Egy háborút mindig ellenez a nép teljesen érthetően. "


Oroszországban Sztálin halála óta Politbüró van. Putyin az csak a rendszer arca, ha nem ő lenne, akkor Medvegyev ugatna helyette.


Medvegyevről olvastam jópofa viccet, Putyinról még nem, de mindegy, én a Politbüró hibájának látom.


És akármilyen hihetetlen, de senkinek, még nem nem hiányzott ez a háború, elégedett volna meg az orosz politika a Krímmel, ha már 2014 / 15-ben nem rendezték le a dolgokat.

márc. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/77 anonim ***** válasza:

"Én Romániáért Nulla katonai áldozatra lennék hajlandó." - ez nem így működik, a NATO tagság ára a közös védelempolitika.


"Bocsáss meg, de Te milyen lelkületű vagy, hogy te a komplett Honvédséget, 40,000 embert terelnél a pusztulásba + hadirokkantságba egy IDEGEN országért ?" - volt egy NATO népszavazás 1999-ben ahol pont erről kellett szavazni, elsöprő többségben igenre szavaztak az emberek.


"Ezek közül Ki támadná meg Romániát ?" - kezdjük azzal, hogy ottani támaszpontról szervizelnék az ukrán vadászgépeket ami célponttá tenni őket a ruszkiknak rakétákkal. Ha Ukrajna elbukik akkor jön Moldova két perc alatt és máris az orosz világgal határosak. A kölcsönös román-szovjet (orosz) szeretet közismert.


"Guyánában ott a francia űrközpont, dzsungel, meg az Amazonas van, ott Kikkel - mikkel lehet hadakozni / háborúzni ?" - drogkartelekkel például.


"Afrikában fényévekkel nagyobb biztonságban van a francia katona, mint Kijevben vagy Odesszában." - igaz


"És akármilyen hihetetlen, de senkinek, még nem nem hiányzott ez a háború, elégedett volna meg az orosz politika a Krímmel, ha már 2014 / 15-ben nem rendezték le a dolgokat." - egyetértek

márc. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
55%
A szokásos magyar virtus. Belépünk a nato-ba de katonákat már nem kűldenénk mert egy korrupt, csaló, alávaló nép vagyunk.
márc. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 Jeffrey Spender ***** válasza:

" volt egy NATO népszavazás 1999-ben ahol pont erről kellett szavazni, elsöprő többségben igenre szavaztak az emberek. "


Az igazsághoz tegyük hozzá, akkor még nem volt érvényességi küszöb.



Választásra 8,059,039 volt jogosult.


A választáson megjelentek 3,968,668-an. Ez a választásra jogosultak 49,24 %-a.


A választáson nem vett részt 4,090,371 fő. Ez a választásra jogosultak 50,75 %-a.


És ebből a 3,968,668 főből tudtak elérni egy 84 %-os Igen eredményt.



Én 1999-ben hat éves voltam. Ha most lennének a szavazások, én 30 évesen nem szeretnék olyanokkal közösködni, mint a románok, meg az ukránok.



" - kezdjük azzal, hogy ottani támaszpontról szervizelnék az ukrán vadászgépeket ami célponttá tenni őket a ruszkiknak rakétákkal. "


Te azt írtad, hogy egy ilyen szerepvállalás az a románok önálló döntési jogköre lenne, nem pedig kollektív döntés.


Ha az oroszok bármi előzmény nélkül megtámadnák Romániát, akkor valóban aktiválhatnák a NATO 5-ös cikkelyét. De ha az ukránok más országok területével takaróznának, az mennyire lenne szabályos ?



" Ha Ukrajna elbukik akkor jön Moldova két perc alatt és máris az orosz világgal határosak. "


Moldovában harminc éve vannak ott az oroszok, nem most. Továbbá Moldovát fel lehet osztani élesen, és egyértelműen a Dnyeszteren inneni, és a Dnyeszteren túli részre.


A Dnyeszteren túli rész az veszett fejsze.


A vicc az, hogy a Dnyesztermenti Kamuköztársaság magánhadserege önmagában komolyabb, és erősebb, mint a Honvédségé. Nemhogy Romániáé. És ott van még egy Orosz Hadseregtest is.


Mégsem csinálták meg az oroszok azt, hogy behúzták Moldovát, vagy onnan próbálták meg Odesszát is bevenni.


A másik, állandóan azt olvasni, hogy az Orosz Hadsereg a T-55-ösök, T-34-esek, meg MiG-21-esek reaktiválásánál tart, meg a haladásuk az nevenincs kelet-ukrajnai kisvárosokban, falvakban, és porfészkekben mérhető, most meg Lisszabont is elérnék 9 - 14 nap alatt.


Ha énrajtam múlna, Oroszország határait azt az Odessza, Grodnó, és Kalinyingrád tengelyben húznám meg. Meg esetleg beletörődnék a Dnyesztermenti részbe.


Őszintén nincs lövésem, hogy mi van abban a vékony, 30 km széles csíkban, ami nagyon kell nekik, csak azt látom, hogy ott megállt az idő 1980-ban, és senkit nem zavar.


Sőt volt idő, hogy az ukránok is kedvelték, mert ott jól lehetett űzni a fekete, és fegyverkereskedelmet.

márc. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:

"Én 1999-ben hat éves voltam. Ha most lennének a szavazások, én 30 évesen nem szeretnék olyanokkal közösködni, mint a románok, meg az ukránok." - ez nem egyéni döntés. Mellesleg a felhozott számokat nézve a fidesz 2/3-a se kapott számok szerint több támogatást, mégis minden döntés náluk van 14 éve.

Ilyen a választási matek.


"Te azt írtad, hogy egy ilyen szerepvállalás az a románok önálló döntési jogköre lenne, nem pedig kollektív döntés." - Nyilván, de gondolom sejted hogy ez egy lépésre lenne a kollektív háborútól. Ebben az esetben a románok visszalőnének/leszednek az orosz gépeket/hajókat és eszkalálódna az egész 2 mp alatt. Az ukránok meg nem NATO tag.


"Mégsem csinálták meg az oroszok azt, hogy behúzták Moldovát, vagy onnan próbálták meg Odesszát is bevenni." - ugye emlékszel a kiszivárgott Lukasenko térképre ahol konkrét nyíl volt Moldovába 2022-ben egy sikeres ukrán háborúban? Mellesleg most kértek védelmet Moszkvától kisebbségellenes támadásra hivatkozva ami ugye ismerős forgatókönyv a Donbaszból meg Grúziából.

márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 Jeffrey Spender ***** válasza:

# 56-os


Te kicsoda, micsoda vagy, hogy a magyarokról kívülállóként beszélsz, ráadásul teljesen degradálóan, és mégis magyar nyelven írsz ?


Én a NATO-ról való népszavazás idején óvodás voltam, és most, felnőttként sem tudnék jó szívvel szavazni a NATO mellett.

márc. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha megnyugtat 1999-ben nemmel szavaztam a NATO-ra mert azt gondoltam, hogy jobb lenne egy önálló, független és erős haderő és nem kellene katonákat küldeni idegen háborúkba, végül is ezt követelték már 1848-ban is. Aztán az idő megmutatta, hogy képtelenek voltunk felépíteni ezt a hadsereget és jelen állapotban szerencsésebb a NATO-tagság, legalább nem támadnak meg ha már nincs rendes haderőnk.
márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!