Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi ez a nagy Amerika ellenessé...

Mi ez a nagy Amerika ellenesség egyesek részéről? (további magyarázat a terjedelmesebb szövegben)

Figyelt kérdés

Felhozzák indoknak a háborúikat. De mivel másabb, mint a keresztes háborúk (isten nevében embereket ölni, rabolni és területet foglalni), a gyarmatosítások (Dél-Amerika ásványkincseit áthozni Európába ugyanolyan mint az olaj) vagy a magyarok portyái (elmentünk nyugat felé, kiraboltuk és megöltük őket). Vagy ezek mind mások, mert az Európaiak csinálták?


Mindenbe beleszólnak. Ez azért nem teljesen igaz.

De ez ugyanolyan, mint Angliának az egyensúly politikája volt. (18. század) Sok európai háborúba beleszólt, hogy ne tudjon egyetlen ország se megerősödni rajtuk kívül.


Vannak, aki egy videó alapján megbélyegzik őket, hogy mind olyan hülye.

http://www.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE&translated=1


Bárhol lehet ilyet csinálni. Megkérdezünk sok embert biztos lesz köztük olyan, aki nem tud rá válaszolni.

http://www.youtube.com/watch?v=ONCrE4IoSsY&feature=fvw

http://www.youtube.com/watch?v=w_mkwB9ayK4&feature=related

Sőt még rólunk, magyarokról is:

http://www.youtube.com/watch?v=zekCufIiJCw

Ezek miben másak?


Kultúrájuk. Csak a bevitt európai és más kultúrák és azok keveredései vannak. Tehát az a kultúra, ami máshol is megvan. Hogy bírnák azt másokra ráerőszakolni? Én döntök arról, hogy milyen hagyományokat tisztelek és milyen kultúrát szeretek. Más országok nem vitték be oda a kultúrájukat? (angol, kínai, spanyol)

Miért kellene egy kultúránál megragadni? Az embernek föl kell fedezni a világot.


Van, aki azzal jön, hogy milyen kicsi a történelme.(227 év) Igaz, de milyen erős hatalommá nőtték ki magukat. (főként 60-70-as évek)


2010. dec. 28. 23:33
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/127 A kérdező kommentje:

"Pl. A múlkor volt az AXN-n valami síkitóverseny, komolyan mondom ezt is csak ők találhatták ki. "

Mivel jobb,mint ami nálunk volt, hogy celebeknek falat kell áttörni.


Vald be neked velük van gondod.


Tudod ez az egész ízlések és pofonok. Lehet van akinek tetszik van akinek nem.

Volt rokonom kint (munka) és mondta, hogy ők is ugyanolyanok mint mi.


"Én nem a rögbihez hasonlítottam."

De te azt mondtad, hogy milyen rossz az amerikai foci. Akkor miben másabb mint a rögbi?


Miért kellene más kultúrákhoz hasonlítania? Mindenkinek megvan a saját kultúrája. Van akinek nem tetszik a másé.

2010. dec. 29. 11:57
 22/127 anonim ***** válasza:

ma 11:40, nálad a pont.

Azt azért érdekességképp megjegyezném, hogy a Kedves Kérdező nem tud semmi rosszat megjegyezni az USA-ról, de ha ennyire nem tetszik, hogy mi magyarok nem zabálunk hamburgert, és nem majmoljuk a más kultúrákat többek között, akkor szerintem is az lesz a legjobb, ha emigrálsz...

2010. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/127 A kérdező kommentje:

"hogy mi magyarok nem zabálunk hamburgert,"

A f*szt nem eszünk hamburgert. Minden városban van vagy 2. És ezek a kis városok.

" és nem majmoljuk a más kultúrákat többek között"

Ki mondta, azt, hogy majmolni kell. Én azt mondtam hogy neki az a baja, hogy ott olyan kultúra van ami neki nem tetszik.

2010. dec. 29. 13:20
 24/127 anonim ***** válasza:
pl: mert mi is az ő kezükben vagyunk
2010. dec. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/127 A kérdező kommentje:

" mert mi is az ő kezükben vagyunk"

Fizetnek neked azért, hogy az ő kultúrájukat kövesd?

2010. dec. 29. 13:57
 26/127 anonim ***** válasza:

bele tudnak szólni az országok irányításába

egyébként igen fizetnek.csinálják a gagyi filmeket ezzel rengeteg embert globalizálnak.

2010. dec. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/127 A kérdező kommentje:

"egyébként igen fizetnek.csinálják a gagyi filmeket ezzel rengeteg embert globalizálnak."

Számodra gagyi az olyan film ami abban az országban készül amit nem szeretsz.

Mit akarsz egy filmtől? Általában szórakozást. Ezen kívül készítenek még dokumentum filmeket is. Abból lehet tanulni.

Mivel jobb mint az Üvegtigris? 5 évente egy filmet ki tudunk adni ami még világ viszonylatban közepes.

2010. dec. 29. 14:05
 28/127 A kérdező kommentje:
Miért van az, hogy sok ember kedvenc filmei között sok amerikai van? Star wars, Star Trek, Gyupaszpisztoly, Shrek, rengeteg akició, romantikus, film , vígjáték?
2010. dec. 29. 14:08
 29/127 anonim ***** válasza:
28%

"Mivel jobb,mint ami nálunk volt, hogy celebeknek falat kell áttörni."

Semmivel, ez az ő kultúrájuk itteni megnyilvánulása.


"Vald be neked velük van gondod."

Nem, voltam ott és kedvesek de rendkívül arrogánsak.


"De te azt mondtad, hogy milyen rossz az amerikai foci. Akkor miben másabb mint a rögbi?"

Te hülye vagy? Miért a rögbihez kell hasonlítani? Ki nem sz.arja le a rögbit? Az európai focihoz hasonlítom, mert az a VILÁG SPORTJA!

Ja és hogy miért s.zar? Azért mert egy lassú stratégia játék. Múlkor arra vetemedtem, hogy nézzem, de már annyira kínzott, hogy akkármennyire próbáltam magam "fenyíteni", nem bírtam tovább nézni. Abban s.zar, hogy amikor elindul a játék, akkor az 5-10 másodperc után befejeződik és utánna jön egy 30-120 másodperces felállás. Ez megy a végtelenségig! Egyszerűen az adott vonalhoz történő felállás tovább tart, mint az egyes játszmák. Ja visszatérve a rögbire, még az is folyamatosabb mint ez a f.os. A rögbisek legalább védőfelszerelés nélkül játszanak. Az is nevetséges, hogy a labdát kézben viszik, túl bénák ahhoz hogy lábbal vigyék, mert ahhoz már ügyesség és kifinomultság kellene. Nem hiába hívják az európai focit Beautiful game-nek! És tudd meg! Kezdetben az USA-ban is lábbal játszották, csak aztán jött egy bar.om - ahogy ott szokott lenni - és átírta az egészet, mert nem akarta hogy bármi is hasonlítson Európára (Mint a sértődött kis k.urvák)


Az is undorító, hogy az egész világ a metrikus rendszert használja, de ők nem. Ők csakazértsem. Ők a tuti kis lázadók. Mint a kamaszok. Már csak egy irdatlan nagy atyai pofon hiányzik nekik.

2010. dec. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/127 anonim ***** válasza:
58%

"Fizetnek neked azért, hogy az ő kultúrájukat kövesd?"

Hollywood-i filmeken kívül semmi sincs. Tehát igen, fizetnek ezért. Töménytelen pénzekkel támogatják a kultúrájuk terjesztését. A múlkor a CNN-en volt, hogy mennyi pénzekkel támogatják Afrikában a különböző intézményeket, természetes az amerikai foci és baseball pálya sem hiányozhatott. Az NFL irdatlan pénzeket öl abba, hogy a kontinensünkön terjessze a fociját. Az európai NFL 2007-ben elbukott, de ők "nem értenek a szép szóból". Csak azért is milliárdokkal támogatják a terjesztését.

És a legszomorúbb, hogy már a most felnövő európai fiatalok is jobban szeretik az amerikai focit, mint az európait.

2010. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!