Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az osztrákok miért nem siránko...

Az osztrákok miért nem siránkoznak, hogy egykor hatalmas birodalmukból gyakorlatilag alig maradt valami?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 17:41
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:

15.10, te magad mondtad ki a varázsszót! A török hódoltság előtt. Tudod mikor volt az? 485 éve.


De hogy a félreértéseket elkerüljük, egyetértek azzal, hogy a trianoni békediktátum túlzó és indokolatlanul szigorú volt, ezt szerintem nincs olyan ember (legalábbis ebben az országban), aki tagadná. Egy többnemzetiségű állam fenntartása a legtöbb esetben lehetetlen dolog, így az 1920 előtti határok minden bizonnyal redukálódtak volna mára mindenféleképpen. Lehet, hogy igazságosabb határok alakultak volna ki, de lehet az is, hogy véres polgárháború árán (lásd a szlávokat délen), nem tudhatjuk, hogyan jártunk volna jobban.


Amit én nem értek, hogy van-e értelme 2011-ben, 91 évvel az eset után, az azóta harmadik generációnak revizonista és irredenta kijelentéseket hangoztatni, mikor sajnos mostmár nekünk is maximum annyira van esélyünk visszakapni mindent, mint mondjuk a briteknek Indiát, ha már felmerült.

2011. márc. 7. 21:56
 32/50 bumbi02 ***** válasza:
51%
én azt nem értem, hogy akik itt hangoztatják hogy vesszen trianon, meg hogy milyen igazságtalan az egész világ minket utál.. miért nem küzdenek ellene? miér nem cselekednek mint anno Teleki,Herczeg, Gömbös meg mindenki más? miért nem próbálnak egy szervezetet csinálni amin keresztül támogatást nyernének az ügyünknek? jaaa hogy mondani könnyebb mint csinálni...
2011. márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy van egy olyan tendencia már jó ideje, ami szinte bűnnek tekinti, ha valaki magyarnak érzi, vallja magát, így elmismásolja a történelmet és eltiporja a lehetőségét annak, hogy az ember egyáltalán akarja megélni a magyarságot.

Vannak néhányan akik szívből szeretnének büszkék lenni arra hogy magyarok, jó sokan, akiket a politika terel, és nem fogják fel, hogy a nemzet színeit viselve úgy kell cselekedniük, hogy ne hozzanak rá szégyent, mi több, dicsőséget hozzanak rá, és erre a politika is rájátszik.


Nem hiszem, hogy sokan hallották volna pl, hogy a nagy árvizekkor az ősszel kinn voltak a gárdisták segíteni éjt nappallá téve. Nem mondom, hogy nincsenek köztük buta, vezethető vagy embertelen hibákat elkövető emberek, de vannak olyan tetteik, amiket nem kellene elkendőzni.


Ilyen környezetben, főleg az önmagát kereső ifjúságnak, kell egy kapaszkodó, egy zászlóeszme, ami mögé felsorakozhatnak, és a már lejárt! szerződés nyilvánvaló igazságtalansága ennek a célnak megfelel, nem tudom van-e bármi, ami jobban megfelel.

Egyébiránt biztos vagyok benne, hogy olyan korban élünk, mikor földet már nem fogunk vissza kapni, de a a kultúra, a szellem összeköt minket, és így egyesíthető a nemzet :)


S ha már a történelem elkendőzése:

egy idős profom mesélt ötvenharól: a nemzetközi egyezmények szerint az oroszoknak ki kellett volna vonulnia december-január környékén, de közbe jött a forradalom, a sok feltüzelt, megvezetett fiatal által, amit már nem szabályoztak az egyezmények, s mondhatni nagypolitikailag jogosan a vöröskék itt maradtak még egy kicsit, hogy biztosítsák a békét..

Csúnya dolog az árnyékpolitika, és a politika mártírjait sirathatjuk ezen az ünnepen is.

2011. márc. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
62%

ma 22:00


Azért mert a hozzád hasonló férgeknek egyszer az a gond ha felvonulunk Trianon ellen most mag ez! Először le kell taszítani a hatalomról a hazaárulókat és maygar vezetést Magyarországnak! Isten malmai lassan de őrölnek! Mindent vissza!

2011. márc. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:

bumbi

A Jobbik mond neked valamit?

2011. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 bumbi02 ***** válasza:
52%

Azért mert a hozzád hasonló férgeknek egyszer az a gond ha felvonulunk Trianon ellen most mag ez! Először le kell taszítani a hatalomról a hazaárulókat és maygar vezetést Magyarországnak! Isten malmai lassan de őrölnek! Mindent vissza!


Hidd el sokkal kevésbé zavarna, sőt nem is zavarna hogyha reálisan, gondolkodva tennétek azért hogy visszakapjuk a magyarok által lakott területeket, de mondtok annyit hogy Mindent vissza! aztán mentek vacsorázni, mer eddig tart a hazafiság, hogy mondjátok ... nem tudom melyikőtök tett lépéseket ennek érdekében... Igen hallottam a Jobbikról.. politikusokból álló párt, amíg mai politikusoktól vársz megoldást addig ne reménykedj hogy lesz itt nagy változás.. ugyanolyan politikusok mint a többi. azon tudom magam felhúzni mikor valaki feljön a netre, és azt mondja h Mindent vissza, vagy egy sör mellett ennyit mond, de közbe soha semmit nem tett a hazáért, csak mondogatja hogy igy a haza , úgy a haza, és utána ezek az "álhazafiak" leszólnak engem hogy antimagyar vagyok. Igen én még nem tettem semmit se a hazámért, viszont nem is hangoztatom hogy nekem a haza lenne az első. Itt kiabáltok hogy mocskos multik menjetek haza, támogassuk a magyar terméket, majd fizetéskor bementek a tescoba és megveszitek az olcsóbbikat nem pedig a magyart. Na ettől fordul ki a gyomrom. Én nem hirdetem azt hogy a magyar termékeket vegyük, persze jó ötlet meg minden, de én akkoris az olcsóbbat fogom nézni, mert nem fogok éhen halni ilyen miatt. Amikor itt szítjátok az ellenségeskedést , és gyülölködtök beszéltek ti nemzetről. a nemzetet azok alkotják akik itt élnek, és magyarok. és ez nem úgy müködik hogy ti azt mondjátok hogy te meg te meg te nem vagytok magyarok mert nem vagy jobbikos. Nekem nem azzal van bajom hogy valaki szereti a hazát, vagy a nemzetet, szeresse, lehet azt csendben is, és ellenségeskedés nélkül. De amikor ti gyülölettel feltöltve, másokat kiutálva, mindenkit szidva csőlátással "imádjátok" a hazát, és közbe fele annyit se tesztek érte mint mások, hanem sokszor "leégetitek" az országot ezzel, na ez baj.

2011. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Nagyon könnyű elcsépelt jelmondatokat skandálni ("mindent vissza" és társai) ahelyett, hogy valaki valami igazán hasznosat véghez vinne az életben. Azért merek így általánosítani, mert intelligens embertől én még nem hallottam semmiféle jelmondatot ordibálni.
2011. márc. 8. 21:31
 38/50 anonim ***** válasza:

"Figyu, amikor azt próbáljátok magyarázni, hogy 1526 után nem létezett Magyar Királyság, az kábé olyan, mintha egy skótot arról próbálnátok meggyőzni, hogy 1707, az Acts of Union óta nem létezik Skócia. Hát, a skótok eléggé föl lennének háborodva! :)"


Az egyesült királyság szerkezete sokkal másabb, ott nem egy meggyengült ország leigázásáról volt szó.

2011. márc. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

03-08 19:12


Akkor most kezdjek magánakcióba és rohanjam le egyedül Oláhországot?


Még is mihez kezdenék politikai támogatás nélkül. Ősi jussunkat nekünk kell visszaszerezni de ehhez Magyarország lakosságának nagy része kell! Szánalmas hogy te beszélsz arról hogy szítom a feszültséget amikor te magad mondtad hogy gyűlölöd azt amikor valaki azt mondja hogy "Mindent vissza" pedig az a föld több mint ezeréviig a miénk volt. Ha a te észjárásod szerint alakult volna a magyar történelem akkor már eltűntünk volna a süllyesztőben. Petőfi, Rákóczi, Zrinyi lényegében ugyanezt csinálták csak más történelmi események során! És meggyőződésem hogy ha ma élnének nem félnének kimondani hogy "Mindent vissza"!

2011. márc. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 hűségesszolgámbalfi válasza:
kissé elkanyarodtnk az eredeti kérdéstől(mint mindig),de azt se hagyjuk figyelmen kívül hogy talán nem véletlenül tanultuk az iskolában hogy:honfoglalás 896.ezzel szemben a tény az hogy 3hullámban érkeztünk a kárpát-medencébe.az első kb 300körül mint hunok a második 600 körül mint avarok,és utána mint Árpád népe"896".politikai nézetektől függetlenül úgy gondolom hogy jelen pillanatban a történelmi Magyarország területén több jogunk van(lenne)élni(és élni hagyni!)mint bárki másnak.
2011. márc. 27. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!