Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szekelyek mikor terunk mar...

Szekelyek mikor terunk mar eszhez?

Figyelt kérdés
Mikor fogjuk fel,hogy az ertelmetlen szekelyezes csak a romanok malmara hajtja a vizet?Ertsuk mar meg vegre,hogy a Magyar-Szekely egy nemzet:tortenelmunk,vallasunk,kulturank ugyanaz vegyuk mar eszre.
2011. márc. 21. 20:02
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Ez így van,ideje volna ezt már végre észrevenni,nem csak csapkodni a melyünket,hogy mi mekkora székelyek vagyunk,mert többek között ez miatt tartonk ahol tartunk.
2011. márc. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Mi a probléma? Természetes, hogy egy Nemzet vagyunk, ez nem kérdés.
2011. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 poiu ***** válasza:
65%
Egy nemzet vagyunk, és ezen belül a székelyek a leginkább magyarok.
2011. márc. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Szamomra biztos nem kerdes,de talalkoztam sok olyan agyatlannal mintha kulonbnek ereznek magukat,hogy ok szekelyek es ez nagyon idegesit.En koteleznem ilyennek a tortenelmet,hogy tudjak mit beszelnek.Attol felek egy szep nap a roman kormany olyan torvenyt hozz,hogy Magyar orakat kiveszik az iskolakbol,mert ugy itt csak szekelyek elnek es aztan vigyoroghatunk mikor a szekely rovas irast kell tanuljunk a Magyar helyett.
2011. márc. 21. 20:26
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

A székelyek a leginkább magyarok? Jó tudni. Én mondjuk azt se tudtam, hogy vannak leginkább magyarok. Akkor legkevésbé magyarok is vannak?


Biztos velem van a gond, de az én szememben csak magyarok vannak.


Ezért lefogadom én kevésbé vagyok magyar, mint a derék székelyek.

2011. márc. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Ezért lefogadom én kevésbé vagyok magyar, mint a derék székelyek."


Tobbek kozott az ilyen kijelentesek miatt hiszem azt,hogy van ez a ellensegeskedes kozottunk.En azt mondom mind magyarok vagyunk,senki nem "magyarabb" a masiknal.

2011. márc. 21. 20:35
 7/22 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy székely barátom. Sajnos csak volt, mert elcsábította a barátnőmet és félredugtak a hátam mögött. Úgy elvertem a gyereket, mint a lovat.
2011. márc. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 poiu ***** válasza:
100%

Székelyek:

1) büszkeség. ne feledjük, 1848-ig a magyar (nem székely :-) parasztok többsége röghöz kötött volt. A székelyek szabad emberek voltak.

2) elzártság: a székelyekre szigetszerű létük miatt kevésbé hatott a nyugati kultúra. Most hogy ez jó, vagy rossz, nem vitatnám, de az biztos, hogy magyar népzenét, szokásokat, meséket Székelyföldön inkább lehet(ett) gyűjteni, mint Pécelen.

3) török átok: ezt csak gondolom, nem ismerem a tényeket: a török uralom alatt az etnikai magyar lakosság nagy része kipusztult a mai Mo területéről és ezt pótlandó telepeseket hívtak be (ami OK, én is 1/4 délalföldi szlovák vagyok). Nem tudom, csak gondolom, hogy Székelyföldön nem volt olyan keveredés, mint más részén az országnak.

Tehát az, hogy a székelyek nem magyarok, marhaság, de hogy magyarabbak az újbudai polgároknál, az valószínű :-)

2011. márc. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Ne haragudj de nem az ilyen valaszokra varok:)
2011. márc. 21. 20:42
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

"székelyek a leginkább magyarok."


Az ilyen kijelentéseknek is köszönhető - többek között(!!!) - a 2004-es népszavazás végeredménye. Jó lenne hanyagolni az ilyeneket, mert csak magatok ellen uszítotok. Ez csak egy jó tanács volt, nem bántás.

2011. márc. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!