Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az emberek miért szeretik...

Az emberek miért szeretik ennyire a muszlimokat?

Figyelt kérdés

Én is láttam a filmet, szóval ne fussuk le a szükséges köröket. Igen, tudom, hogy a toronyban megolvadt az acél, hogy a felhőkarcolók nem dőlnek össze csak úgy stb...

De ez miért ok arra, hogy az emberek ilyen mértékben védjék az arabokat ? Természetesen nem azt állítom, hogy minden arab terrorista, de tagadhatatlan, hogy egy jelentős részük szimpatizál az eseményekkel. Ebből a szempontból "mindegy", hogy ki tervezte meg az akciót.

Ezekkel mindig volt valami. Lefogadom, ha a nyugat be sem tette volna a lábát a közel-keletre, akkor is lenne valami bajuk.

Félre ne értsetek, nekem sem tetszik, ami Gázában történik, mert az erőszakot nem csípem. Ettől még tagadhatatlan tény, hogy az átlag palesztin életmódja nagyon hasonlít egy Magyarországon igen elterjedt etnikumra. Magasabb bérekért sem akarnak dolgozni. Az utcán bóklásznak a szamarak, sok ember ott végzi a dolgát. Mikor a zsidók munkában vannak(tudom, biztos az újabb merényletet tervezik), addig a palesztin részeken megy az arab zene. Ez nem zavarna annyira, mert leszarom, hogy milyen praktikákkal lopják a napot, de azért leírtam.

A fő probléma az, hogy sok muszlim(ha "csak" 5-10%, az már elég magas szám egy milliárdos népcsoportnál) egyetért olyan szép dolgokban, hogy Spanyolország tulajdonképpen a mórok földje, hogy a kereszténység gonosz, és egy igazi muszlim célja az, hogy megtérítse őket(pedig mindig azzal jönnek, hogy a könyv népeit nem szabad bántani). Hogy ne csak az arabokra csesztessem, az egész vallásuk ilyen. Oroszország, Kína, India... Akárhol felütötte a fejét ez a vallás, mindenhol volt valami konfliktus.

Lehet, hogy hasonlót lehet leszűrni abból, amit írtam, de nem utálok minden arabot, vagy mindenkit, akinek ez a vallása. A többségük elítéli a terrorizmust. A libanoniakat, marokkóiakat normálisnak tartom. A többi népcsoportból pedig a perzsák messze a legkulturáltabbak. Inkább csak abból van elegem, hogy akárhányszor szólok valami rossz szót a vallási fanatikusokról, mindenki leolt, hogy "hülye agymosott, beszoptad a cionista propagandát", meg ilyenek. Az emberek valamiért csak akkor nem szeretik az iszlámot, ha jön Európába a sok bevándorló.


2011. máj. 3. 11:52
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
0%

- Ha ezeknek az országoknak általában van olaja, akkor sok helyen miért csak egy szűk réteg gazdag, mikor az alamizsnaosztás kötelességük lenne ?


Kivétel nélkül az összes Iszlám ország gyarmat ország volt, ahonnan amikor a gyarmatosítok kikényszerültek a hátrahagyott kormány vagy bábkormány, vagy iszlámellenes diktatúra volt! Ezeknek nem érdeke az Iszlám igazságos törvényeinek a betartása.


- Az iszlám országok többségében miért nem tartják be az alapvető emberi jogokat ?


Az Iszlám előbb ismerte az emberi jogokat, mint a nyugat. Pontosan ezért éltek a parasztok saját földjükön, és saját vagyonnal Andalúziában. De mikor elfoglalták a keresztények, akkor elvették az emberektől a földet, és rájuk kényszerítették a kereszténységet, kardal!


- Miért van szinte minden iszlám országban belpolitikai feszültség ?


Mert az emberek szabadulni akarnak, a nyugatkiszolgáló, iszlámelnyomó rezsimektől!

De ha ez megtörténik, akkor a háttérhatalom kerül veszélyben, mert a muszlimok egy idő után felszabadítanák az európaiakat az elnyomás, és agymosás alól, és ezt nem feltétlen harccal, hanem akár felhívásokkal is!


- Az iszlám támogatja a vallásszabadságot. Miért támadnak meg sok keresztényt pl. Irakban ? Ismétlem: nem amerikait, hanem keresztényt.

Nem támadnak, csak ha sikerül kiprovokálni. Az Utolsó esetben is, Egyiptomban a titkosszolgálat robbantott, és ráfogta a muszlimokra. Most megy a nyomozás! Ez miért nincs benne a hírekben?


- Ha az iszlám szerint a nő szerepe az anyaság(ami szerintem egy elég szent dolog), akkor miért az apa kapja automatikusan a gyereket, ha válnak(természetesen, ha az adott ország megengedi a válást).

Nem az anyaság a szerepe a nőnek, hanem hogy hívő legyen. Ezek után jön, hogy a nő az anya szerepre alkalmas, sőt. csak ő alkalmas!

Nem kapja automatikusan az apa a gyereket, ez nem igaz!

A gyerek az anyjánál marad addig míg el nem éri azt a fejeltségi szintet, hogy az apai nevelésre szüksége lesz!


Ehhez kapcsolódik: Ha az iszlám ennyire tiszteli a nőket, akkor miért szüzekkel van tele a paradicsom ?


Hogy legyenek társaid a mennyben, akiben örömed leled,és ők örömüket lelik benned.


Ha ilyen nagy a nő szerepe, akkor miért mondja ki az alavita irányzat, hogy a nőknek nincs lelke ?


Ostobaság! Ha nincs a nőnek lelke, akkor nem is lehetne elszámolni a tetteivel az Ítélet napján! Mindenkivel elszámol az ÚR, és lesznek akik a mennyekben, és lesznek akik a pokolban.


- Ha a nők szeretik a fejkendőt, akkor a perzsa fiatalok többsége miért hordja úgy, hogy csak éppen kitakarjon valamit, hogy az erkölcsrendészet ne kössön bele ?


Nem tudom. Valószínűleg nem fogta meg őket a síta irányzat.


- Sok muszlim szerint az, hogy sokan nem szeretnék a nyugat iszlamizálódását, egyenlő a vallásszabadság megsértésével.


Ez nem igaz. Csak ha tesznek ellene!!!!!!



Ezek szerint ők jó szemmel néznék, ha az országukban a fiatalok tömegesen kezdenének megkeresztelkedni ?


Teljesen mindegy! Ha az emberek tömegesen térnek meg, akkor nem tilthatod meg!


Egyébként Iránban most ez történik. Én elhiszem, hogy itt sokan felveszik az iszlámot. Ott meg a kereszténységet, főleg az egyetemisták.


Hogy Iránban mi történik az engem nem érdekel. A muszlimok viszont mindenütt ébrednek, erősödnek, és sokasodnak. 1950-ben Egyiptomban nem hordtak kendőt, ma meg az arcukat takarják sokan.


- Miért van az, hogy az iszlám megjelenésével szinte párhuzamosan megjelenik az erőszak ? Mutass egy olyan országot, ahol van jelentős iszlám és nincs hozzákapcsolódó erőszak!


Azért mert a háttérhatalom dolgozik, és hergel, és konfliktusokat szít!

2011. máj. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

És én nem az iszlám ellen vagyok. Hanem az ellen, amit képvisel. Erőszak, homofóbia, nőgyűlölet, tudományellenesség (pl. evolúció), a másik vallásának nem tisztelése. Ha ennyire tisztelitek a vallásszabadságot, akkor sok helyen miért jár megkövezés a megtérésért? És a Szaddám Husszein ateista volt, akkor miért gyilkolta a melegeket?


Ha meg tiszteletben tartod a vallásszabadságot, akkor légyszi ne prédikálj! Mert most azt teszed.

2011. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
0%

"Erőszak"

Milyen erőszak?


"homofóbia"

Ilyen nem létezik, ez egy kreált fogalom.


"nőgyűlölet"

A mai férfitársadalom a nőgyűlölő, mert nem tisztelik a nő mivoltát.


"tudományellenesség (pl. evolúció)"

Az evolúció, az egy elmélet, és nem bizonyított. Tényként beállítani az ateisták részéről, viszont annál inkább tudományellenes!


"Ha ennyire tisztelitek a vallásszabadságot, akkor sok helyen miért jár megkövezés a megtérésért?"

Ezt te mondod eddig először! Nézz utána jobban!


"És a Szaddám Husszein ateista volt, akkor miért gyilkolta a melegeket?"

Valószínű, mert ateista volt! Pont ez a lényeg!

2011. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
92%

"Azért mert a háttérhatalom dolgozik, és hergel, és konfliktusokat szít!"


Milyen háttérhatalom? Te beveszed ezeket a hülyeségeket?

Netalántán nem te vagy Agyaég1 a jutúbról?


""homofóbia"

Ilyen nem létezik, ez egy kreált fogalom."


[link]

[link]

Olvass!!! Aztán majd rájössz. De talán hiába linkeltem, mert úgyse érdekel.


""nőgyűlölet"

A mai férfitársadalom a nőgyűlölő, mert nem tisztelik a nő mivoltát."


[link]

[link]

És miben nem tisztelik a nőket? Nem a konyhában tartják rabszolgaként?

Najó, van egy rakat fajankó, aki azt hiszi, hogy ha a feleségének segít a háztartásban, akkor ő nem férfi.


""tudományellenesség (pl. evolúció)"

Az evolúció, az egy elmélet, és nem bizonyított. Tényként beállítani az ateisták részéről, viszont annál inkább tudományellenes!"


Pont hogy többszörösen bebizonyított! Ellentétben a fiatal föld kreacionizmussal, az öreg föld kreacionizmussal, az intelligens tervezéssel. Csak te vagy olyan szűk látókörű, hogy egyrészt mindent beveszel, amit mohammed próféta írt egy öreg könyvbe, másrészt képtelen vagy utánajárni a dolgoknak. Fogadjunk soha az életben nem jártál utána az evolúciónak, megelégedtél azzal, amit a vallásos haverjaid mondanak!


Túl sok vallást ismerek ahhoz, hogy leragadjak az iszlámnál, a kereszténységnél, vagy bármi másnál. Inkább megalapítom a Harry Potter fundamentalista egyházat, mert J.K. Rowling könyve biztosan azért bestseller, mert igaz. Meg az gonosz ember, aki nem fogadja el, hogy Harry Potter azért halt meg, hogy megölje Tudodkit és visszatért a halálból. És ne is beszéljünk a háttérhatalomról, ami eltitkolja a varázslatokat a muglik elől. :D


LACi

2011. máj. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 A kérdező kommentje:

33%-os. Én direkt nem írók túl sok hozzászólást, mert várom, hogy merre megy a vita. De most komolyan nem látod, hogy mi a bajunk ? Az iszlám lényegében a reciproka annak az életmódnak, amit mi szeretünk.

Te valójában minden hozzászólásodban ugyanazokat a dolgokat ismétled. Én elfogadom, hogy nem vagyunk egyformák, más a gondolkodásunk, amivel nincs is baj. Lehet, hogy én vagyok a komplett hülye, de egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy az iszlámból hogy lehet levezetni, hogy több jogot ad az embereknek.

Sok iszlám országban olyan törvények vannak, amiket nálunk már évszázadokkal ezelőtt eltöröltek.

Amúgy a "homofób" miért kreált ? Egyszerűen ez a neve annak, aki gyűlöli a melegeket.


"Ostobaság! Ha nincs a nőnek lelke, akkor nem is lehetne elszámolni a tetteivel az Ítélet napján! Mindenkivel elszámol az ÚR, és lesznek akik a mennyekben, és lesznek akik a pokolban."- figyelj, ezt nem én mondom, hanem az alaviták.

Távol álljon tőlem, nem akarlak sértegetni(remélem tényleg nincs harag), de benned is megvan(szerencsére csak minimálisan), amit sok muszlimban nem szerettem. Mégpedig az, hogy mindenért a nyugat a hibás, hogy a gyenge és védtelen államokat kisemmizi a háttérhatalom, és eleve az elképzelés, hogy a világ összeesküdött az iszlám ellen. Természetesen beleépítve, hogy az iszlám soha semmiért nem hibás.

Az sem helytálló, hogy minden országban a vezetők a nyugat kiszolgálói. Iránban például nem, mégis voltak zavargások(bár azt mondod, hogy téged Irán nem érdekel). Erre általában minden muszlim(és valamiért sok jobbikos is, de most nem pártokról beszélünk) rögtön rámondja, hogy biztos a nyugat hergeli az embereket, hogy a titkosszolgálatok keze van a dologban stb... Az meg sem fordul a fejükben, hogy valaki beleszületik az iszlámba, ráadásul az országa is teokratikus, de ez nem tetszik neki. Mintha az iszlám csak a hülyéknek és az agymosottaknak nem tetszene.


"A mai férfitársadalom a nőgyűlölő, mert nem tisztelik a nő mivoltát"- Az emancipáció szülőhazája Szaúd-Arábia.

Te tényleg, ezzel mire gondolsz ? Számodra milyen az ideális nő ?


"Az evolúció, az egy elmélet, és nem bizonyított. Tényként beállítani az ateisták részéről, viszont annál inkább tudományellenes!"- az előemberek koponyái akkor micsodák ? Radiokarbonnal könnyen megállapítható a dolgok kora. Ahogy egyre közelebb kerülünk a jelenhez, a koponyák annál jobban hasonlítanak a mai emberéhez. Ezen kívül az evolúció még bizonyítható etológiai tulajdonságokkal és a DNS változásaival.

A DNS tulajdonságai pedig egyértelműen bizonyítják az evolúciót, embernél és állatnál egyaránt. Az evolúció valamilyen szinten még a növényekben is kimutatható, de most nem a biokémia a téma.

2011. máj. 4. 17:47
 36/44 anonim ***** válasza:
89%

15:54

"Az Iszlám előbb ismerte az emberi jogokat, mint a nyugat. "


Az év vicce! :)))

Andalúziát meg kár volt felhoznod, mert ott meg mindig is igen gyenge lábakon állt a muszlim uralom, a Gibraltáron túli berber államok fenyegették leginkább, ezért is volt ráutalva fokozottabban Hispánia keresztény és zsidó lakosságára. Ez adta a mór kultúra virágzását.


"Mert az emberek szabadulni akarnak, a nyugatkiszolgáló, iszlámelnyomó rezsimektől! "


Az ottani emberek abból a nyomorúságból akarnak szabadulni, amelyben az iszlám tartja őket. Hála a netnek, a műholdas tévéknek stb., ők is látják, hogy a világ többi része mára mesze elhúzott mellettük. Nekik meg se kajájuk, se munkájuk.


Ha annyira nagyszerű az iszlám világa, akkor miért áramlanak a muzulmánok egyre nagyobb számban a nyugati országokba? Otthon mégsem olyan jó nekik?


"...mert a muszlimok egy idő után felszabadítanák az európaiakat az elnyomás, és agymosás alól,..."


Az európaiak a saját bőrükön tapasztalják az iszlám ocsmány és visszataszító valóságát, nem fognak belőle még többet kérni, elhiheted. Ahova betette a lábát az iszlám, ott csak arra volt képes, hogy ugyanolyan okádék szintre züllessze le a környezetét, mint odahaza.

2011. máj. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Olvastam egy könyvet nemrég a naív. 17 éves amerikai kislány hozzámegy az rendkívűl szimpatikus, okos, iráni herceghez, aki egyetemre jár Amerikában. Aztán elmegy vele Iránba, ahol a vőlegény rokonai és szülei (durva apósa, aki kislányokkal disznólkodik, engedelmességre szorító anyós, goromba sógorok)rövid időn belül kimutatják, mit várnak tőle. Az esküvő után a férj az aktus után kitárja az ajtót a meztelen, rémült lányra és lobogtatja a véres zsebkendőt! És ez az amerikai nő hosszú évekig szenvedi az egyre durvább férj terrorját, üti, veri állandóan, amikor elmenekül, csak a lányait viheti, a fiát nem! A muzulmán apa nem adja ki a fiát az anyjának soha. Magyar lányok, soha ne menjetek ezekhez férjhez!
2011. máj. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező...

Nagyon sok mindenről nincs fogalmad, és rengeteg beléd táplált hamis képet hordozol. Ha nem hiszel nekem, az a te dolgod, én ennél többet nem tehetek. Ahogy egyre többen leszünk, úgy is látni fogod, hogy nincs mitől tartanod, ha nem akarod az embereket megakadályozni a szabad vallásgyakorlásukban. Addig pedig egy szavad sem lehet, amíg a muszlimok téged nem károsítanak fizikálisan, vagy mentálisan! Ha viszont szeretnél többet megtudni, és korrigálni tévedéseid, akkor inkább menj egy mecsetbe!


Szerintem itt kimerült a beszélgetés, Isten áldjon!

2011. máj. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
93%

Ennyi vakot, mint ami itt van. Méghogy az egyiptomiak nem ilyenek:

"At least three-quarters of Muslims in Egypt and Pakistan say they would favor making each of the following the law in their countries: stoning people who commit adultery, whippings and cutting off of hands for crimes like theft and robbery and the death penalty for those who leave the Muslim religion. Majorities of Muslims in Jordan and Nigeria also favor these harsh punishments."

Pew Research

[link]


A másik kedvencem ez:

"Nos, mint mondtam, nem kötekedni, és nem győzködni jöttem erre az oldalra. De ha már itt vagyok, had reagáljak pár dologra, és abszolút "baráti" alapon had figyelmeztessek. Kedves konrad, [egy kommentelőnkről van szó – a szerk.] azt írod: "mohamed próféta"??? Az a tömeggyilkos, analfabéta pederaszta gyerekb***szó, aki egy 9 éves kislánnyal "hálta el" a "nászéjszakát"? És erre még büszkék is a követői a mai napig, annyira, hogy gyakorlatban is művelik?" Nos óriási szerencséd, hogy nem lehet kinyomozni, ki is vagy valójában (vagy igen?) ezért a szövegedért ugyanis bárhol a világon, itt Magyarországon is, azzonnal megöl bárki a muszlimok közűl. Ne csodálkozz, ha egyszer valaki hasba szúr, aztán felvág szegycsontig, vagy összever amíg vért nem köpsz. Én egy nagyon békés, toleráns, flegma, fínomlelkű művész ember,európai "értelmiségi" vagyok, de ha a szemembe mondtad volna ezt, a szeretett prófétámról (Béke Legyen Vele) kivertem volna a fogaidat! Mint mondtam én higgadt és megfontolt vagyok. De ha ezt egy arab, vagy egy temperamentumosabb magyar testvérünk olvassa, lehet, hogy mindent megtesz, hogy megtaláljon, és kiiktasson. Tisztelettel figyelmeztetlek téged is Benjámin, hogy az iwiwes oldaladról tűntesd el a Mohamed karikatúrákat. Addig amíg nem késő! Szerintem senkinek sem hiányzik, hogy itt is az legyen mint Hollandiában. Mint mondtam, nem tudtok semmit tenni az iszlám európai terjedése ellen, ezért jobb, ha nem ingerlitek az alvó oroszlánt. Lám Koszovóval egy újabb muszlim ország született, tehát Európában: Törökország, Albánia, Bosznia, Koszovó-muszlim országok. Adjátok hozzá a francia, angol, német, benelux országok muszlim lakosságát, és gondolkodjatok el rajta. Ha a könyörületes Allah úgy akarja, a tatárok és törökök lakta romániai és bulgáriai Dobrudzsa is egyesül, és független európai ország lesz, akárcsak Baskorsztán, Tatarsztán és Csuvasföld is. Akkor mit csináltok? Ha ennyire nem akartok muszlimok között élni, javaslom, vágjátok fel az ereiteket, akasszátok fel magatokat stb.-stb. Mert az iszlám ellen nem tehettek semmit, max. anarchiát okoztok, és az utcákon gyilkoljuk le egymást! Ezt akarjátok? Én nem! Mi magyarországi és európai muszlimok nem! Mi békét akarunk, szabadságot és jogokat! Európában Magyarország az egyetlen ország, ahol elvették a mecseteinket, és nem építhetünk újakat! Ez demokrácia?"


És még lehetne sorolni...

Becsületgyilkosságok, stb...


Ez a vallás a világ mételye.

2011. máj. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Nos, ha az arab kultúra nem fordítja le az ókori görög-római műveltség papírra vetett ismereteit, akkor a feneanagy európai öntudat, egy darabka sz@rt se érne. Ami kultúra van a világon, azt mind nekik köszönhetjük, akár hiszed akár nem. Nézz utána!

És katolikus vagyok!!!

2011. máj. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!