Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az emberek miért szeretik...

Az emberek miért szeretik ennyire a muszlimokat?

Figyelt kérdés

Én is láttam a filmet, szóval ne fussuk le a szükséges köröket. Igen, tudom, hogy a toronyban megolvadt az acél, hogy a felhőkarcolók nem dőlnek össze csak úgy stb...

De ez miért ok arra, hogy az emberek ilyen mértékben védjék az arabokat ? Természetesen nem azt állítom, hogy minden arab terrorista, de tagadhatatlan, hogy egy jelentős részük szimpatizál az eseményekkel. Ebből a szempontból "mindegy", hogy ki tervezte meg az akciót.

Ezekkel mindig volt valami. Lefogadom, ha a nyugat be sem tette volna a lábát a közel-keletre, akkor is lenne valami bajuk.

Félre ne értsetek, nekem sem tetszik, ami Gázában történik, mert az erőszakot nem csípem. Ettől még tagadhatatlan tény, hogy az átlag palesztin életmódja nagyon hasonlít egy Magyarországon igen elterjedt etnikumra. Magasabb bérekért sem akarnak dolgozni. Az utcán bóklásznak a szamarak, sok ember ott végzi a dolgát. Mikor a zsidók munkában vannak(tudom, biztos az újabb merényletet tervezik), addig a palesztin részeken megy az arab zene. Ez nem zavarna annyira, mert leszarom, hogy milyen praktikákkal lopják a napot, de azért leírtam.

A fő probléma az, hogy sok muszlim(ha "csak" 5-10%, az már elég magas szám egy milliárdos népcsoportnál) egyetért olyan szép dolgokban, hogy Spanyolország tulajdonképpen a mórok földje, hogy a kereszténység gonosz, és egy igazi muszlim célja az, hogy megtérítse őket(pedig mindig azzal jönnek, hogy a könyv népeit nem szabad bántani). Hogy ne csak az arabokra csesztessem, az egész vallásuk ilyen. Oroszország, Kína, India... Akárhol felütötte a fejét ez a vallás, mindenhol volt valami konfliktus.

Lehet, hogy hasonlót lehet leszűrni abból, amit írtam, de nem utálok minden arabot, vagy mindenkit, akinek ez a vallása. A többségük elítéli a terrorizmust. A libanoniakat, marokkóiakat normálisnak tartom. A többi népcsoportból pedig a perzsák messze a legkulturáltabbak. Inkább csak abból van elegem, hogy akárhányszor szólok valami rossz szót a vallási fanatikusokról, mindenki leolt, hogy "hülye agymosott, beszoptad a cionista propagandát", meg ilyenek. Az emberek valamiért csak akkor nem szeretik az iszlámot, ha jön Európába a sok bevándorló.


2011. máj. 3. 11:52
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:

"Ami kultúra van a világon, azt mind nekik köszönhetjük, akár hiszed akár nem. "


Na ez azért meredek túlzás.

2011. máj. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
49%

Minden vallásnak megvannak a maga fanatistái. Jézus követői között éppúgy vannak agresszíven térítők,, mint a zsidó vallásban nőelnyomók, ahol egy ortodox zsidó nem sokban biztosít több jogot a feleségének, mint egy fanatista muszlim (nem beszélve arról, hogy a nem zsidókat gyakorlatilag ők emberszámba sem veszik). Mégsem ez alapján ítéljük meg sem a kereszténységet, sem pedig a zsidó vallást.


A külföldiek által írt könyvekkel vigyázni kell. Magyarokról is lehetne azt írni, hogy itt a papok pedofilok, és ha valaki kamerával menne egy eldugott vidéki faluba, bizony az sem vetne túl jó fényt ránk... Mégsem hiszem, hogy egy népcsoportot, vagy egy vallást a legrosszabb, legprimitívebb tagjai alapján kellene megítélni. Minden vallás olyan, amilyenné az emberek teszik, így minden vallás megélhető úgy, hogy fejlessze a közösséget, de a visszájára is fordítható. Ahhoz azonban nincs joga senkinek, hogy egy közösségre ráerőltesse a saját értékrendjét, vagy ítéletet mondjon felette. A gyarmatosításnak és a keresztes háborúnak már vége van. Még akkor is, ha arab földön még ma is kincset ér az olaj.

2011. máj. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 A kérdező kommentje:

Ezt érdemes megnézni. A fanatikusokat mutatja be.


angolul a teljes film:


http://www.youtube.com/watch?v=kIKCgRlwQUA


magyar felirattal a film fele:


http://www.youtube.com/watch?v=P9cREpSgBL4

2012. jan. 9. 15:02
 44/44 anonim ***** válasza:
100%

"Ami kultúra van a világon, azt mind nekik köszönhetjük, akár hiszed akár nem."

Egyes kutatók szerint Konstantinápolyból származik az a tudás.

2012. jan. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!