Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Törökországban mért olyan...

Törökországban mért olyan erős a nemzettudat, szeretet?

Figyelt kérdés
VOLTAM OTT ÉS SZINTE MINDENÜTT KIVOLT TÉVE A TÖRÖK ZÁSZLÓ, MÉG SOK LAKÓHÁZNÁL IS, NÁLUNK EZ NEM NAGYON JELLEMZŐ
2009. jún. 11. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Nyugi, a jövő évi választások után itt is divat lesz újra.


Egyébként szerintem ez úgy hülyeség, ahogy van (elvégre ha itt vagy, tudod, hogy ez Mo., nem kellenek ehhez külön zászlók minden egyes házra - ha meg az ott lakókról van szó, akkor ki a francot érdekel, hogy hova valósiak? legyenek tisztességesek, dolgozzanak, fizessenek adót, és felőlem lehetnek akár hottentották is), de ez persze magánvélemény.

2009. jún. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 remetdol ***** válasza:
54%
Törökországban nem csak a zászlók vannak kitéve, hanem a tantermekben és irodákban Musztafa Kemal fotója. Remélem itt nem kell majd kirakni Morvai Krisztina fényképét az iskolákban.
2009. jún. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Na azért ne hasonlítgassuk sztem Törökországhoz magunkat, még az kéne ...

De egyetértek, nem a zászlók tesznek valakiket nagyon nemzettudatossá, ami egyébként túlzásba véve már enyhén szólva visszataszító is sztem. Én már attól is rosszul vagyok, amikro itt ünnepeken (március 15 stb) kizászlózzák a várost, aztán örüljön mindenki mint majom afarkának, és el kell játszani, mennyire szeretjük ezt az országot. Amolyan kényszer-nemzettudatnak a látszata, aztán az más kérdés, hogy emögött persze milyen tartalom van, és sokan inkább leköpnék a zászlót, de hát ez van, ilyen ország vagyunk, és az a gyanúm, leszünk is mi még jó darabig.

Őszintén, mi frászra legyünk büszkék? Arra hogy azt sem tudjuk eldönteni mégis a bal oldal vagy a jobb oldal a korruptabb, mert nem is lehet ezt eldönteni? Ez itt viccország kérem szépen, csak nem túl jó vicc.

2009. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg olyan cinikusak leszünk a saját nemzettudatunkkal szemben, mint a fenti hozzászólók, csak a lassú de biztos nemzethalát látom mint perspektívát. Már most messziről bűzlünk. Immunrendszerünk meg már nem is igen van - sokan nem is látják bajnak, ha a nemzet mint fogalom kivész a szótárunkból.

Maradunk egy rakás egymástól független individuum, akik képtelenek együttesen fellépni a mindegyiket egyformán veszélyeztető globális kizsákmányolás és a szemünk előtt zajló demográfiai honfoglalás ellen.

2009. jún. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó: no látod, ez a nemzetieskedés legnagyobb hibája. Hogy a nemzethívők el sem tudják képzelni a nemzetközi vagy a nemzetfüggetlen összefogást. Hogy szerintük egy magyar csak magyarral foghat össze, holott ez hülyeség. Bármelyik értelmes EMBER összefoghat bármelyik értelmes EMBERrel, és pont ez a lényeg.


Nem az a baj, hogy kevés a nemzettudat, hanem az, hogy kevés az értelmes EMBER.


Nem is szólva arról, hogy a nemzeti önmeghatározásnak valamiért mindig része az is, hogy mi vagyunk a legjobbak, a többi meg örüljön, ha a cipőnket kifényesítheti. De ha mindenki így gondolkodna minden nemzetben, az egyetlen hatalmas káoszt eredményezne, és minden energia felőrlődne az egymás közti vetélkedésben vagy akár háborúskodásban.


Holott ha nemzettől függetlenül egységesen összefogna minden nép, már fényévekkel előrébb járhatnánk. De hála a nagy nemzethívőknek, erre még ki tudja, meddig kell várnunk...

2009. jún. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
mert a törökök rasszisták.
2009. jún. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Na igen, valljuk meg, hány % is lehet az értelmes emberek száma? Főleg nálunk? Hát talán a népesség 2-3 %-a ? Vagy túlzok ?

EERgyáltalán milyen kritériumot állítunk fel az értelem mérésére? Mondjuk 3 egyetemi diplomától indulva? Hát kb sztem az okés, és akkor ki is jön afantasztikus arány.

Ami még izgibb, hogy civilizált ny-európai országokban nem is kell túl magas iskolai végzettésg, és valami csoda folytán mégis megdöbentően értelémes emberekkel lehet beszélgetni. Ez is valami magyra sajátosság?

2009. jún. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

OFF: én értelmesnek tartom magamat, nem vagyok sem nemzethívő sem istenfélő sem semmi ilyesmi mindent átgondolok és szerintem az értelem a lényeg nem az iskolázottság (most megyek középiskolába)

emugy ELTE befejezése a legközelebbi célom csak sikerüljön(ha rajtam múlik sikerulni fog)

2009. aug. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Én azokat élből lehülyézem, akik a politikát és a nemzet szeretetét összekapcsolják. Olvastam itt akkora hülyeségeket, hogy az borzasztó. A világban soha nem lesz összefogás ember és ember között, mint ahogy az esélyegyenlőség sem fog sohasem megvalósulni. Aki ezt az álmot kergeti, az inkább menjen aludni. Meg mi ez a baromság, hogy mire legyünk büszkék? Több mint ezer éve itt vagyunk, a szomszédaink halálosan gyűlölnek bennünket, ránktört a történelem rengeteg nyavajája, kísérletet tettek a kiírtásunkra (pl.: tatárjárás), de nem szüntünk meg nemzet maradni. Voltak akik a szabadságunkért harcoltak, és sokak vére kellett hozzá, hogy most meresszétek a valagatokat a monitor előtt. Méghogy mire legyünk büszkék...
2009. aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

"Én azokat élből lehülyézem, akik a politikát és a nemzet szeretetét összekapcsolják."


Ebben még egyetértünk.


"A világban soha nem lesz összefogás ember és ember között"


Sajnos ez is valószínű.

A bajok viszont ott kezdődnek, hogy egyik legfőbb oka ÉPP A NEMZETTUDAT. Ez ugyanis épp hogy a különbségekre játszik rá ahelyett, hogy a hasonlóságokat emelné ki, és így gerjeszt feszültségeket, bomlasztva az összefogást.

Nemzettudat nélkül az emberiség már régen egységes lenne, vagy legalábbis igen közel járna hozzá, mert egy hülye diktátor se tudott volna hatalomra jutni azzal, hogy "a másikak" ellen hergel és a "saját faj felsőbbrendűségét" hirdeti.


"Meg mi ez a baromság, hogy mire legyünk büszkék?"


Ez pusztán annyi, hogy a múlt bármilyen szép és dicső is, akkor is elmúlt, és a jelen szempontjából abszolút érdektelen. MÉLTÁN BÜSZKE az ember mindig csak a jelenre, és azon belül is leginkább a saját eredményeire lehet. Az, hogy hova születsz, abszolút véletlen. Az, hogy mit valósítasz meg te magad, az viszont már tényleg tőled függ.


"Több mint ezer éve itt vagyunk"


Ami megint csak abszolúte semmit nem számít a jelen szempontjából...


"a szomszédaink halálosan gyűlölnek bennünket"


K*rva jó, erre aztán tényleg lehet büszkének lenni. Ez tényleg a nacionalizmus legfőbb lelménye.


"ránktört a történelem rengeteg nyavajája, kísérletet tettek a kiírtásunkra (pl.: tatárjárás), de nem szüntünk meg nemzet maradni."


Magyarul: nem szűntünk meg kekeckedni és mindenki mást alávalóbbnak nézni. Holott ha szövetkeztünk volna a szomszédainkkal, sokkal többre mentünk volna.

De már az is nagyon sokat elmond az országról, hogy már a legkorábbi királyainknak is az volt a legnagyobb baja, hogyan fogják egybe az ezerfelé húzó magyar főurakat...

Voltak akik a szabadságunkért harcoltak, és sokak vére kellett hozzá, hogy most meresszétek a valagatokat a monitor előtt. Méghogy mire legyünk büszkék...

2009. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!