Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Erdélyi magyarság nagy része...

Erdélyi magyarság nagy része zsidó lenne?

Figyelt kérdés
Ezt az abszurd dolgot mondta nekem egy zsidó lány, aki nagyon nagy butaságokat hordott össze mindemellett, viszont az előbbit nem tudom ellenőrizni sehogy. Azt tudom, hogy itthon, akit Székelynek hívnak az valószínű izraelita származású, de azért, had halljam mi is az igazság.

2012. jún. 10. 22:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem az a zsidó lány jobban tenné, ha kezeltetné magát.
2012. jún. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%

A legtöbb magyarban van egy kevéske zsidó vér.

Bár a magyaroknak sok származása van az tény.

2012. jún. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%

Erdélyben mindig is sok zsidó élt,a szászokkal és a székelyekkel egyetemben. De többségben mindig és szerintem most is a székelyek vannak.

Azt pedig soha nem hallottam,hogy itthon a székelyek zsidó származásúak lennének. Még azok sem,akiknek a neve székely. Ismerek néhány ilyen nevű embert,de egyiknek sincs zsidó őse.

2012. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

a székelyek eredetéről nem sokat tudunk, az egyik elmélet szerint ők a kabarok leszármazottai, tehát a kazár birodalomból kivált törzseké, akik a honfoglalás előtt a magyarokhoz csapódtak. A kazár birodalom államvallása pedig a zsidó volt akkoriban, a vezetőréteg mindenképp zsidó vallású volt, a "köznépen" belüli arányról nem tudni semmit. Ilyenformán a kabar törzsek vezető rétege és esetlegesen a maguknak a törzsbelieknek is valamekkora része lehet, hogy zsidó vallású volt, de legalábbis valamilyen szintű kulturális behatás a kazár időkből kifejezetten valószínű.

Több elemzés is megjelent, amik honfoglaláskori tárgyi és nyelvi emlékek alapján vizsgálgatták ezt a kabar-zsidó elméletet, szóval ezt történészek is kutatgatják, biztosat nem tudunk.

2012. jún. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem. Vagy a lany, vagy te ertettel felre valamit. Ami viszont alapja lehet enneka felreertesnek, az a kovetkezo:

A trianoni dontesek elott felmertek a nemzetisegeket Nagy-MO teruleten. Ez ugy tortent, hogy megkerdeztek minden lakost, hogy milyen nemzetisegunek vallja magat. Mindenki azt irt be, amit lelkiismerete parancsolt, lehetett zsido nemzetiseg is. Erdelyben es a Felvideken is sok zsido elt. Ezek valamennyien MAGYAR-nak vallottak magukat. (Viszont,mint a tortenelembolismerjuk, ez a letszam nem volt eleg)

2012. jún. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%

ÁÁáááááááá...


Dehogy gondolom hogy ez egy sima provokatív kérdés és a valóságtartalma NULLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. jún. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
19%

De majd valaki ír egy kérdést amiben leírja hogy:

"Beszéltem egy jobbikossal és azt mondta hogy ki akarják írtani az összes zsidót és háborút kezdenek az EU ellen és mindenkit megőlnek aki nem tetszik nekik. Én tudom hogy azért nem minden jobbikos ilyen de had halljam mi az igazság??"


Katasztrófa hogy egy egyszerű trükkel bármilyen kérdés elmehet...

2012. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%
Nem, nem zsidó, hanem magyar. Mindenki az, aminek vallja magát, attól pedig, hogy tegyük fel egy erdélyi magyarnak vannak zsidó ősei vagy rokonai, még nem lesz automatikusan zsidó nemzetiségű is.
2012. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy én székely vagyok és elkészítettem a családfámat 1823-ig visszamenőleg, az őseim között egy zsidó sincs (nem mintha zavarna ha lenne). Ez a felállás a székelyek nagyrészére, főként a gyergyói, csíki és háromszékiekre nagyrészt vonatkozik, mivel ezeknek a területeknek nem volt annyira jelentős zsidó lakossága. Az őshonos kolozsvári nagyváradi és máramarosi magyaroknak többsége viszont rendelkezik zsidó ősökkel is, mivel a nagyvárosok jobban odavonzották a zsidó kereskedőket és bankárokat, a Máramarosban pedig ott éltek a jiddisek, egy sajátos kultúrájú zsidó csoportosulás. Egyszóval nem lehet általánosítva kijelenteni, hogy az erdélyi magyarság "nagyrésze" zsidó származású lenne.
2012. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

A barátnőd kicsit összekeverte a dolgokat. Valószínűleg a székely "zsidózókra" értette, akiket más néven szombatosoknak/szombatos keresztényeknek is hívnak. Ők ha úgy akarjuk egy szektaféleség, vhol a kereszténység, és a zsidóság között. Nem tudok róluk túl sokat, de ha jól emlékszem, ők tartják a zsidó szokásokat, (szombat, kóserség, stb...) de hisznek Jézusban. A II. Világháborúban Hitler felajánlotta nekik, h ha felhagynak a zsidó szokásokkal, akkor megkíméli őket, ők ezt elutasították, és így többségében ki is lettek irtva. Innen ered a "zsidó székelyek" elmélet.

A dolog pikantériája, hogy a zsidók általában kereszténynek tartották/tartják őket, a keresztények pedig zsidóknak. Ők maguk úgy tudom leginkább egyikkel sem szeretnének azonosulni.

2012. jún. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!