Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Erdélyi magyarság nagy része...

Erdélyi magyarság nagy része zsidó lenne?

Figyelt kérdés
Ezt az abszurd dolgot mondta nekem egy zsidó lány, aki nagyon nagy butaságokat hordott össze mindemellett, viszont az előbbit nem tudom ellenőrizni sehogy. Azt tudom, hogy itthon, akit Székelynek hívnak az valószínű izraelita származású, de azért, had halljam mi is az igazság.

2012. jún. 10. 22:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
68%
Szombatosokból már nagyon kevés van, a II. világháború végén egyrészüket összeszedték, mert azt hitték, hogy zsidók és elvitték Auschwitzbe, egy jórészüket pedig rákényszerítették, hogy katolizáljon vagy felvegye valamelyik protestáns vallást. Befolyásos erdélyi emberek, pl. az Erdélyi Magyar Párt vezetői személyesen jártak közbe értük a németeknél, így idővel sikerült leállítani a szombatosok deportálását.
2012. jún. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
ti moderáló vamzerek
2012. jún. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
23%

A zsidók mindíg is felvették a "gazdaország" legjelentősebb neveit és ezeket használták

pl.

-Székely

-Német

-Magyar

-helységnevek pl. Berlin stb.


Gyakran a nemzetek legjelentősebb, leginkább tiszteletben tartott neveit vették fel

pl. Kun (a Kohn-ból).

Ez valójában egy túlélési (beilleszkedési) technika.


Egy igazi székelyt sosem hívnak Székely-nek, ahogyan egy igazi németet sem hívnak soha Deutsch-nak, Német-nek stb.


A tiszta magyarságnak vannak (lehetnek) közös gyökerei a tiszta zsidósággal (izraellel, izraélitákkal).


Az értelmezések (szavak) zavaróak, mert pl. zsidó semmi egyebet nem jelent,

mint yehúdit, judait, a júda-törzs tagját.


Az idők során a júda-törzs valószínűleg kiszorította a többi 12 törzset (11-törzset) és túlságos mértékű dominanciát valósított meg

a politikában

a vallásban

stb.


A magyarságnak a régi IzraÉL-lel lehetnek közös gyökerei.

Ez egy komoly téma, amit semmiképp sem vallási fanatikus (pl. keresztény, ultraortodox zsidó stb.) szemszögből érdemes vizsgálni.

2012. jún. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Akik 1989-ben átjöttek ide, azok között sok zsidó volt. De: MIÉRT NEM ÉRTITIEK MEG, HOGY AKI MAGYAR AZ NEM LEHET ZSIDÓ, ÉS FORDÍTVA IS?! Attól még, hogy valaki magyarul beszél nem lesz automatikusan magyar!
2012. jún. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
95%

Azért nem értjük meg, mert baromság. Magyar vagyok, mint ahogy a felmenőim is azok, nem a semmiért tüntettek ki többet is közülük, több háborúban. Bár az ilyen bejegyzéseket olvasva, néha bennem is felmerül, h lehet mégsem a megfelelő országért haltak hősi halált... Aztán magamhoz térek, elszégyellem magam, és letudom az olvasottakat annyival, h ez a szerző szegénységi bizonyítványa, nem pedig a hazámé.

Igen, MAGYAR vagyok, akinek történetesen ZSIDÓ a vallása, és mindkét tulajdonságomra büszke vagyok, még akkor is, ha ez sokaknak szúrja a szemét.

2012. jún. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Jo a fantaziaja a csajnak.:DMar alig vannak erdelyben zsidok.
2012. szept. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ne viccelj.A zsidók NAGYON ritkán keveredtek székely emberrel.
2012. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

" A II. Világháborúban Hitler felajánlotta nekik, h ha felhagynak a zsidó szokásokkal, akkor megkíméli őket, ők ezt elutasították, és így többségében ki is lettek irtva."


Szoval "ki lettek irtava" - csak ugy, senki sem tudja ki irtotta ki oket, ez igy esett, ilyen a vilag.

A nemet nacik gyilkoltak halomra oket a magyarok asszisztalasaval. Pont.

2012. okt. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!