Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a különség a "romániai...

Mi a különség a "romániai magyar", "erdélyi magyar" és "székely" között? Földrajzi vagy ideológiai?

Figyelt kérdés

Földrajzi:


Pl. romáiniai magyar = nagyváradi


erdélyi magyar = marosvásárhelyi


székely = székelyudvarhelyi


vagypedig ideológiai:


Pl. romániai magyar = RMDSZ-re vagy valamelyik román pártra szavaz, jól elvan az országban, Romániát tekinti a hazájának, esetleg vegyesházasságban él egy románnal


erdélyi magyar = EMNP szavazó, elvan az országban, de nem tetszik neki, szívesen venné, hogyha Erdély újra Magyarország része lenne


székely = nem hisz a demokráciában, semmire sem szavaz, magyarokat és románokat is gyűlöli, Székelyföld autonómiájáért küzd



2012. nov. 30. 14:28
1 2
 11/15 Pro Patria ***** válasza:
72%

18:11-es, vérzik a szívem ezt olvasni. Ha még ausztriai magyar lennél, megérteném, és azt mondanám: nekünk kellene elérnünk, hogy Ausztria ne legyen csábítóbb haza.

De itt még ez sem mondható. Románia semmivel sem tud többet nyújtani, mint Magyarország. Nem lehet magunkra vállalni a hibát, hogy mi "üldözzük" más országok karjaiba az itteni szülötteket.

2012. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
29%
Nem tud többet nyújtani. Ugyanannyit nyújt. Ugyanolyan színvonalú ország. De én Romániát tekintem a hazámnak, nem Magyarországot. Romániát szeretem. Nagyon jó ország.
2012. dec. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Florestinek (ejtsd Floresty ) csak kicsi része elit mert sok a cigány , és amugy falu , plussz magyarul az a neve hogy Fenes , üdv kolozsvárról


Nincs olyan sok cigány. 5ezren laknak a faluban, ebből 300 cigány. És ők sem szegények. Amúgy 2005-ben még csak 2500 lakosa volt a falunak. 7 év alatt megkétszereződött a lakosság a gazdag beköltözők miatt. Van vagy 10 lakópark a faluban, van nagy szupermarket, a régi házak is föl vannak újítva stb... Nagyon szép falu. Persze Kolozsvár környékén vannak Florestinél jobb faluk is, de Floresti(Szászfenes) sem szegény! Sőt!!! Mindennapos látvány a porsche...

2012. dec. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%

8-as válaszoló

>> Eddig magyarországi román/magyar voltam

A hosszú beszámolódból nem derült ki, hogy mitől is vagy kettős idetitású ? Attól, hogy tudsz románul ? Méhkeréken mindeni tud románul, mégis az ottani magyarok magyaroknak tartják magukat. Persze csak az, akinek van gerince...

2013. jan. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Méhkeréken nem nagyon vannak igazi tősgyökeres magyarok. Esetleg akik környező, magyar falvakból telepedtek be. A falu lakosságának túlnyomó többsége román, illetve vegyes identitású, elmagyarosodó vagy már elmagyarosodott román. Így tehát az az 51%, aki jelenleg (2011-es népszámlálás) már magyarnak vallja magát Méhkeréken, javarészt még tud bizonyos szinten románul, és igen élénken tisztában van származásával. Mert ez nem törlődik ki szerencsére olyan gyorsan. Nekem is van olyan barátom arról a vidékről, akinek csak a dédszülei voltak román nyelvűek, de a családban mai napig számon tartják az eredetet.
2015. aug. 23. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!