Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Kárpátalja 98%-al megszavaz...

Ha Kárpátalja 98%-al megszavazta a függetlenséget Ukrajnától, akkor miért nem történt idáig semmi?

Figyelt kérdés

Hisz törvényes módon megszavazták, hogy függetlenek akarnak lenni, nem akarnak Ukrajnához tartozni. Kárpátalja lakosságának döntő többsége biztos hogy ruszin, hiába nevezik őket ukránoknak, nem azok.


Miért nem ismerték el az országok, az EU, stb? Hisz megszavazták, csak Kijev tojta le az egészet....Ukrajna amúgy is katasztrofális állapotban van, biztos nem tudták volna eléggé megakadályozni erővel, hogy leválhassanak....főleg, hogy Oroszo. igen hajlik arra, hogy Ukrajnát bekebelezze.



2013. ápr. 25. 19:56
1 2 3 4
 21/34 mustafa33 ***** válasza:
Mert nálunk állítólag nincs demokrácia, bezzeg ott a volt SZUban ot aztán van. Olyan, hogy attól koldulnak.
2013. ápr. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 mustafa33 ***** válasza:
Ja, ők tojnak Römpöjhermányra.
2013. ápr. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
24%

1. Sosem ajánlotta fel semmilyen ország Kárpátalját Magyarországnak. Az összes ilyen szöveg hoax. Annyi valóságalapja van, hogy a trianoni békeszerződésben eredetileg nem akarták elvenni a területet, viszont a tanácsköztársasági balhé után meggondolták magukat. Erre eléggé kézzelfogható bizonyíték pl, ha megnézitek a legelső Trianon ellenes plakátokon, a csonka Magyarország még úgy szerepel, hogy Kárpátalja Magyarország része.

2. Nem volt erről semmilyen demokratikus népszavazás az biztos, ugyanis az ukrán alkotmány, az összes többi ország alkotmányával egyetemben védi az ország területi integritását, tehát nem csinálhatsz olyat (ha csak nem vagy autonóm tartomány), hogy fogod magad és egy népszavazással kiszállsz az államból.

3. Kárpátalján döntő többségben ruszinok élnek, így ha el is szakadna Ukrajnától, valószínűleg önálló állam lenne.

2013. máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, buta mint a föld.
2013. máj. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
39%

Na is miért is? Magyarázd már el légy szíves. Teljes mellszélességgel támogatnék minden területi revíziót, de erre Kárpátalja esetében kb semmi esély sincs.

Mutass bármilyen bizonyítékot, hogy felajánlották Kárpátalját Magyarországnak, vagy hogy magyar többsége lenne a tartománynak és meghajlok csökött agyad előtt. Addig meg szimplán egy tahónak foglak tartani.

2013. máj. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

1. Brezsnyev ajánlotta Kádárnak, de ő nemet mondott, valamint a Szovjetunió széthullása idején is volt lehetőség a visszacsatolásra.

2. Autonómiáról történt népszavazás, amely pozitív eredményt hozott, ennek ellenére Kárpátalja nem kapta meg.

3. A ruszinoknak soha nem volt önálló államuk, úgyhogy ez korántsem olyan biztos. Csak ehhez a magyar politikai vezetésnek nem kellene impotensnek lennie.

2013. máj. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

"1. Brezsnyev ajánlotta Kádárnak, de ő nemet mondott, valamint a Szovjetunió széthullása idején is volt lehetőség a visszacsatolásra."


Mikor? Hol? Link? Bizonyíték? Akármi? Ennyi erővel én meg azt mondom, hogy Obama felajánlotta Alaszkát nekünk, csak nem kellett.


"2. Autonómiáról történt népszavazás, amely pozitív eredményt hozott, ennek ellenére Kárpátalja nem kapta meg."


Hol? Mikor? Link? Anyám kínja? Meg mint írtam, nem lehet csak úgy népszavazást tartani egy terület függetlenségéről, kivéve ha autonóm tartomány.


Egy ruszin függetlenségi népszavazás valóban volt, de magyarról nem hallottam:

"A kárpátaljai ruszinok 2008. október 25-én Munkácson megtartott II. Európai Kongresszusa határozatban követelte Kárpátalján ruszin autonóm terület létrehozását, amennyiben ezt a megyei tanács 2008. december 1-jéig nem fogadja el, a ruszin kisebbséget képviselő kongreszus kikiáltja a független ruszin köztársaságot. Követelésüket egy 1991-ben megtartott népszavazásra építették, amely eredményeképpen a kárpátaljai lakosság 78%-a az autonómia mellett döntött. A követelést egyesek komolytalannak tartják, mások az orosz kormány kezét látják benne.[1][2] Ám a követeléseknek újból és újból hangot adnak a ruszin értelmiségiek, s szerintük az ukrán kormányzat és belbiztonsági szervek le akarják járatni a mozgalmat, mint ahogy az egyik vezetőt Dimitro Szidort is nemrég perbe fogták.[3]"


"3. A ruszinoknak soha nem volt önálló államuk, úgyhogy ez korántsem olyan biztos. Csak ehhez a magyar politikai vezetésnek nem kellene impotensnek lennie."


Nem volt, de attól még egy külön népnek tartják magukat, ergo egy külön nép. Másrészt pedig volt külön államuk átmenetileg, mielőtt megszálltuk Kárpátalját a második világháború előtt, kikiáltottak egy ruszin köztársaságot.

[link]


Ergo: továbbra is tahónak tartalak, mert csak ugatsz mint egy veszett kutya, dobálózol minden félével bármiféle történelemtudás nélkül és még engem nézel hü.lyének.

2013. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

1. [link]

2. [link]

Attól még hogy becsmérlő szavakat használsz nem lesz igazad.

2013. máj. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Egyébként kárpátaljai vagyok, a szüleim évtizedeket dolgoztak szerte a Szovjetunióban, így csak jobban ismerem a történelmét.
2013. máj. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"1. [link]


Ez mi? Most direkt rágugliztam megint a témára, pedig már ezerszer megtettem, de egyedül csak ezt az egy szöveget hozta ki találatnak 3 különböző szélsőjobbos, inaktív honlapon... mindenhol ezt az egy szöveget. Nem gondolod, hogy ez így elég vérszegény?


"2. [link]


Pont innen másoltam ki, hogy ruszin kezdeményezésű népszavazás volt, nem magyar. Kárpátaljának alig 12%-a magyar jelenleg.


"Attól még hogy becsmérlő szavakat használsz nem lesz igazad."


Te kezdted a személyeskedést, szóval egy szót ne szólj.


"Egyébként kárpátaljai vagyok, a szüleim évtizedeket dolgoztak szerte a Szovjetunióban, így csak jobban ismerem a történelmét."


Úgy tűnik mégsem. Amúgy én meg piréz vagyok és Napóleonnak hívnak, csak jobban tudom. Az mitől lesz érv, hogy kárpátaljai vagy?

2013. máj. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!