Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A cigány és az amerikai...

A cigány és az amerikai fekete kultúra mennyire hasonló? Mennyire békés az együttélés a tengerentúlon?

Figyelt kérdés

Még nem jártam az USA-ban, de a média, internet alapján elég hasonlónak tűnik.

Ott is gyakori az iskolakerülés, megy a bandázás, népszerű a gengszterstílus. Náluk is korábban kezdődik a nemi érés, hamarabb abbahagyják a tanulást.

Nagy a bűnözés körükben, lopások, rablások, amit sokan itthon "cigánybűnözés"-ként emlegetnek.

Amerikában a kisebbségek körében nagyon gyakori a kábítószerrel való visszaélés, ebben szerencsére még jobban állunk, de sajnos nálunk is gyorsan terjed.

A feketék megbecsültsége a zenében, sportban a legnagyobb, ebben látják a kitörési lehetőséget, ez a cigányság körében is megfigyelhető.

A szegregáció is jelen van, a fekete negyedek, városok (pl. Detroit, New Orleans, Cleveland, Washington DC) szegényebbek, nagy a bűnözés, ezek Amerika legkriminálisabb városai (mint nálunk Ózd).



2013. aug. 28. 23:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Az általam ismert feketék Amerikában elég jófejek, de azért nem ismerek olyan sokat, hogy következtetést vonhassak le, ellenben ott látszik hogy képesek beolvadni a társadalomba, elmennek dolgozni, szép házuk lehet, lehetnek politikusok
2013. aug. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Én már jártam kint.

Azért a feketék között sokkal több a normálisabb, meg sokon látszik, hogy szeretne feljebb jutni.

Viszont az tény , hogy nagyon sok köztük is a bűnöző ,a börtön lakók 40 százaléka fekete kb.Ez magas ahhoz képest , hogy 13-15 százalékot tesznek ki a lakosságból.


Papíron nincs szegregáció ,de igazából nagyon is van.A jó környék definíciója is jelent valamit, meg az ingatlanárak...


Az egész összképet nézve, jobbak, mint a cigányok.Másfél hét alatt több négert láttam dolgozni, mint egész életem során cigányt.

2013. aug. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Hasonlóan kötekedőek, mint a cigányok.
2013. aug. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nálunk is lehetnek politikusok, csak a megítélésük általában elég rossz, ebből a szempontból Amerika biztosan elfogadóbb (volt már fekete elnökjelölt, külügyminiszter, elnök-igaz őt fehérek nevelték).
2013. aug. 28. 23:27
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Obamát láttad már?
2013. aug. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Most miért kellett lepontozni? Egy éve vagyok itt, ez alatt egyetlen fehér pasi sem kötött belém. Fekete meg vagy tíz.
2013. aug. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
Ezek nem bírják ki, hogy hozzá ne szóljanak az emberhez valamit, vagy ne nyaldossák a szájukat, fényes nappal a nyílt utcán. Undorító férgek, fordulna fel mind! Legalábbis a férfiak, mert a nők tudnak viselkedni.
2013. aug. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én azért nem vonnék ennyire erős párhuzamot.
2013. aug. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 mustafa33 ***** válasza:
Azt nem tudom, de Austráliában az aborigó nyíltan szidhatja a királynőt, de ha te csak picit hangosbban szól rá a szemtelenkedő sötétre, akkor bevisz a rendőr.
2013. aug. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%

A négerek mérföldekkel jobbak, mint a cigányok.

Bár a bűnözési ráta a négerek körében is magas, nem annyira magas, mint a cigányoknál, és a négerek legalább dolgoznak, akarnak előrébb jutni, a cigányoknál ezt senkinél sem láttam eddig.

Igazából az USA "integrálási" rendszerét kéne itthon a cigányokon alkalmazni. Erőszakkal rájuk kell kényszeríteni a többségi társadalom kultúráját, ellehetetleníteni a segélyen élést, és a pótlékokért való gyerekszülést. Lehet, hogy kegyetlennek hangzik, de legalább lenne változás. Emiatt van az, hogy az USA-ban a négerek TÖBBSÉGE beilleszkedett, dolgozik, hiába sok köztük a bűnöző.


Itt is előbb utóbb be fog következni a szegregáció oly módon, hogy a cigányok lakta helyről a magyarok eljönnek, és kialakulnak csak cigány városrészek, vagy cigány falvak.

2013. aug. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!