Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne megvalósítható a Magyar többségű területek külön országgá válása?

Figyelt kérdés
Igazából nem az érdekelne hogy bele egyezne-é ebbe bárki is , de fenn tudná tartani magát ? Ez az ország Székelyföldből , Érmihályfalva és Szatmárnémeti környékéből (az a terület amit felosztottak 3 megye között , de Magyar többség lakja Parciumba ) , Szabadka környéke , és természetesen Szlovákia déli része . Kb. 2.000.000-250.000ember lakna ebben az országban , amiből 1.500.000 Magyar , ezzel menteni lehetne ami menthető , mert hanem kifogynak a Magyarok határon kívül , aztán amikor eltűnnek , vagy megapadnak a kisebbségek , és kiegyensúlyozódik a gazdaság , vissza lehetne csatolni Magyarországhoz .

2014. jan. 7. 19:31
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.

Ezt a helyiek, a szomszédos országok és Magyarország sem támogatná. És ami a legfontosabb, nagyhatalmi támogatása sincs az ilyen elképzeléseknek.

Ha megnézed még a boszniai Szerb Köztársaság sem válhat külön országgá.

2014. jan. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
A helyiek támogatják , és a többi nem lényeg mert ahogy írtam , nem érdekel az hogy a többi ország bele egyezne-é a megvalósításba . Ha támogatják az Autonómiáját Székelyföldnek , Erdély külön válását is támogatják és szerintem ebből adódik hogy ennek a földnek a különválását is , erre felé a Magyar ember nem akar Romániához tartozni .
2014. jan. 7. 19:43
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Azt elhiszem, hogy a székelyek nem szeretik Romániát, de Kolozsváron, Nagyváradon, Szatmárnémetin nem csak magyarok laknak, ők vannak kisebbségben és a magyarok sem olyan radikálisak. De például Székelyföldön Marosvásárhely is román többségű város.

Dél-Szlovákiában meg már területi autonómia törekvések sincsenek, egyre inkább beolvadnak Szlovákiába és a szlovákok közé.


Az meg, hogy téged nem érdekel mások véleménye hosszú távon nem túl célravezető az életben. Bizony sokszor szükség van arra, hogy másokhoz igazodjunk, konfliktus esetén valamilyen kompromisszumot keressünk. A külvilágot, másokat nem lehet teljesen figyelmen kívül hagyni.

2014. jan. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
29%
Minek kéne hozzánk csatolni bármit is? Még ezt a kis területet sem bírjuk rendesen kormányozni. Szlovákia és Ausztria magyarjainak pedig biztos van annyi esze, hogy ne akarjanak ide tartozni egy valóban jobban teljesítő ország helyett. A románokban, ukránokban már nem vagyok biztos, de ezt sem az EU, sem pedig az érintett országok nem engednék.
2014. jan. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
83%

Jelen pillanatban (úgy értem, a jelenlegi nemzetközi rendszer létezéséig) semennyire. Magyarország önmagában fenn tudja tartaná magát, és ezekkel kibővülve is fenn tudná, egy ideális gazdasági helyzetben, feltéve, ha gazdaságilag integrálná ezen területeket (amire törekedtek a magyar kormányok az I. és II. bécsi döntések után is).

Ameddig van EU, NATO, Egyesült Államok-befolyás Európában, addig területi revízió el nem képzelhető.Nem vagyok hazaáruló, én is nacionalista vagyok, de reálisan szemlélem a dolgokat.

Esetleg talán egy Koszovó-szerü minta alapján vívhatna ki a Székelyföld valamilyen függetlenséget, ha nem olyan lenne a fekvése, amilyen (azaz, nem Románia közepén lenne).

2014. jan. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Kolozsvár egyébként abba a területbe amit leírtam nem is esik egybe , ezeken a földeken mint írtam minimális a kisebbség .


Marosvásárhelyen pedig tényleg szomorú a helyzet , régebb vonatokkal hordták Olténiából a románokat , de nem csak a nagyvárosokat kell nézni , Maros-széken a Magyarok vannak többségben , Vásárhelyen ott pedig 50-50% hoz nagyon közeli , de rengetegen költöztek ki külvárosba is , és nem tudom hogy az előny-é vagy hátrány , de a cigány is magyarul beszél ott .


És szerintem itt annak a véleménye nem számít aki nem itt él , ha a területen élők akarják akkor megvalósítható .


Felvidékiek kétlem hogy ne akarnák , elég erős a Szlovák gyűlölet , eddig találkoztam vagy 5 Felvidékivel , egyik se volt Szlovák identitású , de amíg Magyarnak vallják magukat addig beolvadásról nem beszélnék , ha Szlovákia fél attól hogy az ottani Magyarok és Autonómiát fognak követelni akkor valószínűleg ők is akarják , de elég nagy ellentét van Szlovákián belül is .


Ez az identitás abból is látszik hogy a két választáson induló Magyar párt összeszedett majdnem 12%-ot , míg az etnikumi megoszlás sajnos közel se ilyen fényes .

2014. jan. 7. 20:19
 7/36 A kérdező kommentje:
De egyébként akkor se lenne megvalósítható ha belső lázadásként indul ? Akkor nem lenne kit vádolni , egyébként Ausztriai Magyarságról szó se volt , és Szlovákia alig egy kicsit gazdagabb mint Magyarország , de pl. katonasága is alig van . És ez a pici se mérhető a Magyar átlagember ottani fizetésében .
2014. jan. 7. 20:23
 8/36 A kérdező kommentje:
Ja , az elsőt a 3.adik válaszolónak írtam , a másodikat a többire .
2014. jan. 7. 20:23
 9/36 anonim ***** válasza:
Nem lehetne belső lázadásként sem, mert egyrészt Magyarország mint mondtam, a jelenlegi nemzetközi rendszerben, kőkemény szankció nélkül nem támogathatná egy másik EU-s tagországon belüli szeparatív törekvéseket.Továbbá, egy lázadáshoz fegyver kell, a Székelyföld pedig ilyennel nem rendelkezik, és szólj ha tévedek, de nincs számottevő székely lobbi a világ egyetlen országgyűlésében sem.Na jó, talán Budapesten, meg Bukarestben. :D
2014. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
21%
Azért 5 felvidékivel találkozni még nem túl nagy statisztikai mutatót ad. De hogy rontsam a statisztikádat, felvidéki vagyok, magyar vagyok, nem akarok autonómiát (esetleg kultúrális, közoktatási stb. szinten)és még annyira sem akarok Magyarországhoz tartozni. Ja, és kifejezetten zavarnak a hozzád hasonlók, akik feleslegesen szítják a feszültséget.
2014. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!