Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne megvalósítható a Magyar többségű területek külön országgá válása?

Figyelt kérdés
Igazából nem az érdekelne hogy bele egyezne-é ebbe bárki is , de fenn tudná tartani magát ? Ez az ország Székelyföldből , Érmihályfalva és Szatmárnémeti környékéből (az a terület amit felosztottak 3 megye között , de Magyar többség lakja Parciumba ) , Szabadka környéke , és természetesen Szlovákia déli része . Kb. 2.000.000-250.000ember lakna ebben az országban , amiből 1.500.000 Magyar , ezzel menteni lehetne ami menthető , mert hanem kifogynak a Magyarok határon kívül , aztán amikor eltűnnek , vagy megapadnak a kisebbségek , és kiegyensúlyozódik a gazdaság , vissza lehetne csatolni Magyarországhoz .

2014. jan. 7. 19:31
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Szóval nem akarnál Magyar államhoz tartozni , azt hiszem egyes személyes esetén mégis igaza van a második válaszolónak , miszerint a Felvidékiek a Szlovákokat kedvelik és előszeretettel olvadnak be , de szerencsére csak egyeseknél .
2014. jan. 7. 20:47
 12/36 anonim ***** válasza:
62%
Finom egy felvidéki magyar vagy te.
2014. jan. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
26%
Én nem hibáztatom.
2014. jan. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
Én igen.
2014. jan. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
26%
Talán azért gondolja így, mert az itteniek pattogása szítja kinn a tüzet.
2014. jan. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
57%

A Trianon előtti Magyarországhoz szívesen tartoznák. De gondolom ti sem gondoljátok komolyan, hogy ez még ugyanaz a Magyarország.

És tévedsz, nem olvadok be, gyermekem is magyar oviba és iskolába fog járni, én is büszkén vállalom minden körülmények között, hogy felvidéki magyar vagyok, magyar újságot, magyar könyvet olvasok, magyar színházba járok és ha ritkán is, de magyarul imádkozom.

Viszont miért akarjak egy olyan országhoz tartozni, aki még az állampolgárságot is sajnálta tőlem?

2014. jan. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
76%
Az nem ország, hanem politika.Meg ha nem kell autonómia, megfigyelem én hogy majd az unokád egyáltalán fog-e tudni magyarul, nemhogy magyar iskola meg óvoda.
2014. jan. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Az sem biztos, hogy a te unokád fog tudni magyarul, szóval nem kell itt nagy szavakkal dobálódzani. De mindegy...minek is vitatkozni olyanokkal, akiknek fogalmuk sincs arról, hogy milyen a helyzet nálunk...
2014. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:

Itt nem magyar problémaként kell ezt nézni.

Azért óvakodnak a székely autonómiától, mert teljesen más jelzése lenne felénk é nyugat európa felé.


Magyarként csak a megérdemelt függetlenséget kapnánk meg, nyugat azt látja egy országban ahol egy részen a többség kiválást akar az megteheti hogy kiváll.


Így Franciaországban, Spanyolországban, az etnikailag elég színes és vegyes országokban ez hullámot is elindíthatna.

2014. jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
Valaki el kell indítsa ezt a hullámot , ha trianonkór nem lettek volna ennyire szigorúak , akkor most nem veszélyeztetné ez őket .
2014. jan. 8. 09:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!