Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Egy állam/ország hivatalos...

Egy állam/ország hivatalos megszűnését ki mond (hat) ja ki?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy Kiribati szigetállam 30 éven belül teljesen elsüllyed, és a szigetlakó kiribatiak kereshetnek új hazát.

Ugyanez vár Tuvalura és Naurura is. (Madagaszkár idetartozik? Mert mintha olyat is olvastam volna, de nem tudom. Valaki tudja?)


Tehát ha az ország lakosságának a 100%-a már külföldön él, és az ország már a tenger fenekén van, akkor ki vagy mi mondhatja ki törvényesen és hivatalosan, hogy az az adott állam megszűnt létezni, nincs többé? Főleg, ha a szigetlakók, akik elköltöztek, még a régi országuk állampolgárai.


Ez hogy van? Vagy mi van ilyenkor?



2014. szept. 25. 09:30
 1/2 anonim ***** válasza:
27%
Igazából itt is azt kellene csinálni, hogy a magyar államot jogutód nélkül megszüntetni, majd teljesen új államot alapítani. Ezzel lényegében megszüntetnénk az államadósságot.
2014. szept. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az országgyűlés, az elnök, a miniszterelnök.Elméletileg.


Madagaszkár amúgy nem, messze van az óceániai térségtől, ahol az általad említett kis szigetországok vannak.

2014. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!