Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha 1918. december 1-je "törvén...

Progizo kérdése:

Ha 1918. december 1-je "törvényes" volt, akkor miért nem lehet ugyanígy ma a székelyföldieknek szavazni az elszakadásról?

Figyelt kérdés

Mint az köztudott, 1918. december 1-jén néhány román szavazott az erdélyiek "nevében" azon területünk Romániához csatlakozásának óhajáról, így adva némi törvényes mázt a területrabláshoz.

Ilyen alapon a székelyföldi magyarok miért nem szavazhatnak a függetlenségükről vagy legalább az autonómiáról, annál is inkább, mivel utóbbi biztosítása benne volt ama 1918-as kiáltványban?

Vagy lehetne Romániát perelni, mert ezt azóta nem biztosítják az ottani magyarságnak?



2014. nov. 30. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
A székelyek először legyenek egységese, ne szakadjanak több pártra. Akkor több esélyük lenne tenni valamit a saját érdekükben. Nem Magyarországról kell az ő gondjaikat megoldani.
2014. nov. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
23%
2014 van, békeidő, EU-val és NATO-val, meg ENSZ-szel, nem 1918, világháborúval és káosszal. Ezért nem lehet megcsinálni. Ja és a székelyek nem Erdély lakosságának több, mint a felét adják.
2014. nov. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1918 egy vesztett háború éve volt. Várható volt a monarchia feldarabolása. Az 1918. dec. 1-i népgyűlés csak egy színház volt, a monarchiát anélkül is szétdarabolták volna. Ha pl. ugyanazt a népgyűlést pl. 1905-ben rendezték volna meg, akkor a résztvevőket mind kardélre hányták volna. De 1918-ban még csak a háborús halottak számlálásával sem végeztek.


>> lehetne Romániát perelni...

Eredménytelen lenne, hiszen a győztes négy nagyhatalom is ugyanezt csinálja...

2014. nov. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Egyébként a székelyek mit kezdenének a függetlenségükkel? Az autonómiát én is támogatnám, de Székelyföld kb. az egyik legelmaradottabb terület Romániában, szerintem csak rosszabbul járnának.
2014. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4.: "Egyébként a székelyek mit kezdenének a függetlenségükkel?"


Amit a többi ország a maga függetlenségével: őrzi, megbecsüli, büszke rá és főleg él a lehetőséggel, hogy a maga útját járhassa.


"Az autonómiát én is támogatnám, de Székelyföld kb. az egyik legelmaradottabb terület Romániában, szerintem csak rosszabbul járnának."


Olyan jó Romániához tartozni? Akkor adjuk fel mi is a függetlenségünket és legyünk egy autonóm ország Románián belül. Te benne lennél ebben?

Szóval inkább segítenünk kéne a törekvéseiket, és azután a két magyar ország között betelepülésekkel összeroppantani a román beékelődést.

De akárhogy is lenne, a magyar anyaországgal biztosan szoros politikai-gazdasági kapcsolata lenne Székelyföldnek, amiből mindketten profitálhatnánk, mert ellátná Magyarországot fával és turisztikai központja lehetne.

Tehát sokmindent lehetne csinálni, ha nem lenne a szokásos magyar kishitűség és defetizmus.

2014. nov. 30. 16:59
 6/10 A kérdező kommentje:

#2.: "2014 van, békeidő, EU-val és NATO-val, meg ENSZ-szel, nem 1918, világháborúval és káosszal."


És pl. Skóciában nem 2014 volt meg EU, NATO és ENSZ, hanem háború, hogy szavazhattak a függetlenségről?


"Ja és a székelyek nem Erdély lakosságának több, mint a felét adják."


Miért, mekkora százalékát kell kitegye egy népcsoport egy adott régiónak, hogy megtehesse?

Egyébként a székelyek Székelyföld mekkora hányadát teszik ki, hogy ott sem szabad?

2014. nov. 30. 17:02
 7/10 A kérdező kommentje:

#1.: "Nem Magyarországról kell az ő gondjaikat megoldani."


De segítő anyaországnak kell lennünk.

Románia is az volt 1918 előtt, amely nélkül az erdélyi románoknak esélyük sem lett volna elszakadni.

2014. nov. 30. 17:04
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Látom nem ebben a világban élsz, tanulj történelmet, gazdaságtant, aztán talán megérted, hogy amiről beszélsz jelenleg, itt lehetetlen.

Egy szóval sem mondtam, hogy jó lehet Romániához tartozni, de szerintem inkább, mint egy Koszovó szintű helyen. Mert Székelyföld függetlenül olyan lenne. Amúgy miért akarod ennyire kitúrni onnan a románokat? Ugyanolyan joguk van ott élni, mint a magyaroknak.

Skóciát pedig ne hasonlítsuk ehhez. Ott se véletlenül lett az az eredmény ami, mellesleg Skócia a szavazás előtt is már jó ideje széleskörű autonómiával rendelkezik. Nézz utána, az Egyesült Királyság és Románia közigazgatási, államszerkezeti különbségeinek, aztán talán feltűnik, hogy ég és föld. Katalónia meg pl. nem szavazhatott. Továbbra is mondom, az autonómia jogos követelés, a függetlenség meg nem realitás. Mi gondoskodjunk róluk? Elárulnád, hogy miből? Lassan ugyanis olyan mélyre süllyedünk gazdaságilag, hogy tényleg jobb lesz Romániában élni.

2014. nov. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8.: "Egy szóval sem mondtam, hogy jó lehet Romániához tartozni, de szerintem inkább, mint egy Koszovó szintű helyen. Mert Székelyföld függetlenül olyan lenne."


Miből gondolod, hogy függetlenként Székelyföld Koszovó-szintű lenne? Csak ez a véglet létezik az EU ezen csücskében?


"Amúgy miért akarod ennyire kitúrni onnan a románokat? Ugyanolyan joguk van ott élni, mint a magyaroknak."


Ja, bocs, ezek szerint te nem azok közé tartozol, akik azt szajkózzák állandóan, hogy "mit kezdenénk X millió románnal?".

Én csak azt állítottam, hogy Magyarország és a független Székelyföld között nagyobb eséllyel asszimilálódna, illetve költözne ez onnan a románság, és ez független az én akaratomtól.

De persze ennek csak örülhetünk, hiszen eltűnik az a néptömeg, amelyre hivatkozva Románia megszállva tartja azon országrészünket.


"Skóciát pedig ne hasonlítsuk ehhez. Ott se véletlenül lett az az eredmény ami"


Persze, mert sok ott az idegenszívű bevándorló, akik a saját kis egzisztenciájukat féltik.


"az autonómia jogos követelés, a függetlenség meg nem realitás."


És mit kell tenni a jogos autonómia kivívásáért?


"Mi gondoskodjunk róluk? Elárulnád, hogy miből? Lassan ugyanis olyan mélyre süllyedünk gazdaságilag, hogy tényleg jobb lesz Romániában élni."


Miért süllyednénk, mikor itt a sok multi? Mikor tele vannak autókkal az utak? Mikor a fogyasztói társadalom által termelt hulladékban bokáig gázolunk?

Volna itt pénz, csak nem jól osztja be az ország, meg csak nyavalyog mindenki, közben meg azt sem tudja megfogalmazni, hogy mit akar, mert nincsenek értelmes össznemzeti célok.

2014. dec. 1. 09:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Majd megmondja a dzsunijó neked hogy mi legyen ajrópában.
2014. dec. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!