Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gyűlölik a románok a...

Miért gyűlölik a románok a magyarokat? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Általában kölcsönös a gyűlölet.

De nem akarok általánosítani, biztosan sokan vannak mindkét oldalon, akik szeretik a másikat.


Én elsősorban a Történelmi okaira vagyok kíváncsi.

Nem tudom, ők mióta laknak Erdélyben és környékén, de nagyon sokáig, évszázadokig egy nép voltunk (akárcsak a szlovákokkal, horvátokkal stb.)

Az 1984-49-es szabadságharc alatt olvastam először olyat, hogy összetűzésbe kerültünk velük (ha volt korábban is, arról nem tudok).

Aztán valamit csinálhattak a Habsburgok, mert a gyűlölet csak nőtt és nőtt. Aztán Trianonnál el is akartak szakadni, és Magyarország jó nagy részét meg is szállták.


Ezeknek mi az oka??

Mit csináltunk, amiért kialakult ez a gyűlölet?

Mi a bajuk velünk a múltban és a jelenben?



2014. dec. 4. 12:59
1 2 3
 21/28 Magyarmanó ***** válasza:
Nem értem mi magyarnak lenni? Majd akkor kritizáld az én identitásom ha majd megérted a lényegét a mondandómnak. A szőrőstalpú kifejezés elterjedt ebben az országban és én nem fogom felemelni azt akik youtube-n és facebookon angolul és románul folyamatosan a népünk idézem "elpusztításával" fenyegetőznek és mongolidnak kiáltanak minket, Ide minek hozod Káin-t meg Hunot-Magor-t ez vallás és nem történelem, semmi bajom a románokkal ameddig ők nem magyarellenesek, "hungarófóbok" de mivel még nem találkoztam eggyel se se online s eélőbe aki nem szidta volna a magyarságot így minden okom meg van leszólni őket, ugyanígy voltam a szlovákokkal is amíg nem jött egy olyan aki bebizonyította vannak értelmesek is akik barátkoznának velünk, egyébként a magyar-román egy 150 éves harc ne akard már testvéri szeretetté alakítani, együttműködni lehet (majd akkor ha eléri a mi fejlettségi színtűnket) de szövetkezni senkivel.
2014. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Magyarmanó ***** válasza:
senki helyett semmiképpet akartam írni, elnézést.
2014. dec. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

A vallást(erkölcsöt) és a történelmet nem kellene szétválasztani, mert egymást feltételezik.

Ha nem tudod hátrahagyni sérelmeidet és bosszúvágyaidat akkor a Káin-i modellben mindig meg fogod találni a nálad erősebbet, aki letipor és életed végéig "joggal" játszhatod a sértődöttet.

Ha csak úgy tudod legyőzni a románt, hogy románabb vagy nála, akkor semmi értelme.

Nem abban kell velük versenyezni, amiben ők erősebbek, hanem abban, amiben te vagy a jobb... ha van olyan.



A Káini modell az a magatartásforma, amikor két fél (pl. két hadsereg, két párt, két cég, stb.) egymás ellen, egymás kárára küzd, a küzdelemből pedig a gyengébb erkölcsű kerül ki győztesen. (Lásd: Gresham-törvény)


A jelenség a bibliai Káinról kapta nevét. Jelenleg a globális társadalomban ez az uralkodó magatartásforma az élet minden területén: a gazdaságban, a politikában, a sportban, stb.


Jellemzői a:


mindenáron való győzelem (Vesd össze: „a cél szentesíti az eszközt")

az ön- és csoportérdekérvényesítés minden más szempont elébe helyezése

a magasabb erkölcsiséggel rendelkezők célzott felkutatása és kiirtása vagy lerontása a modell szerint funkcionálók szintjére


Ezzel a viselkedési mintával az emberiség hosszabb távon leépül, lealacsonyodik állati szintre. A mások rovására történő érdek-érvényesítés ugyanis az állatvilág jellemző viselkedés-modellje, nem az emberé. (Vesd össze: Darwinizmus)



A káini modell erkölcsi ellentéte Hunor-Magyar modell, ami az ún. háttárs-szellemiséget tükrözi. Ebben a modellben a harc egymásért folyik. Nem közvetlen érdekérvényesítésről szól, hanem arról, hogy a másik fél belül szunnyadó értékeit előhozza, és hogy az ellenfelet maga fölé emelje képességeiben és erkölcsiségében.


Az ilyen küzdelemnek nincs vesztese.


A modell társadalomban kimutatható következménye, hogy aki ezt a mintát követi, teremtő jellegű, fölfelé emelő munkát végez, ezzel is gazdagítva környezetét és közvetve önmagát.


Az egymásért vállalt küzdelem jegyében működő társadalomban nem a tömeguralom, hanem a magasabb elvek által irányított rend (idegen szóval „hierarchia", vagyis „szent uralom") határozza meg az egyének, illetve a kisebb-nagyobb közösségek egymáshoz való viszonyát. Az ilyen működésrendű társadalomban minden és mindenki ott és addig jut szerephez, ahol és ameddig a képességeit a legszerencsésebben, illetve legeredményesebben tudja kamatoztatni a köz javára. (Vesd össze: kommunizmus, mint a Hunor-Magyar modell paródiája)

2014. dec. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
23%
Drága 17-es, azért beszélek magyarul, mert én beszélek több nyelvet, a magyar és román mellet még beszélek perfektül angolul, olaszul és franciául is. Kevés az autópálya Romániában, de a főutak kiváló állapotban vannak, szóval ha elakarsz jutni valahova nyugodtan megteheted, ellenben nálatok az autópályán kívül romhalmaz az egész úthálózat. Szerintem a kaotikus állapotokba nem nagyon menjünk bele mert ha nagyon akarjuk fitogtatni akkor nehogy visszafelé süljön el a dolog. Én nem tudom hogy ezt a meccses dolgot honnan szedted, de még ilyet én nem tapasztaltam pedig az elmúlt 6 évben minden meccsen ott voltam amit Románia játszott. Mellesleg nem mi szedtük szarr*á a vonatot amivel az országotok Romániába fuvarozott benneteket, volt értelme, nagyon megköszöntétek nekik hogy tönkre tettétek az egész vonatkocsit, ehhez csak gratulálni lehet hogy már a saját hazátok értékét sem véditek. Kikaptatok Romániában, kész, mi van belőle, semmi, majd nyertek odahaza ha tudtok, csak az a helyzet apám hogy nem tudtok veszíteni, sem régen nem tudtatok, sem most nem tudtok. Azért ne legyek nagyra a románságommal mert magyarul írok, írhatok neked románul is, de angolul, olaszul vagy franciául is, sőt ha nagyon megerőltetem magam még talán latinul is megtudom fogalmazni a gondolataimat, persze kérdéses hogy megérted e vagy te is csak egy vagy a sok közül aki a saját nyelvén kívül semmit nem ismer.
2014. dec. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
"Életem ha nekem kevés eszem van akkor neked mínuszban mérendő ;)" erre meg csak annyit hogy egymás mellé tehetnénk a végzettségünket, szerintem nem én lennék a vesztes már csak az anyanyelvemmel együtt 5 nyelv miatt amit beszélek és hogy évet "húztam le" a Carol Davila Egyetemen Bukarestben.
2014. dec. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
A zsámók miért utálják a magyarokat? Rajtunk élősködnek mégis utálnak. Mert a legjobb védekezés a támadás. És ugye a román is egy kissé zsámó nép.....
2014. dec. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Magyarmanó ***** válasza:

"Mellesleg nem mi szedtük szarr*á a vonatot amivel az országotok Romániába fuvarozott benneteket"


Az ne is zavarjon, hogy még a román vasutasok is elismerték, hogy a ti csürhe bandátok törte szét a vonatot amíg az bukaresti állomáson állt.


Közútjaink? Hát én Dunántúli vagyok de köszönjük az utak 80% teljesen rendben van, egyébként pedig nem mi rólunk alakult ki az a bizonyos vélemény ami rólatok Európában..


Az igazság az, hogy fogalmatlan vagy és azt a történelmet próbálod megmagyarázni amit Irántól az Egyesült Államokon át Oroszországig mindenhol ugyanúgy tanítanak..aztán beszélhetsz te 80 nyelven is ha mellette ily hülye vagy..

2014. dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
1784-be is volt egy nagy oláh-magyar konfliktus. A Horea lázadás. Legelőször az 1330-as posadai csata.
2021. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!