Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért gyűlölik a románok a...

Miért gyűlölik a románok a magyarokat? (Többi lent. )

Figyelt kérdés

Általában kölcsönös a gyűlölet.

De nem akarok általánosítani, biztosan sokan vannak mindkét oldalon, akik szeretik a másikat.


Én elsősorban a Történelmi okaira vagyok kíváncsi.

Nem tudom, ők mióta laknak Erdélyben és környékén, de nagyon sokáig, évszázadokig egy nép voltunk (akárcsak a szlovákokkal, horvátokkal stb.)

Az 1984-49-es szabadságharc alatt olvastam először olyat, hogy összetűzésbe kerültünk velük (ha volt korábban is, arról nem tudok).

Aztán valamit csinálhattak a Habsburgok, mert a gyűlölet csak nőtt és nőtt. Aztán Trianonnál el is akartak szakadni, és Magyarország jó nagy részét meg is szállták.


Ezeknek mi az oka??

Mit csináltunk, amiért kialakult ez a gyűlölet?

Mi a bajuk velünk a múltban és a jelenben?



2014. dec. 4. 12:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
18%
erdélyt a Románok nem elvették hanem megkapták. A kettő között nagy a különbség. Volt egy háború, voltak vesztesek és győztesek, ti a vesztesekhez tartoztatok mi pedig a győztesekhez. Ennyi az egész. Tudni kell a jó helyen állni :)
2014. dec. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

"Aztán valamit csinálhattak a Habsburgok..."


Pontosan.

A Habsburgok tudták, hogy Magyarország erős, és csak úgy lehet sakkban tartani, ha a benne élő nemzetiségieket ellene fordítják.


Azt persze tudjuk, hogy a történelem nagyobb részében egyformán éltek a magyarokkal a nemzetiségek...


Ha valóban édekel olvasd el a :


A magyar kultúra nemzeti hivatása


című munkát. Kevéssé ismert, ám fontos dokumentum Dr. Szádeczky Lajos rektori székfoglaló beszéde a kolozsvári Magyar Királyi Ferencz József Tudományegyetem 1910-es tanévnyitó ünnepségén.


PDF változat

Éppen 100 évvel ezelőtt... frappáns és korhű összegzése az utolsó békeévek hangulatának és a magyar kultúra szerepének a Kárpát medencében.


Arról beszél, hogy a magyarság milyen eredményesen integrálta a legutolsó időkig a bevándorlókat, hogyan kerültek ki a "legnagyobb magyarok" éppen közülük. Hogy e népek múltjának "mássága" nem akadályozta meg őket hogy szinte kivétel nélkül beolvadjanak a magyar nemzetbe és egyenrangú, hasznos és nélkülözhetetlen tagjai legyenek annak.


Megemlíti hogy a történelemben kevés nemzet engedte meg magának hogy idegeneknek olyan jogokat adjon mint a magyarok a jövevényeknek.


[link]


Azóta azok akik Trianon kivitelezték folyamatosan azon munkálkodnak, hogy a gyűlölet a felszínen legyen.

Mert ha a románok meg a többiek ráébrednek, hogy aha gyűlöletet félretesszük, akkor a Kárpát Régió, vagy a Szent Korona Országai hatalmas fellendülés elé nézhetnének, és új, alternatív központja lehetnénk az Uniónak.


Hát EZÉRT gyűlölik a románok a magyarokat.

2014. dec. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Magyarmanó ***** válasza:

"erdélyt a Románok nem elvették hanem megkapták. A kettő között nagy a különbség. Volt egy háború, voltak vesztesek és győztesek, ti a vesztesekhez tartoztatok mi pedig a győztesekhez. Ennyi az egész. Tudni kell a jó helyen állni :)"


Mi az, hogy mi? Úristen... te nem vagy román remélem tudod, de magyar se, sehova nem kellesz mert az ilyet rühellik mindenhol.. Az ilyen ,mint te meg is érdemlik, hogy megverjék a románok..Egyébként pedig elvették..egy háborúban elvenni lehet a területet nem megkapni legalábbis a románok bevonultak Erdélybe, az pedig, hogy tudni kell jó helyen állni, erről csak annyit mondanék, hogy nem a szőröstalpúakat kényszerítették a németek mellé hanem minket tanulj törit gy***r..

2014. dec. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

13


Ne felejtsd el, hogy Trianon garanciája a gyűlölet.

Amíg nem vagy képe a "sőröstalpúakra" tesvérként tekinteni, akkor te is a nagyhatalmak malmára hajtod a vizet.


Tudom hogy hatalmas lelki erőt igényel a dolog, de nekünk ez a mérce.

Ha nem tudjuk megugrani, akkor valóban megérdemeljük hogy eltűnjünk.

Az Árpádházi királyok nem szőröstalpúzással élltak neki a Kápát Medence megszervezéséhez.

2014. dec. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
11-es vagyok, te beteg elméjű utolsó válaszoló. Én úgy tudom a dolgokat hogy 1918 december 1.-én a Gyulafehérvári nyilatkozat majd 1919 január 11. Romániához CSATOLJÁK Erdélyt, később, 1940 augusztusában Joachim von Ribbentrop és Galeazzo Ciano döntőbíráskodásával augusztus 30-án kihirdették hogy Észak Erdélyt visszacsatolják nektek amit szerencsére az 1947-es Párizsi béke semmisnek nyilvánított. Szóval én tisztában vagyok a történelemmel noha te/ti soha nem fogjátok elfogadni hogy a vesztes mindig rába*szik és sírtok egy olyan dologért ami már soha nem változik, idővel elrománosodik az egész és végképp beépül Romániába.
2014. dec. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
bocsi 14-es, ne neked szól a válaszom, mikor elkezdtem írni még csak 13 válasz volt, szóval a 13-as válaszolónak írtam az eggyel fentebbi írásomat.
2014. dec. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Magyarmanó ***** válasza:
Miért kéne rájuk testvérként tekinteni? Miért kéne velük együttműködni? Egy elmaradott putri ország még hozzánk képest is, nekünk együttműködni Lengyelországgal, Csehországgal vagy ha a nehezünkre esést nézzük akkor Szlovákiával kell nem egy lemaradott, szegény országgal ahol annyi összetartás nincs, hogy egy válogatott meccsen ne a csapatok rivalizáljanak..
2014. dec. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
17-es, mi van veled ember, mi elmaradottak vagyunk, nézz már szét a saját országodba te szerencsétlen meg a saját fajtád között. A saját fajtátokat utáljátok és még te beszélsz? Ha külföldre mentek dolgozni egymást lopjátok meg meg egymással ott basztok ki ahol csak tudtok hogy nehogy már a másiknak jobb legyen, de ez csak egy a sok közül. Eszed legyen ha kevés is, gondolkodj egy kicsit mielőtt leírsz valamit mert a saját fajtádat minősíted vele te eszetlen.
2014. dec. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Magyarmanó ***** válasza:
Nekem biztos kevés eszem van..és akkor mi vagyunk akik öljük egymást..haha ameddig magyarul beszélsz addig ne verd magad nagyra a románságoddal egy, kettő nem nálunk van 2 30 km hosszú autópálya mellette meg földes utak..nem nálunk vannak kaotikus állapotok, nem mi rugdaljuk egymást ha ellenetek játszik a csapatunk, nem mi támadunk csoportosan rátok ha egyedül vagytok. Életem ha nekem kevés eszem van akkor neked mínuszban mérendő ;)
2014. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

17-es


"Miért kéne rájuk testvérként tekinteni? Miért kéne velük együttműködni? "


A helyzet az, hogy nem érted, hogy mit jelent magyarnak lenni.


Két féle viselkedés modell van:


A Káin-i, a tesvérgyilkos, és a Hunor-Magor, az egymást segítő testvérek.

És kétféle harc is van.

Az egyik, a Káin-i, az ellenfél eltiprása, megalázása, megtörése, a másik, a Hunor féle, az ellenség FELEMELÉSE.

Az elsőben mindig a rosszabb győz, a másodikban mindkettő győztes.

Nem attól lesz valaki magyar, hogy lenézi, leszőröstalpúzza a románt, hanem attól, hogy felemeli, akkor is ha az ellenkezik.

Mert így volt majdnem ezer évig.

Nem is volt probléma.

Attilának is abban rejlett a sikere hogy a farkastejen nevelkedett szintén testvérgyilkos alapítású Római Birodalom alól felszabadította a rab népeket, és a hunokkal egyenlő rangra emelte.


A románoknak is ott a válsztás, hogy melyik modellt választják.

Ott van 1000 év prosperálás a Hunor szövetségben és 100 év vergődés a Káin-i modellben.

Előbb utóbb ők is rájönnek, hogy az elcsatolt területek nem "járnak" nekik, hanem csak a nagyhatalmak bábuiként a gyűlölet fenntartásában segédkeznek.

Se Magyarország, se Románia, se Szlovákis, se Szerbia nem életképes ebben a gyűlülködő, szétszabdalt formában.

De ha megjön az eszük, akkor példát mutathatnának a nagyhatalmaknak.


Észre kellene venni, hogy ez a kocsmai gyűlölködés csak azoknak a nagyhatalmaknak a malmára hajtja a vizet, akik azért szabdalták szét ezt a területet, mert FÉLTEK attól, hogy egyszer szembe kell nézniük Káini múltjukkal.


Többet arról, hogy mi a baj a magyarokkal itt :


[link]

2014. dec. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!