Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek hanyatlik a...

Szerintetek hanyatlik a Nyugat vagy nem?

Figyelt kérdés
Egymásnak ellentmondó véleményeket hallottam eddig. Nektek mi a véleményetek és mi alapján gondoljátok?

2014. dec. 7. 21:14
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
18%
el fogsz bukni, te báb!
2014. dec. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
77%
Igen, de kár belekezdeni, hogy miért és ez hol érthető tetten, mert amíg az emberek a dollár, euró, gazdasági növekedés hármasban gondolkodnak, addig nem értik a civilizációk lényegét.
2014. dec. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
68%
A rothadó kapitalizmus fertelmes bűze idáig érződik, és te még kérded?
2014. dec. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
62%

Nem.A kelet butul visszafelé.

Nem tanul a történelemből.

2014. dec. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

"Igen, de kár belekezdeni, hogy miért és ez hol érthető tetten, mert amíg az emberek a dollár, euró, gazdasági növekedés hármasban gondolkodnak, addig nem értik a civilizációk lényegét."


Szerintem a Nyugatnak nagyon mély pénzben nem könnyen mérhető értéke van.

2014. dec. 7. 23:37
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom menj és álj az alábbi országok egyikébe:

Afika ( bármely állam ) Dél és közép Amerika ( Bármely állam ) előszeretettel javasolnám a kapitaliznusellenes Kubát és Venezuellát ). Ukrajna, Oroszörszág, stb.. sorolhatnám...

Én a másik egymillió marhával együtt aki elkocogott az országból nem ezek közül választottam.

2014. dec. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van néhány tucad ismeősödöd aki az utóbbi években emigrált. Van közöttük 1 aki nem a "hanyatló" nyugatot választotta?
2014. dec. 8. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
42 éves vagyok, már gyerekként is a hanyatló nyugatról beszéltek a rádióban. Hogy igaz-e azt nem tudom. Azt igen, hogy ha hanyatlik, akkor mi még jobban hanyatlunk, mert az azóta eltelt idő alatt nemhogy utolérni nem tudtuk, de egyre jobban lemaradunk.
2014. dec. 8. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
18%

"...mert az azóta eltelt idő alatt nemhogy utolérni nem tudtuk, de egyre jobban lemaradunk."


De mit akartunk utolérni ?

A rablából szerzett vagyonnal versenyezni sose tudtunk.

A "fejlett Nyugat" több évezredes rablásból és tömeggyilkosságokból, gyarmatbirodalomból szedte meg magát, aminek most éli fel az utosó ezüstkanalait.


Észre kellene venni, hogy ha az országban maradna az összes érték, amit a magyar nép megtermel, a nyugati szint FELETT élhetnénk, de a török hódoltság óta ez sajnos nem így van.

Vagy a török, vagy a Habsburg, vagy a szovjet, vagy nemzetközi pénzügyi maffia fölözi le a magyar emberek munkáját.


És a "fejlett" Nyugat ezekből él... És nem a saját népeik munkájából.


Az USA ahol már évtizedek óta nincs számottevő termelés, az olajdollárokból, pénznyomtatásból, és a világ 140 országában állomásozó "érdekérvényesítő" hadseregből él.

A svédek fegyverkereskedelemből, a hollandok a gyámántból és a kikötőkből, Luxemburg adóparadicsomságból, az angolok a City of London mahinációiból élnek...


Tehát a Nyugat addig él, ameddig arroganiájából fussa...

De már egyre kissebb a gyarmatosítható világ.

Kína, India a saját lábára állt, Oroszországból se lett amerikai szatellit, szóval egyre nehezebb új pénzhez jutni, pedig a rendszer kulcsa a folyamatos bővülés.


Ezért a "belső" gyarmatokra koncentrál, a jó előre bespájzolt kelet-európai bővítésekre... Nekünk kell őket eltartani még egy darabig.

Aztán összezutyan az egész, Kína meg átveszi a vezetést.

2014. dec. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés... abba a korszakba léptünk, amikor a termelés mellett már a fogyasztás is kezd nyugatról keletre tolódni. A nagybefektetők jellemzően a gazdag keletről érkeznek (pl. autógyártás, ingatlanbefektetések), míg a tömegtermelés jellemzően a szegény keleten zajlik. A logisztika odáig jutott, hogy a Maersk primőrt szállít Ázsiából az Usa-ba. Gyakorlatilag; átpumpálják a tőkét/vagyont nyugatról keletre.


A dollár; a dollár addig nincs veszélyben, amíg a nemzetközi elszámolásokat ebben a valutában végzik (az Euró inkább veszélyben van, hiszen a folyamatos próbálkozások ellenére sem tudták - Európán kívül - igazán elismert elszámolóvalutává erősíteni), átállni drága és káosszal fenyeget, így senkinek sem célja aláaknázni. Legfőképpen a keletnek (pl. Kína) nem. Szerintem.

2014. dec. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!