Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek hanyatlik a...

Szerintetek hanyatlik a Nyugat vagy nem?

Figyelt kérdés
Egymásnak ellentmondó véleményeket hallottam eddig. Nektek mi a véleményetek és mi alapján gondoljátok?

2014. dec. 7. 21:14
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
93%

Magyarország szerint a nyugat száz éve hanyatlik.

Az első világháború után azért volt ez a jelszó, mert megnyerték, és valamivel vígasztalni kellett a veszteseket.

A második világháború utáni szovjethatalom alatt nemcsak hanyatlott, de rothadt is, mert nem volt politikai érdek a magasztalása, sőt sokszor büntették is.

Ma meg... Ma meg, ha a nyugat hanyatlik - és kétségtelen, hogy ugyanúgy hanyatlik, mint minden egyéb társadalmi forma (v.ö. Egyiptom, Athén, Rőma stb.), akkor mi is hanyatlunk vele együtt. Társadalmi formában nincs nagy különbség az európai államokban, csak gazdasági vezetésben.

Amikor a szegények egyre szegényebbek és számuk ilyen mértékben növekszik, a gazdagok egyre többet és többet akarnak, tehát mikor a különbségek ilyen mértékben megnőnek, az illető társadalom lassú, de feltartóztathatatlan halálra van ítélve.

2014. dec. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

"Amikor a szegények egyre szegényebbek és számuk ilyen mértékben növekszik, a gazdagok egyre többet és többet akarnak, tehát mikor a különbségek ilyen mértékben megnőnek, az illető társadalom lassú, de feltartóztathatatlan halálra van ítélve."


Arról finoman szólva is vita van Nyugaton, hogy legyenek-e szociális alapon juttatások, vagy ne, vagy hogy legyen pontosan. Ebből a szempontból szakadás figyelhető meg USA+Nagy-Britannia+Hollandia és a többi főleg skandináv és német ajkú országok között. Persze ennél árnyaltabb a kérdés, mint hogy bármelyik nyugati országról ki lehessen jelenteni, hogy melyik oldalon áll a kérdésben, de trendek megfigyelhetőek.

2014. dec. 8. 14:44
 23/34 A kérdező kommentje:

És az előzőhöz annyit hozzátennék, hogy a szociális juttatások mértéke és a piacgazdaság szabadságának mértéke sem jár együtt feltétlen.

Itt most megint túlozni fogok, de mivel még nagyon az elején járunk, ezért bátorkodom egész országokat minősíteni ezen az alapon:


USA=közepes szoc. juttatások + nagyfokú piaci szabadság


Nagy-Britannia=közepes szoc. juttatások + nagyfokú piaci szabadság


Svédország=erős szoc. juttatások + közepes,nagyfokú piaci szabadság


Magyarország:közepes szoc. juttatások + közepesfokú piaci szabadság

2014. dec. 8. 14:59
 24/34 A kérdező kommentje:

# 23


Az ideális az lenne, ha magas lenne a szoc. juttatás, és nagyfokú a piaci szabadság, ehhez szerintem Svédország áll a legközelebb. A fenti ábrából szerintem azt lehet kiolvasni nagy vonalakban, hogy milyen jelenleg élni az adott országban, és hogy milyen lesz a jövőben ott élni. Ahol magas a szoc. juttatás ott jelenleg jó élni, és ahol nagyfokú a piaci szabadság ott biztosítottabb a jövő.

2014. dec. 8. 15:10
 25/34 A kérdező kommentje:

Tehát összefoglalva a két álláspontot. Szerintem az USA+Nagy-Britannia+Hollandia abban hisznek, hogy a piac teljes szabadsága viszi előre az országot, tehát senki ne kapjon olyan alapon pénzt, hogy kisebbségnek vagy nőnek született, hanem legyen a verseny kiélezett, és győzzön a jobbik. És ez kézenfekvő, hogy évtizedekben mérve, de nem hosszabb távon, jobb megoldás, mint ennek az ellentettje, az óriási hízott és mindent megszabó kommunista államszerkezet. Amit a svédek ás társai próbálnak csinálni, az valami lavírozás a szabad verseny és az állami beavatkozás között. Tehát magasak az adók, és adják a kisebbségnek, támogatják a nők egyenlőségét, és annak mesterséges kiegyenlítését, csomó társadalmilag hasznosnak ítélt esetben avatkoznak be a szabad versenybe, pl. magas állami kritériumokat állítva a piaci szereplőknek, de közben mindenzt úgy próbálják megtenni, hogy a legkevesebbet avatkozzanak be, ténylegesen, tehát tökélyre fejlesztették a piac olyan szabályozását, hogy azt nehéz fülön csípni, mert olyan elvekkel veszik el az adózóktól a pénzeket, amiket nehéz megtámadni, tehát nem ilyen Fidesz sznitű ad-hoc megoldásokkal, hanem kidolgoznak mögé egy komoly védelmi tervet, ami megindokolja azt, hogy miért vesz el az állam annyi pénzt, például úgy teszik ezt, hogy bizonyítják, hogy nem az állam magának lopja vagy önmagát tartja fenn irtózatos költségeken, hanem hatékony, kicsi az állam, és a kesze-kusza szabályok is egyszerűbbek, így azt a benyomást keltik, hogy igazságosabbak.


Talán ezt lehetne implementálni a magyar rendszerbe. Néhány példa azért van, például, amikor bár államosítanak egy szektor-részt, de utána versenykörülmények között akarják megverni a többi magán szereplőt, ha jól tudom ilyenre van példa a közműszolgáltatóknál.

2014. dec. 8. 15:31
 26/34 anonim ***** válasza:
79%
Azért a Nyugat hanyatlását nem nevezném hanyatlásnak. Egyszerűen már nem ők viszik a hátukon az egész földet. De ha megnézed a világgazsaság felét még mindig az EU és az USA adja pedig 1 milliárdan sem vagyunk a 7milliárdból. Az htogy a világ merre változik, nehéz megmondani, de a globális kultúra rohamosan törik előre. Facebook is tele van olyan emberekkel akik úgy öltöködnek és beszélnek mint mi, közbe olyan országból származnak amiről életedbe nem hallottál. A nyugat nem hanyatlik, csak kiteljesedik a szabad versenyük. Akárhogy igyekeznek a konzervatívok meg republikánusok, meg kommunisták és nacionalisták, a nemzetállamok kora lejárt. Ha belegondoltok csak pár száz éves időszak volt, de csináljunk úgy mintha csak ez létezhetne. Talán létrejön egy multikultúrális világ, ahova minden kultúra a maga legjavát adja bele, és boldogan átveszi a többiek jó ötleteit, a saját régi, elavult dolgait meg múzeumba teszi. Én ezt az egyetlen pozitív jövőt látom, a többi tele van atomháborúkkal és környezeti katasztrófákkal, amíg az emberek olyan dolgokért küzdenek amik csak romantikus sztorikban léteztek (lásd: Fidesz és Mo. szuveniritása).
2014. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
38%

Köszi,de Magyarországból én nem akarok egy Kínát,ahol bár rohamosan fejlődik a gazdaság,az emberek ebből nem éreznek semmit,mert a felső hatalom élvezi az egészet.


És még szociális rendszer sincs,emberi jogok 0.


Az,hogy Kína fejlett az csak egy kamu.


na,Orbán azt hiszi ő is képes erre.Tévesen....

2014. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
38%
Sajnos vannak akik elhiszik,hogy az átlag embernek egy ilyen rendszer jobb.
2014. dec. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Kínának vannak fejlett részei, ahol a minimálbér már magasabb, mint Magyarországon.


De, az egy hatalmas ország és nem egységes.Tartományokból áll, olyasmi , mint egy szövetségi köztársaság.


Az átlagember is érez a fejlődésből.

Évente növekszik a középosztály.


Kínában egy vasútállomás meg 1 vonat ilyen és 300-al megy:

https://www.youtube.com/watch?v=G9W26vNofos


Magyarországon ilyen:

[link]

És megy vagy százzal.


Na melyik a fejlettebb?


Hasonlítsd össze a videóban a kínai állomást.Látsz koszt, omladozó vakolatot valahol is?

2014. dec. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
25%

Ja,a nagy része meg rizsföldeken guggol egész nap éhbérért.

Nyugdíj nincs.

Ha van beteg rokonod,akkor el kell tartanod,stb.


Leszarom a vasúthálózatot őszintén.Nem izgat,hogy milyen a vonatállomás,ha még arra sincs pénzem,hogy vonattal utazzak.

2014. dec. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!