Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Külföldi politika

A kérdés

Tudtok olyan választási eredményeket mondani a politikában, ahol ha a másik fél győz valószínű egész máshogy alakul a történelem, az események?

Sok ilyen példa lehetséges.

De pl. ha Churchillt hamarabb választják meg miniszterelnöknek, valószínű Nagy-Brittánia nem kiegyezés politikát folytat a III. Birodalommal, így korábban megnyerhető vagy elkerülhető lett volna a II. Vh.

Keress kérdéseket hasonló témákban: választás, történelem, politika, államférfi

2015. aug. 7. 14:29  Privát üzenet  

A válasz
A kérdező kommentje:

Ja persze Churchill esetében is a Tory párt belső választásáról írtam. Az is ér.

# 1/3Időpont 2015. aug. 7. 14:30 Privát üzenet

Az 1933-as német választások, amikor hatalomra került Hitler és az NSDAP, szerintem kiváló példa erre.

De, hogy közelebb jöjjünk, 2000-ben ha nem a republikánus George Bush győz az Egyesült Államokban, lehetséges, hogy nem lett volna az iraki, vagy afganisztáni háború, vagy mindkettő.Bár ez csak találgatás.

Magyarországon, ha 2006-ban nem az MSZP-SZDSZ koalíció győz, nem lett volna 2010 után kétharmados Fidesz, és középpárti erőre emelkedő Jobbik sem. :D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont 2015. aug. 8. 10:18 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pont ilyenekre gondoltam:) Köszi.

# 3/3Időpont 2015. aug. 8. 11:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tudnátok nekem Mátyás király korabeli regényeket mondani?
Tudtok mondani hasonló filmeket?
Évvégén megbuktam történelemből. Valaki aki átesett már ezen, meg tudja mondani hogy ez mennyi időt fog elvenni a nyaramból?
Melyik könyv (ek) ből lehet leghatékonyabban történelmet tanulni? Tudnátok mondani jó töritanulási módszereket?
Tudnátok érdekességeket mondani az olasz-német fasizmusról?
Tudtok mondani olyan magyar kommunista szerzőktől könyveket (1920-89) közt akik Horthyt jellemzik? Kortársaktól is érdekelne, hogy milyen véleménnyel voltak vagy milyennek látták Horthyt.

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Külföldi politika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!