Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Elmondaná nekem részletesen...

Elmondaná nekem részletesen az egészet, hogy mi is ez az iszlám állam, terrorista támadások meg ezek?

Figyelt kérdés
Konkrétan mért jöttek robbantani párizsban, meg gyilkolni? Most akkor végig fognak menni Európán? És hogy akkor most az Oroszok az Amerikaiak támadják szíriát? Világositsatok már fel :D

2015. dec. 26. 22:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%

Na röviden ha za igazat akarod tudni akkor: az isis pénze a szaudiaktol meg a törököktől jön meg a nato tól. Azért kell nekik: elviszik az olajat, eladják a fegyvereket, ölik az arabokat, fenntartják a háborupartisagot.


A hivatalos verzio akkor: az isis egy a semmibol alakult misztikus iszlám szervezet aki megakarja alakitani az iszlam allamot mindenkit megolni aki nem iszlam meg nem ter meg.

2015. dec. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
1.: Te helyből vagy ilyen hülye vagy azért nekifutsz?
2015. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

Jah jah jön a személyeskedés linkelhetnék hatmillio oldalt ezek a tények. Az igazi terrorszeteket két het alatt legyőzik mondjik hamasz. Sorolhatnám részletesen hogy törökország a kurdok miatt vesz olajat az isis tol meg azért mert csatlakozni akar az eu ba.

A szaudiak az amerikai katonai tamogatas miatt. Tehát azért mert azert mert dollarban adjak az olajat megvedik a kiralyt. A nato azert mert maga amerika a nato szol azt mar elmondtam. Az olaj a fegyverek eladasa meg az arabok olese.

[link]

[link]

[link]

[link]


Na mehet a személyeskedés vagy a helyesiras aztan smile meg lepontozas

2015. dec. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én egyszer próbáltam ennek utánna járni neten, és olvasgatni.


Kb addig jutottam, hogy van egy csomó benszülött meg kissebbség ott akik a saját szabályaik szerint éltek, és be benyomultak más államokba is, nah az a hadvezér vagy kia tököm az meg elkezdett egy diktatúrát alkalmazni, és törvényeket hozni, aminek következtében egyik napróla másikra hol ezt hurcolták el hol azt verték agyon.


Ennek köszönhetően összeálltak klánok, de vagy 10-12 akik a hatalom ellen is elkezdtek harcolni, meg egymás ellen is, és az egésznek a vége egy bazinagy katyvasz ahol a végén már mindenki öl mindenkit meg lefizet mindenkit..


Ennek köszönhetően pedig elindult egy oltári nagy népvándorlás onnan, amit egy ideig a törökök felfogtak, mert egy részét befogadtáka bevándorlóknak egy részüket meg még várakoztatták, és ezért sok pénzt is kaptak az EU-tól

Csak aztán amikor az újabb hullám megindult azzal nem birtak már mit kezdeni így aztán szélnekeresztették őket európa irányába. Közben számos provokáció érte az iszlámokat lázsd Párizsi újság stb amit bizonyos csoportok nem hagytak szó nélkül.


Dióhéjjban ennyi..

2015. dec. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az iszlám vallás szerint minden nem iszlám berendezkedésű állam háborús övezet, és azt az iszlám vallású embereknek kell megtéríteni háborús, vagy békés módon. Na már most az ISIS nevű terror szervezet elméletileg (!) ezt szeretné, ámbár valószínűleg világpolitikai érdekek állnak mögöttük, aminek mozgatórugója az olajlobbi. Nagy valószínűség szerint amerikai érdekek állnak a szervezet mögött, de hivatalosan ellenségek. Hallottam olyan elméletet is, miszerint ha sikerülne az Aszad kormányt (Szíria hivatalos kormánya, de sokak szerint diktatorikus rezsim) megbuktatni, akkor egy amerikai-egyesült arab emírségeki-török-jemeni érdekeltségű olajvezetéket lehetne kiépíteni a térségben, mivel az oroszbarát Aszad kormánya nem állna útba. De ez az oroszok érdekeit, gazdaságát gyengítené.

Persze az Iszlám állam nevű egyesület valódi vallási fanatikusokból áll, akik szerint egyedül az ő törvényi rendszerük (a saría) az egyetlen elfogadható út. Ezt szeretnék az egész világon bevezetni, és ennek érdekében minden mocsok eszközt megengednek maguknak. Hogy a párizsi merényletek valódi oka mi is volt, azt sajnos szerintem mi nem fogjuk megtudni, hivatalosan a vallási fanatizmus, gyakorlatilag nem tudom. Itt annyira szövevényes, összevissza, kusza szálak vannak, hogy azt az átlag ember nem fogja megfejteni.

De az iszlám állam a drogkereskedelmen át, az emberrabláson keresztül, mindenféle bűncselekményből, támogatásokból tartja fenn magát. Az igazi iszlám vallás ezt nem engedélyezi, így sok-sok más iszlám vallású is az ellenségük. Hogy a szervezet tagjai valóban hisznek-e a saját képzelt vallási igazságukban, vagy csak pénzügyi érdekből csinálják a terrorcselekményeiket, továbbra is rejtély számomra, de a tevékenységük felháborító, és emberiségellenes.

Sajnos azt kell hogy mondjam , hogy az iszlám vallás mérsékel, és radikális formában is arra törekszik, hogy a mai Európát ebben a formájában megszüntesse, eltörölje a kereszténységet, és itt is az ő rendszerük működjön, a primitív törvényeikkel.

2015. dec. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

# 3/5 Időpont ma 22:43


Blikk, meg a New York Times véleményrovata. Az aztán hiteles forrás :-D

2015. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az orientaista meg a rt.comnak a fordítása. Az oroszok szerint a NATO meg törökország pénzeli az iá-ot. :) Hát persze, ki más. Csecsenek nem? De az USA biztos. Jaj de vak vagy b+...
2015. dec. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Maga az USA az ISIS,nem?

Ekkora sötétséget b+:D

Kérdező,jobb lesz, ha olvasgatsz a neten,itt normális választ nem fogsz kapni...

2015. dec. 27. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A helyzet rendkivul bonyolult, ugyanis kulonbozo SZINTU erdekek jatszanak az egyenletben, es minden szinten tobb erdek utkozik.


1. Nagyhatalmi szintek

.....USA szemben Oroszorszaggal

.....iszlam fundamentalizmus maga is vilagszintu nagyhatalomma akar valni.


2. Az iszlamon belul

.. siitak szemben a szunnitakkal

... Iran szemben Torokorszag, szemben Olajallamok szemben Iszlam Allam


3. Nemzetisegi ellentetek

kurdok, arabok, torokok, es ezeken belul RENGETEG torzs


4. Helyi politikai ellentetek

.. Irakon belul, Szirian belul, Libanonon belul, Afganisztanon belul, arab tavasz


5. A Nyugat is megosztott

.... politikailag, vilagnezetileg (nyugati liberalizmus, nyugati jobb es baloldal)

.... Egyesult Europa es nemzetallamok, azok egyedi erdekei es vilaglatasai


6. Kulturalis es vallasi ellentetek az europai oslakossag es a bevandorlok (menekultek, gazdasagi menekultek, politikai menekultek, terrorimus) kozott.



Csak ugy hirteleneben az ellentetek fobb csoportjait en igy latom.

2015. dec. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Meg megjegyzem, hogy ez a bonyolult, zavaros helyzet mar evtizedek ota igy van, de eddig el lehetett tussolni, mintha Izrael es a palesztinok viszalya lenne. Csak most mar az iszlam is, az oroszok is, Iran eleg erosnek erzik magukat, megmutatni a foguk feherjet. Es Obama meg egy gyenge, a vilagot nem erto amerikai elnok, akivel szemben meg lehet csinalni ezt a kavarodast.

Szerintem szemely szerint Obama hulyesege az egyik fontos tenyezo abban, hogy kirobbant a valsag, es most mar nem lehet csak az Izrael-palesztin viszonyra kenni az ellenteteket.

2015. dec. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!