Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A menekültek nem akarnak...

A menekültek nem akarnak rosszat, csak épp nem ismerik a helyi közlekedési szabályokat?

Figyelt kérdés

Korábban volt egy kérdésem a calais - i menekülthelyzettel kapcsolatban. Ott terjedelmes vita alakult ki, az ott zajló bevándorló - kamionos "háború" kapcsán.


Aztán egy hozzászóló felnyitotta a szememet, rámutatván, az autópályán masírozó és alkalmilag kamionokat fosztogatók menekültek nagy többsége nem akar éppen semmi rosszat, csak NEM ISMERI az európai KRESZ - t, hazájában (Szíriában és máshol) ritkán vagy soha nem lát autót, utat, autópályát, kerítést, határátkelőt. (természetesen Szíriában is van némi autópálya tudtommal).


A magyar határon is azért másztak át a kerítésen egyesek, mert nem tudják mire való egy kerítés, mi az hogy határátkelő és több ezer kilométeres útjuk során sem találkoztak még ehhez fogható vívmányokkal.


Úgy vélem, a felvetés szándéka nemes, lévén itt a szilveszter, teret kell engednünk a komor témák helyett némi derültségnek is.



2015. dec. 30. 16:52
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
75%
Aha soha nem láttak csak minden elcseszett nap... határ zár itt katona ott autók itt határok ott. Követ dobálni meg erőszakolni rendesen megtanultak.
2015. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
20%

"alkalmilag kamionokat fosztogatók menekültek"


Itt bukik a kérdésed.

2015. dec. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:

"Itt bukik a kérdésed."


Tán nem szoktak ott menekültek kamionokat fosztogatni?

2015. dec. 30. 17:10
 4/48 anonim ***** válasza:
33%

Hát a helyzet nem ilyen átlátszóan egyszerű. Történetesen Szíriában van olyan jó a közlekedés, mint nálunk, csak éppen más, mert mások a körülmények (nekik van, nálunk nincs nagy sivatag például).

Gondold végig az alábbiakat. Még így se lesz teljesen jó, mert te nyilván másképp gondolkodsz, érzel, tapasztaltál, mint például a szíriaiak.

Tehát. Most élsz valahogy, van erről egy életérzésed, gondolatvilágod. Holnaptól nincs lakásod. És tudni fogod, hogy a közeljövőben nem is lesz. Mennyiben változtatja meg ez a gondolkodásmódodat, cselekvésedet? Menjünk tovább. Holnaputántól ezen kívül lőnek is rád, a családod szétesik, rokonaidról alig tudsz valamit, egyik másik meghalt, te pedig nem tudod, merre tovább. Most hogy gondolkodsz, mit cselekszel? Nincs még vége. Futnod kell. Úgy 3-4 ezer kilométert. Hajón, vonaton, buszon, gyalog, mikor mi adódik. Sohase tudod előre. Közben nincs elég élelmed, szerezni kell. Közben nagy gond elemi szükségleteid ellátása, amire eddig nem is figyeltél. A család (te is) ingerült, helyzete kilátástalan, teste kimerült. Vagy alszik, vagy nem. Úton és útfélen. Néha adnak kaját, néha jó szót, néha fürdőszobát is, máskor botot, megalázást.

Válaszold meg kérlek (csak úgy, magadnak). Hogy gondolkodsz 3000 km után, mit cselekszel, hogy gondolsz a környezetedre, mit eszel, mit csinál a családod?

Szóval a KRESZ a legfőbb gondod, vagy valami más?

2015. dec. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
68%
Felnyitotta a szemed , inkább bevetted a marhaságát . Fordított esetben ha innen masíroznának a lakhelyükre tömegesen a környező népek akkor nem az emberi jogoké lenne a döntő szó hanem a kemény katonai fellépésé .
2015. dec. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:

"Szóval a KRESZ a legfőbb gondod, vagy valami más?"


Nem az volt a kérdés mi a gondjuk. Hanem, hogy ismerik - e szabályokat. Amiket mindenkinek be kellene tartani.


Nekem meg az a gondom, hogy már Brüsszeltől nem lehet megállni éjszakára Angliába menet, mert szétszednek a menekültek.

2015. dec. 30. 17:16
 7/48 anonim ***** válasza:
81%

Szíriában is van autó, országút, stb. Csak jelenleg romokban.

Nem kizárt hogy nem ismerik a kreszt, ezért nem különböztetik meg az autópályát a főúttól és a sima úttól, de mondd azt hogy nem tudják hogy nem szabad kívágni a kamion oldalát, nem szabad üveggel dobálni az autókat, nem szabad fenyegetni a sofőrt, stb.

2015. dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:

Kérdező, hol láttál te menekültet?


Én csak gazdasági migránsokat, telepeseket láttam.


A menekült és a gazdasági migráns között óriási a különbség, a kettő nem egy és ugyanaz.


Tényleg nem kukacoskodásból írom, de nagyon fontos pontosan fogalmazni.

2015. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:

"Én csak gazdasági migránsokat, telepeseket láttam."


Jogos, úgy látszik kissé kezd megfertőzni a politikai korrektség. Majd jobban odafigyelek.

2015. dec. 30. 18:12
 10/48 anonim ***** válasza:
35%

Én lennék az a hozzászóló, akit a kérdező emleget. Persze nem keveset csúsztat és félremagyaráz azon, amit mondtam.


Az én állításom annyi volt, h egy átlagos szír, aki egész eddigi életét egy sivatagi faluban élte le valószínűleg nem ismeri a közlekedési szabályokat. Amíg eljutott Nyugat-Európába nyilván addig sem ezeket tanulmányozta. Meglátja az autópályán a csíkkal leválasztott rész, hát azt gondolja biztos ez van a gyalogosoknak. Tudom, európai szemmel nézve hülyeség, de egy világtól elzárt faluban élő ember honnan tudhatná?

És mivel nem tudhatjuk, h békés-e vagy fosztogató az a menekült az út szélén, ezért nem kellene találomra rájuk húzni a kormányt, ahogyan az a bizonyos kamionos tette. (Egyébként innen indult az egész vita, mert a kérdező ragaszkodik hozzá, h ott minden menekült kivétel nélkül fosztogató.)


A kerítés kapcsán sem azt mondtam, h a menekült ne tudná mire való. Csak feltettem a kérdést, vajon az a szír, aki a határátkelőn jelentkezve simán megkapná a menekültstátuszt, miért inkább a kerítésen szökik át? Ezrével voltak ilyen esetek, sokuk még szír papírokkal is igazolni tudta magát, mikor elkapták.

Szerintem azért, mert azt sem tudják, h menekültstátuszt kaphatnának, h busszal vinnék őket nyugatra és nem kellene gyalogolniuk, félnek az egyenruhás emberektől, mert ahonnan ők jönnek, ott a hatóságok nem az emberek barátai, ezért inkább választják a zöldhatárt.


Ennyi volt az én állításom, semmi több.

2015. dec. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!