Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A menekültek nem akarnak...

A menekültek nem akarnak rosszat, csak épp nem ismerik a helyi közlekedési szabályokat?

Figyelt kérdés

Korábban volt egy kérdésem a calais - i menekülthelyzettel kapcsolatban. Ott terjedelmes vita alakult ki, az ott zajló bevándorló - kamionos "háború" kapcsán.


Aztán egy hozzászóló felnyitotta a szememet, rámutatván, az autópályán masírozó és alkalmilag kamionokat fosztogatók menekültek nagy többsége nem akar éppen semmi rosszat, csak NEM ISMERI az európai KRESZ - t, hazájában (Szíriában és máshol) ritkán vagy soha nem lát autót, utat, autópályát, kerítést, határátkelőt. (természetesen Szíriában is van némi autópálya tudtommal).


A magyar határon is azért másztak át a kerítésen egyesek, mert nem tudják mire való egy kerítés, mi az hogy határátkelő és több ezer kilométeres útjuk során sem találkoztak még ehhez fogható vívmányokkal.


Úgy vélem, a felvetés szándéka nemes, lévén itt a szilveszter, teret kell engednünk a komor témák helyett némi derültségnek is.



2015. dec. 30. 16:52
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
56%

"Nem akarnak rosszat csak átjutni mindenáron Angliába."


Ez már eleve rossz.

A betörő se akar rosszat, csak mindenáron bejutni a lakásodba.

2015. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
Kérdező, a KRESZ ismereteivel nem a szíreknek van gondjuk. De úgy látom, neked mással is akad bőven. Mondjuk például az olvasott szavak megértésével. Csak morfondírozz továbbra is a közlekedési szabályokon. Az jó.
2015. dec. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

"Csak morfondírozz továbbra is a közlekedési szabályokon. Az jó."


Jó. Hiszen arról kérdeztem, a bevándorlók vonatkozásában.


Létezhet - e, hogy nem ismerik? Nem hallottak, olvastak, tanultak, láttak - e filmen, tanultak - e róla iskolában, láttak - e képen, újságban autót, utat, határátkelőt, autópályát, kerítést (!) otthon vagy hosszú útjuk során Európába?


Mert akad aki azt állítja: nem.


Amúgy nem az volt, hogy többségük magasan képzett középosztálybeli? A nyáron meg ezt volt a sláger.


Aztán van egy olyan is, hogy a törvény nem ismerete nem menetesít a felelősség alól?

2015. dec. 31. 08:16
 24/48 A kérdező kommentje:

Amúgy meg:


"Kérdező, a KRESZ ismereteivel nem a szíreknek van gondjuk."


Tehát nekem, értem. Tényleg, rosszul tudtam, és a közlekedési szabályok engedik az autópályán a gyalogosok sétáját, sőt, elsőbbséget élveznek ott a géperejű járművekkel szemben. Bocs, csak most néztem utána. Az eddig levezetett 2 millió kilométerem alatt elkerülte a figyelmem ez az eldugott rendelkezés.

2015. dec. 31. 08:37
 25/48 anonim ***** válasza:
Persze, szegenyek egy resze azt sem tudja, hogy rock koncerten nem szabad lovoldozni.
2015. dec. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:

21:33

"Ott bukik a szöveged, hogy a libsik fő propagandadumája az volt, hogy a migránsok mind kulturált, diplomás úriemberek, akik pillanatok alatt integrálódnak és jó ejrópéerekké válnak."


Senki sem mondott ilyesmit.


"Ignorantia facti non iuris excusat."


Ennek az ellenkezőjét sem mondta senki.


"A primitív, agresszív, követelőző magatartásukkal

kiöltek mindenféle empátiát velük szemben nemcsak a magyar, de a nyugat-európai lakosságból is."


Már azelőtt ment az uszítás ellenük, mielőtt az első ideért volna.


"A migráns illegálisan átlépheti a határt, szemetelhet, lophat, megerőszakolhat lányokat"


Ezt sem mondta senki. De azért püföld csak tovább a szalmabábodat.



08:16

"Nem hallottak, olvastak, tanultak, láttak - e filmen, tanultak - e róla iskolában, láttak - e képen, újságban autót, utat, határátkelőt, autópályát, kerítést (!) otthon vagy hosszú útjuk során Európába?


Mert akad aki azt állítja: nem."


Már sokadjára: nem ezt mondtam. Csak nem tudsz szöveget értelmezni. Vagy ha tudsz, akkor direkt játszod a hülyét.

2015. dec. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:

"Nem akarnak rosszat csak átjutni mindenáron Angliába."


"Ez már eleve rossz.

A betörő se akar rosszat, csak mindenáron bejutni a lakásodba."


Tudom, ezt egy szarkasztikus mondatnak szántam.

2015. dec. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 A kérdező kommentje:

"egy átlagos szír, aki egész eddigi életét egy sivatagi faluban élte le valószínűleg nem ismeri a közlekedési szabályokat."


Az átlagos szír nem mind világtól elvágott faluban él. Vannak ott - a közelmúltig voltak - modern nagyvárosok, kikötővárosok, kereskedővárosok.


Ezredszer: a törvény nem ismerete....


"Amíg eljutott Nyugat-Európába nyilván addig sem ezeket tanulmányozta."


Pedig jól tette volna. Nem tűnt fel neki az irgalmatlan forgalom, a kamionok ezrei a német autópályán? Calais - ig átlépett pár határt, beszélgethetett a migráns társaival, de csak most tudja meg: egy kerítés arra szolgál, hogy ne másszunk át rajta. A műúton autók járnak.


"Meglátja az autópályán a csíkkal leválasztott rész, hát azt gondolja biztos ez van a gyalogosoknak."


Már csak logikus.


"Tudom, európai szemmel nézve hülyeség"


Az.


"de egy világtól elzárt faluban élő ember honnan tudhatná?"


Erre mondom: nem olvasott még újságot, nem járt iskolába, nem nézett TV - t, nem látott számítógépet, internetet, telefont, autót, autópályát ( ami Szíriában is van). Idejött: itt ez az aszfaltcsík, csakis a gyalogosoknak lehet fenntartva, kicsit sétálgatunk, virágot szedünk, de nocsak, ott jön egy nagy vas - szörny, ez meg mi?

2015. dec. 31. 11:31
 29/48 anonim ***** válasza:

# 28/28


"nem olvasott még újságot, nem járt iskolába, nem nézett TV - t, nem látott számítógépet, internetet, telefont, autót, autópályát"


Szíriában 10% fölött van az írástudatlanság a felnőttek körében, így értelemszerűen vannak olyan szírek, akikre mindez, amit írtál, igaz. Aki olvasni sem tud, könnyen lehet, hogy azt sem tudja, az autóúton nem lehet gyalogolni.

Nem értem, mit találsz ebben olyan hihetetlennek?

2015. dec. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

"Aki olvasni sem tud, könnyen lehet, hogy azt sem tudja, az autóúton nem lehet gyalogolni."

Nem értem, mit találsz ebben olyan hihetetlennek?"


Hihetetlennek találom. Autót kellett, hogy lásson, de legalább tevekaravánt vagy szamár húzta szekeret. Az elé sem ajánlatos kiszédülni. Vagy az is újszerű találmány a Közel - Keleten?


Okostelefont viszont sokuk látott, sőt birtokol, bár lehet, hogy azok is kőből vannak pattintva.


És hát nem arról volt szó korábban, hogy a szírek nagy többsége képzett középosztálybeli? Most kiderül, hogy nem láttak még olyan újszerű dolgot, mint autó és épített út.

2015. dec. 31. 12:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!