Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A menekültek nem akarnak...

A menekültek nem akarnak rosszat, csak épp nem ismerik a helyi közlekedési szabályokat?

Figyelt kérdés

Korábban volt egy kérdésem a calais - i menekülthelyzettel kapcsolatban. Ott terjedelmes vita alakult ki, az ott zajló bevándorló - kamionos "háború" kapcsán.


Aztán egy hozzászóló felnyitotta a szememet, rámutatván, az autópályán masírozó és alkalmilag kamionokat fosztogatók menekültek nagy többsége nem akar éppen semmi rosszat, csak NEM ISMERI az európai KRESZ - t, hazájában (Szíriában és máshol) ritkán vagy soha nem lát autót, utat, autópályát, kerítést, határátkelőt. (természetesen Szíriában is van némi autópálya tudtommal).


A magyar határon is azért másztak át a kerítésen egyesek, mert nem tudják mire való egy kerítés, mi az hogy határátkelő és több ezer kilométeres útjuk során sem találkoztak még ehhez fogható vívmányokkal.


Úgy vélem, a felvetés szándéka nemes, lévén itt a szilveszter, teret kell engednünk a komor témák helyett némi derültségnek is.



2015. dec. 30. 16:52
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
43%

# 36/36

Szeretem mikor összevágott youtube videókkal érvelnek. :D

Most én is linkeljek be egyet, ahol csak sétálnak az út szélén? Tök felesleges, mert már beismerted, hogy vannak ilyenek is.


A topicnyitó kérdésed az volt, lehetséges-e, hogy a "menekültek nem akarnak rosszat, csak épp nem ismerik a helyi közlekedési szabályokat?"

Többünktől megkaptad a választ (4,7,10,29 hsz): igen lehetséges, vannak ilyen menekültek. Alá is támasztottuk az állításunkat, amit te nem tudtál megcáfolni (igazából meg sem próbáltad, csak tereltél). Plusz, te magad is beismerted feljebb, hogy nem minden menekült azért megy arra, mert rabolni akar.


Tehát megkaptad a választ, ami egyébként nem is érdekelt téged, mert tök nyilvánvaló, hogy pusztán menekült-ellenes propagandának szántad a kérdést, csak belesültél.

2015. dec. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 A kérdező kommentje:

Száz videó van még. No, meg én jártam is ott. Nem virágot szednek vagy gombásznak az út szélén, hanem várják, hogy megálljon valami kezdő sofőr pisilni, ne adj" isten pihenőt tartani - ha akad olyan vakmerő aki ott megáll. S mikor sztrájkol az Eurotunnel vagy nem jár a komp, és dugó van, támadásba lendülhessenek.


Egyszerű matematika okból persze lehet mondani, hogy talán akad, aki nem tudja mi van ott, és észre sem veszi napok, hetek, évek alatt a menekülttáborban, hogy az ott egy forgalmas autópálya. Kb. 0.1 % lehet ilyen lassú felfogású, igen ez feltételezhető.


De azt kijelenteni, hogy a calais - nál a bevándorlók csak eltévedtek és azért vannak az úton - tudatos hazugság.

2015. dec. 31. 13:39
 43/48 anonim ***** válasza:
Lehet hogy 15 évs tart,de most lett szerintem brutálisabb mert 20an is letámadnak.Sajnos igen tényleg jó lenne rendet tenni de senki nem akar.De a videóban látszik hogy a csávó szándékkal lép a kamion elé sőt int is hogy áljal meg,persze a kamionos gyorsan elindult így nem tudtak felszállni hátul.
2015. dec. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

"észre sem veszi napok, hetek, évek alatt a menekülttáborban, hogy az ott egy forgalmas autópálya"


És megint csak csúsztatsz :D


Jól mondták feljebb tényleg a szövegértéseddel lehet baj:

Senki sem mondta, hogy nem látják az autópályát. Arról volt szó, hogy nem ismerik a közlekedési szabályokat. Még a saját kérdésedben is ez szerepel. Legalább a saját írásodat tudd értelmezni.

2015. dec. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:

"Arról volt szó, hogy nem ismerik a közlekedési szabályokat".


Igen, valaki egy másik kérdésben erre utalt. Én ezt hitetlenkedve fogadtam és kiírtam egy kérdést róla.


Ebből nem az következik, hogy egyetértek vele, hogy nem ismerik a közlekedési szabályokat - hanem pont az ellenkezőjét. Szövegértés, ugye.


"Még a saját kérdésedben is ez szerepel. Legalább a saját írásodat tudd értelmezni."


Igen, ez. És vegyük a legutolsó mondatot a kérdésem alatti szövegből:

2015. dec. 31. 13:53
 46/48 A kérdező kommentje:

Nevezetesen:


"Úgy vélem, a felvetés szándéka nemes, lévén itt a szilveszter, teret kell engednünk a komor témák helyett némi derültségnek is"

2015. dec. 31. 13:54
 47/48 anonim ***** válasza:

"Igen, valaki egy másik kérdésben erre utalt. Én ezt hitetlenkedve fogadtam és kiírtam egy kérdést róla."


Nem ismerem azt a valakit, és nem tudom milyen másik kérdésről van szó. Te, itt, kérdeztél valamit. Válaszoltunk. Erre elkezdtél terelni: okostelefonozni, gépszörnyezni, stb.


Részemről a téma lezárva, törlöm a kérdést a figyeltek közül.

2015. dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
Én voltam Szíriában, és autópályán furikáztak minket busszal... Gyenge érv lenne hogy nem ismernék a kreszt, ez nem az ókor... :D
2016. jan. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!