Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Létezik menedékjog az USA-ban...

Létezik menedékjog az USA-ban vagy sem?

Figyelt kérdés

Beszéltem az amerikai külüggyel, ők állítják, hogy létezik és vegyem fel a kapcsolatot a nagykövetséggel, de a nagykövetség meg azt állítja h nem létezik, mert állítólag Mao demokratikus állam (legalábbis papíron annak tartják).


Akkor most mi az igazság? Az ottani külügy miért értette meg, sőt tanácsolta (a tények ismeretében) h tényleg mielőbb húzzak el innen, és a nagykövetség majd segít, ezek meg az ellenkezőjét állítják? Hogy van ez?



#menedékjog #menekült-státusz
2016. jan. 13. 22:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Létezni létezik.
2016. jan. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az, hogy te jogosult vagy-e menedékjogot kérni, az egy teljesen más dolog.
2016. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Zézoli válasza:
Persze hogy létezik. Ez nemzetközi jogegyezményen alapszik és nem a f..kalap nagykövet döntése alapján. Meg kell felelned az ENSZ és egyéb nemzetközi menekültfeltételeknek. Ha betudod bizonyítani, hogy téged a hazádban üldöznek ez lehet bármi egyébként kirekesztés is, akkor megfelelsz a menekültekről szóló ratifikációknak. Ahhoz, hogy te bárhol menedékjogot kérj vagy beadd a menedékjog kérelmed,fontos hogy abban az országban kell beadnod ahol kéred a védelmet. ilyen esetekben egyébként mentesülsz a vízum alól is nem kell vízumért folyamodnod. summa summáron. A nagykövetség hazudott neked a demokratikus ország pamflettel, az USA demokratikusabb mint magyarisztán, Edward Snowden mégis menedékjogot kapott más országban. A demokratikus országokban is vannak üldözések még ha ezek nem is fegyverekkel történnek. pl. egy jogi üldözés is lehet ok a menedékkérelem beadására. magyarisztán élen jár a jogi ellehetetlenítésben ezáltal emberek tömegeit tudja megfosztani a tisztességes lakhatástól és az emberi méltóságtól. remélem tudtam segíteni.
2016. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

hát tudtál segíteni kszi na de akkor mégis hol adjam be a kérelmet ha a nagykövetség ilyen? próbálkozzak a bécsi USA-nagyköv-nél, hátha azok normáisabbak vagy hogy? direktbe az USA külügynél terjesszem elő?

bizonyítékom van egy rakat, még arra is h az életem van veszélyben a hatósági üldöztetések miatt, nem véletlenül mondta a külügyük h kérjem csak nyugodtan mert jó eséllyel megkapom ilyen brutális körülmények miatt.


De akkor mi ennek az útja?

2016. jan. 13. 22:48
 5/18 A kérdező kommentje:

#3

és értendő ez akár EU-n belül is? szal extrém példaként, akár Ausztriában is benyújthatom a menedékkérelmemet és komolyan is veszik?

2016. jan. 13. 23:00
 6/18 Zézoli válasza:
Barátom fentebb írtam neked! SEHOL MÁSHOL nem adhatod be kizárólag az USA-ban tehát ki kell menned oda hogy beadd a kérelmed. Ha a bécsi vagy más offichoz szeretnéd benyujtani akkor már bevándorló kérelmező lennél és nem menedékkérő.két különböző jogi formula.
2016. jan. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Zézoli válasza:
Magyarország az unió része szabad mozgás van a tagállamok között. Ebből adódóan értelmetlen a menedékjog irnti kérelem beadása más uniós tagállamban. Beadhatod ugyan, de számolnod kell azzal hogy a tagállamok között létezik a kiadatási procedura. Tehát ha magyarisztán kikér téged más államtól akkor vissza is fog téged zsuppolni a befogadó ország. Jobban teszed ha tengerentúli országban adod be mint bármelyik EU-s tagállamban.
2016. jan. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
jaaaaa oké értelek, csak azt hittem h ugye a nagykövetség is azt az országot képviseli, tehát ott is beadhatom, de oké, akkor értem. és ennyi erővel kimehetek személyesen Lisszabonba és ott is beadhatom? tehát bárhol létezik, ha jól értem, csak lényeg h ott helyben adjam be?
2016. jan. 13. 23:09
 9/18 A kérdező kommentje:
úgy értem a Lisszabont, ha netán Portugáliától akarnék menedékjogot kérni természetesen .
2016. jan. 13. 23:09
 10/18 Zézoli válasza:
Be kell lépned személyesen abba az országba ahol te menedékjogot akarsz kérni. :)ha szeretnéd segítek a menedékkérelmed megírásában priviben.
2016. jan. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!