Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Létezik menedékjog az USA-ban...

Létezik menedékjog az USA-ban vagy sem?

Figyelt kérdés

Beszéltem az amerikai külüggyel, ők állítják, hogy létezik és vegyem fel a kapcsolatot a nagykövetséggel, de a nagykövetség meg azt állítja h nem létezik, mert állítólag Mao demokratikus állam (legalábbis papíron annak tartják).


Akkor most mi az igazság? Az ottani külügy miért értette meg, sőt tanácsolta (a tények ismeretében) h tényleg mielőbb húzzak el innen, és a nagykövetség majd segít, ezek meg az ellenkezőjét állítják? Hogy van ez?



#menedékjog #menekült-státusz
2016. jan. 13. 22:19
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
na most még tovább gondolva. oké értelek, tehát ki kell mennem. na de hogy megyek ki, ha eleve vízumom sincs? akkor hogy nyújtom be ott a helyszínen?
2016. jan. 13. 23:14
 12/18 anonim ***** válasza:
Bár, az nagykövetség nem az ország területének számít véletlenül?
2016. jan. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
én is így hittem egy darabig, de felvilágosítottak h nem. csak eljárásjogilag más a helyzet náluk, de nem usa-terület
2016. jan. 13. 23:17
 14/18 Zézoli válasza:
Írtam neked a vízumról is. Ilyen esetben ha leszállsz a gépről akkor nem fognak visszafordítani még akkor sem ha nincs vízumod. Tehát a vízumot hagyjad nem lesz rá szükséged. A nagykövetség nem képezi a befogadó ország részét. Menedékkérelem nem adható be Nagykövetségen keresztül.
2016. jan. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
89%
Nincs az az Isten, hogy neked Magyarországról megadják a menekültkérelmet.
2016. jan. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Menekültkérelmet adhatsz be bárhová, csak ha nem tudod hitelt érdemlően igazolni, hogy téged otthon üldöznek, akkor nem fogsz kapni! Egyébként Magyarország a tágabb értelemben vett nyugat része így sehol sem fognak magyar állampolgárnak adni. Ellenséges hatalmaknál lehetne esélyed, de momentán igazán senki sem morcos ránk igazán pl. ha magas rangú katonatiszt vagy és szépe beslattyogsz az oroszokhoz, hogy mesélsz ezt-azt a NATO-ról, na ők szerintem még állampolgárságot is adnának! De mezei állampolgárt elhajtanák a fenébe ők is.
2016. jan. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Igen, az előttem író igazat beszél.

Ha maradt volna a kommunista rendszer akkor legalább lehetett volna disszidálni, ma sajnos nem. Az a gond, hogy szinte mindenütt teltház van, nem szívesen látnak senkit, kivéve ha iq 167 vagy, élsportoló vagy valami ilyesmi.

2021. jan. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

az a helyzet h azóta konkrétamn tudok 4 emberről aki kapott politikai menedékjogot. 2 USA-ban, 2 pedig másikban, hagyjuk inkább, elvileg nekik is meg van tiltva h infót adjanak erről. + egyikük állampolgárságot is pár hát alatt, ott viszonylag könnyen ment. bizonyítéka nem sok volt, de a Genfi Egyezmény maga is úgy határozza meg h azért egy menedékkérőnek nem feltételn van ideje ugye bizonyítékokat gyűjteni, azaz ha összeáll és hiteles a története, akkor konkrét bizonyíytékok nélkül is adható.

na mindegy, látom 4 éves a kérdés már, azóta azért pár esetről tudok. és egyikük se igazán valami fejes. snassz "kisemberek" akik összeütköztek a hatalommal X és Y okból.

2021. jan. 14. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!