Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van itt olyan ember, aki...

Van itt olyan ember, aki nyíltan egyetért a háttérhatalom törekvéseivel? : migránselosztás, EU egyesült államok létrehozása, majd világkormány létrehozása.

Figyelt kérdés
És miért értesz egyet? indokold meg!

2016. márc. 5. 22:58
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
43%
EU egyesült államok létrehozása önmagában még hasznos is lehetne, sőt még a világkormány is, feltéve ha az az emberek jólétét és érdekeit szolgálná. Sajnos itt ilyenről nem beszélhetünk. Egyetlen céljuk hogy könnyebben irányítsák az embereket és nagyobb hatalmuk legyen ezért nem értek egyet ezzel.
2016. márc. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 Tepee ***** válasza:
54%

Én csak arra céloztam, hogy nem kell nekem egy ember, ami megmond mindent. Nincs szükségem vezérre, tudok gondolkodni magam. Ha legelésző birkának képzeled magad, akkor szükséged van egy juhászra. Nos, én embernek képzelem magam.

Ja és a negatívkodóktól kíváncsi vagyok, ők hogy gondolják másként. Én nem fogok lehurrogni senkit.

Nyilván nem a mai helyzetben lenne helyes egy "egy országból álló Föld", de meg fog történni. Persze jöhettek a nemzeti érzelmetekkel, de én ember vagyok, és kész. Magyarul beszélek, Magyarországon élek, tisztelem a hagyományainkat, hőseinket, de minden más országbeli embert alapvetően ugyanannyira tisztelek. Már amíg nem lop, csal, hazudik. A nacionalizmus egy eszme, ami még divat, de később nem lesz az. Egy korlátot húz az emberek közé, mint a középkorban a vallás.

Én így gondolom. Más nem. Írja le, ő hogy gondolja, és én örömmel meghallgatom. Elvégre nem minuszolni jár ide az ember... Legalábbis én nem.

2016. márc. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
78%

0. Háttérhatalom nem létezik, ez egy ostoba kitaláció. (Indoklás: semmiféle jel nem utal ilyen szervezet létezésére.)

1. Ha valaki menekült akkor azt be kell fogadni és segíteni kell. (Indoklás: emberek vagyunk, nem őshüllők)

2. Ha valaki bevándorló, azt be kell fogadni, de segítségre nem feltétlenül szorul. (Indoklás: senkit sem korlátozhatunk személyes szabadságában, és nem tarthatunk fenn születési előjogokat a letelepedésben.)

3. Az Európai Egyesült Államokat nyilvánvalóan létre kell hozni és nem lehet más, mint liberális polgári demokrácia és valódi szolidáris, fenntartható, békeszerető jogállam. (Indoklás: ez az európai népek közös érdeke, a nemzetállamokra való szétszakítottság egy betegség, seb, amelyet meg kell gyógyítani az egészség és normális élet érdekében.)

4. A világkormány és a Földi Egyesült Államok létrehozása elkerülhetetlen. (Indoklás: ennek hiányában súlyos globális problémáinkat nemigen tudjuk megoldani, ami kihalással fenyegeti az Emberiséget. Másrészt az Emberiség egy családot alkot, mi értelme lenne 195 nemzetállamra szétszakítva élni, mikor egyesülni, összefogni is lehet.)

2016. márc. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Tepee ***** válasza:

Elnézést az apró offolásért, de ez a kérdés, illetve a rá adott válaszok, értékelések jól tükrözik az oldalon lévő mentalitást. A részletes és jól megindokolt válaszokat minuszolják, de ellenvéleményt már nem képesek fogalmazni, legjobb válaszuk: "1. Én nem. 2. Nem szimpi-limpi."

A kérdés is egy kicsit provokatív, hiszen benne van, hogy a felsorolt dolgokkal való egyetértés a háttérhatalommal való egyetértést jelenti. És ha szerintem ez a jó? Szerinted meg az, hogy maradjunk függetlenek teljes mértékben. Mindkettőnek van előnye és hátránya.

Az előttem szóló (akivel többségében egyetértek) a "És miért értesz egyet? indokold meg!" felszólításnak eleget téve részletes indoklást adott a véleményéhez. Szerintem ő adta a legjobb választ a kérdésre, attól függetlenül, hogy egyet értek-e vele. Mit kapott? "A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik." Ennyi erővel kiírhatnál egy ilyen kérdést is: "Ki utálja a fasisztákat/kommunistákat/libzsiket? Aki nem, azt jól le fogom minuszolni!"

Hozzátenném, hogy van egy ilyen tipp is, hogy hogyan értékelj:

"Ha valaki kötözködik, hagyd figyelmen kívül, illetve válaszd a lefele mutató kezet az értékeléshez!"

Nos csak azokat nem "díjazzátok" negatív értékeléssel, aki éppen olyan hangnemben válaszol, ahogyan (szerintem) nem kéne.

Minden ideológiával egyet lehet részben érteni, de a saját igazunkat bizonygatva ne feledjük el, hogy emberek vagyunk, tiszteljük a másikat, még ha nem is pontosan ugyanazt gondolja, mint mi!

2016. márc. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
31%
Én mindegyikkel egyetértek, ha az egész világ egy ország lenne sokkal hamarabb lenne világbéke.
2016. márc. 19. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!