Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen nyelven lehet szavazni...

Milyen nyelven lehet szavazni Romániában?

Figyelt kérdés

Mert a tévében a dobozokon a felíratok csak románul vannak, magyarul nincsenek.

Akkor lehet, hogy csak román nyelvű a szavazólap is?


Persze gondolom, magától értetődő, hiszen csak nevekre kell szavazni.

De lehet más információ is a lapokon, ki tudja.


Érvényes a szavazat akkor is, ha valaki elfeledkezik magáról, és mondjuk izgalomból magyar sorrendben írja alá a nevét?



2016. jún. 5. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

"Érvényes a szavazat akkor is, ha valaki elfeledkezik magáról, és mondjuk izgalomból magyar sorrendben írja alá a nevét?"


Nem, ha valaki fordítva írja le a nevét, értsd nem László Kiss-t ír, hanem véletlenül Ssik Ólzsált, annak nem lesz érvényes szavazata. Mert közismert tény, hogy az aláírás minden esetben olvasható és sorrendben tartalmazza a neveket.

2016. jún. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Első használhatná a koponyáját mielött mást néz hülyének...


Kevés nyelvben írják úgy a neveket, hogy a vezetéknév van elől, a magyar a kevesek egyike.


Mihai Eminescunak a keresztneve a Mihai. Szóval a kérdés, hogy érvényes-e ha úgy írja alá a kérdező, hogy Kiss László, nem pedig, hogy László Kiss.

2016. jún. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet, hogy csak román nyelvű a szavazólap is? - talan a magyarorszagi szavazolapon van mas nyelv is?
2016. jún. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, hogy a főleg nemzetiségek által lakott településeken milyen nyelvű a szavazás. De semmi bajom nem lenne vele, sőt, ha pl. sváb településen németül is lenne. Úgxis biztos van sváb jelölt is, vagy ha nincs, akkoris, miért ne kapják meg az információkat az anyanyelvükön, nem?
2016. jún. 5. 19:06
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
A romanok inkabb szavazast se tartananak minthogy magyar papirokat is nyomtassanak. A tajekozodas meg meg kell legyen hamarabb, a lapokon csak nev es mellette a pecsetes negyzet van, legalabbis volt 10 eve, azota nem jarok szavazni.
2016. jún. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen, láttam, hogy valami 50 ezer szavazólap hiányzott, de aztán utánanyomtattak.


Aki meg nem megy szavazni, az rosszul jár, mert igazából akkor arra szavazott, akit nélküle mások megválasztottak. Annál már jobb elmenni is, nem?

2016. jún. 5. 19:55
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
olyan mind1 szavazni vagy sem, amig politikusok a jeloltek...
2016. jún. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
De hol kellene aláírni a nevet bármilyen sorrendben?
2016. jún. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyszer biztosan a nyomtatott listán, szerintem. De lehet, hogy másutt is, nem tudom.
2016. jún. 5. 21:41
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs más információ a lapokon.


Ablakok vannak, benne a jelölt neve, illetve a tanácsnál a névlista, jobb felső sarokban a párt neve és logoja.


A szavazó nem ír alá semmit, pecsétet nyom a kereten belül.


Illetve aláírja kint a szavazói listát, amikor megkapja a pecsétet. Aláír, nem a nevét írja.


A dobozokon tényleg csak románul vannak a feliratok, de ha valaki nem érti, nem hiszem, hogy lenne ilyen, de ha mégis, állnak mellette vagy hárman, segítenek.


A magyar jelöltek neve magyar sorrendben szerepel a lapokon.

2016. jún. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!