Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Milyen nyelven lehet szavazni...

Milyen nyelven lehet szavazni Romániában?

Figyelt kérdés

Mert a tévében a dobozokon a felíratok csak románul vannak, magyarul nincsenek.

Akkor lehet, hogy csak román nyelvű a szavazólap is?


Persze gondolom, magától értetődő, hiszen csak nevekre kell szavazni.

De lehet más információ is a lapokon, ki tudja.


Érvényes a szavazat akkor is, ha valaki elfeledkezik magáról, és mondjuk izgalomból magyar sorrendben írja alá a nevét?



2016. jún. 5. 18:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Csak románul lehet szavazni, a pártok nevei is csak románul szerepelnek. A nevek Romániában is magyar sorrendben írandók, hivatalos esetben (minden más esetben fordítva, irodalmi, életrajzi, stb. említéseknél, főleg művészek nevei esetében), de amúgy is csak aláírni kell, mert a névlistán eleve szerepel.


Sajnos amúgy Magyarország sem jeleskedig ezügyben, tudtommal ott is csak magyarul lehet szavazni. Engem nagyon megdöbbentett, amikor egyszer Magyarországon járva láttam olyan plakátokat, amelyek a kisebbségi önkormányzati választásokról szóltak, és CSAK MAGYAR NYELVŰEK VOLTAK. Annyival sem tisztelték meg a kisebbségeket, hogy a saját nyelvükön is hirdessék a választásaikat, legalább két nyelven...


Mi több: ezek a tájékoztató plakátok szándékosan piros-fehér-zöld keretre voltak kifüggesztve.


Elképzeltem, milyen érzés lenne, ha Romániában piros-sárga-kék plakátokon, kizárólag románul biztatnák szavazásra a kisebbsgeket. Hát nem köszönném meg...

Mit mondjak, ez esetben nem voltam éppen büszke az anyaországom kisebbségpolitikájára... :-(

2016. aug. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

A kisebbségi önkormányzat nem maga határozza meg, hogy milyen nyelven ír? Hiszen azért ÖNkormányzat. Biztos, hogy írhatná a kisebbségi nyelven, szerintem.


A nemzeti szín használata is ugyanez, szerintem.

2016. aug. 22. 18:07
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem az a gyanúm, hogy ez állami plakát volt, ami egyébként látnivalóan nem egy konkrét induló jelöltet reklámozott, hanem magukat a választásokat. Közérdekű infók voltak rajta (hogy lesznek a választásaik xy törvény értelmében, mikor lesz, hol lehet szavazni stb.)
2016. aug. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!