Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Van rá bármi esély hogy kitör...

Prométeum kérdése:

Van rá bármi esély hogy kitör a 3. Világháború, vagy hogy lesz nukleáris háború?

Figyelt kérdés
Tény sokal nagyobb napjainkban az esélye mint régen.Sok puskaporos hordó van a vilàgban pl:Észak korea, Szíria, Irak, Ukràn polgàrhàboru stb.Ugyanakor az egész emberiség ki halna vagy a 90% a.Hiàba üzlet a vilàghâború ha alig maradna élő ember.Ugyanakor a nyugathatalma recdeg ropog.Az eu is kezd szétesni, egyre többen vannak a migrànsok ellen, a brich orszàgok meg erösödnek

#Európai Unió #Brich orszàgok #migrànsok
2016. júl. 6. 15:07
 1/8 anonim válasza:
Reméljük.
2016. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
"Akkor tanul a gyerek ha kérdez" mondogatják gyakran az emberek, tehát nyugodtan írogass ha valóban innen vársz választ a világ nagy dolgait érintő kérdésekre. Viszont van a gyékának egy kereső funkciója, ha például most is beírtad volna előtte a kulcsszót, akkor látnád hogy a 3. világháborúra hetente többször kérdeznek rá, így ilyen témájú kérdésre már ne is várj komoly választ.
2016. júl. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Jeffrey Spender ***** válasza:

Egyrészt #2-es válaszoló megkérdezte, hogy naponta százszor kiírják ezt a harmadik / nukleáris világháborútól rettegő szart, akkor miért kell 100+1-edszer megkérdezni, a másik, Észak-Korea, Irak, Brexit, migrációs válság kapcsán hogy robbantanátok ki világháborút ???


És végül, ha az amik és ruszkik háborúznának egymással, mi alapján gondoljátok, hogy atomhoz nyúlnának, ki az a politikus / katonai vezető / más befolyásos politizáló, ki bunkerben szeretné eltölteni maradék 60 évét ?

2016. júl. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Egyrészt #2-es válaszoló megkérdezte, hogy naponta százszor kiírják ezt a harmadik / nukleáris világháborútól rettegő szart, akkor miért kell 100+1-edszer megkérdezni, a másik, Észak-Korea, Irak, Brexit, migrációs válság kapcsán hogy robbantanátok ki világháborút ???" Először is jobb félni mint megijedni,másodszor meg a Hogy kérdésre válaszolva a : terroristáktól a, migránsoktól valló félelem hisztéria keltés miatt, a médiának nagy hatalma van,és a vallási konfliktusok miatt.Észak Korea meg folyton fenyegetőzik,legutóbb már hidrogén bombával is kikísérletez.Előbb utóbb túl feszítheti a húrt, Amerika meg szeretné még 100-év múlva is megőrizni a világhatalmi pozícióját lehet hogy bármi áron.


"És végül, ha az amik és ruszkik háborúznának egymással, mi alapján gondoljátok, hogy atomhoz nyúlnának, ki az a politikus / katonai vezető / más befolyásos politizáló, ki bunkerben szeretné eltölteni maradék 60 évét ?" Senki, de viszont vannak olyan elvetemült politikusok akik szívesen lecsökkentenék az emberiség létszámát,és a néhány maradék 100-millióból rabszolgát csinálnának.Egy fejeltebb technológiával simán meg valósulhatna a "szép új világ2 és a Orwel 1984. George Államban van pl. egy kőtábla ahol leírják tartsd az emberiség létszámát 500-millió alá. Ha nem is nukleáris háborúval, de vírussal megoldható. Persze az is lehet hogy csak bizonyos országokat érne atom bomba Afrikában pl: 50-60 év múlva még több ember lesz mint Kínában, oda is ledobhatnak majd valamikor atom bombát.Hiszen még, mindig vannak rakéták amiket belehet vetni ha egy országnak az a érdeke.A hihetetlen magazinban manapság ez a sláger téma, és a hírekben is, mindenesetre az biztos hogy a mai technológia fejlődéssel könnyen kialakulhat egy diktatórikusabb rendszer.

2016. júl. 6. 19:04
 5/8 anonim ***** válasza:

#4: "...van pl. egy kőtábla ahol leírják tartsd az emberiség létszámát 500-millió alá. Ha nem is nukleáris háborúval, de vírussal megoldható..."


Ja, hogy te konteo-hívő vagy, hát miért nem ezzel kezdted? :-D

2016. júl. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Jeffrey Spender ***** válasza:
Minden személyeskedés nélkül, hány éves vagy ? Ha 18 alatt vagy, ki fogod nőni a hajmeresztőbb elméleteket, mint a népességcsökkentést, és csak a józanabbak maradnak meg, ha meg 18 felettiként hiszel bennük, akkor van értelme magyarázni ezek helytelenségéről, hogy feleslegesen rettegsz ?
2016. júl. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen van értem, sok véleményre kíváncsi vagyok stb egyébként 26 és 69 éves vagyok.
2016. júl. 8. 19:58
 8/8 Jeffrey Spender ***** válasza:

"26 és 69 éves vagyok"


Hogy értsem ezt ? Nem inkább 26 és 69 közötti vagy ? :D Nyugodtan add meg, hogy mennyi vagy, minden rosszindulat, személyeskedés nélkül kérdeztem, csak kíváncsi vagyok, hogy melyik korosztály van rácuppanva az összeesküvésekre és von le belőle elrugaszkodott különbségeket.


16 - 19 között lelkesen toltam én is az ilyeneket, de olyan 20 évesen megkezdtem a tőlük való elszakadást, belátni, hogy illogikusak, csak 3-4 teória maradt meg, amit teljesen valósnak tartok, de azokon sem bosszankodok vagy rettegek, most, 23 évesen, hanem csak békésen szemlélem őket.



"Először is jobb félni mint megijedni"


Ezt hogy kell érteni, minden egyes nap azon agyaltok, hogy mikor lesz hadüzenet vagy "hirtelen" háború ? Mert a hírekben is felváltva két oldalon megy a migrációs válság, a terrorizmus, a brexit, és az orosz-amerikai szembenállás és ennek szellemében naponta százszor divat megkérdezni, hogy most "lesz-e háború".



"terroristáktól a, migránsoktól valló félelem hisztéria keltés miatt"


De mégis "névtelen" terroristákon és migránsokon hogyan, milyen logikai szállal lenne képes összeveszni két szuperhatalom, az oroszok és amik ?



"vallási konfliktusok miatt"


Mind az amik, mind az oroszok keresztények, felekezeti konfliktusok nincsenek már nálunk a 20-21. században, amik eddig voltak, szimplán gazdasági, területnövelési dolgokon alapultak és abszolút nem hivatkoztak rájuk, hanem "másra".



"Észak Korea meg folyton fenyegetőzik,legutóbb már hidrogén bombával is kikísérletez"


És ha Észak-Korea baszakodna az amerikaiakkal (mindegy, hogy leszedik a rakétájukat, vagy nem), az is hogyan indukálna összecsapást ? Oroszország "1000 éve" nem áll mögöttük, egyedül Kína volt, aki támogatta őket, de már ők is nyíltan kihátráltak onnan, és ennek szellemében aknásították el és falazták el a kínai - észak-koreai határt is.



"Amerika meg szeretné még 100-év múlva is megőrizni a világhatalmi pozícióját lehet hogy bármi áron."


Igen, de korlátozottabb háborúval is megőrizheti dominanciáját, nem kell a végső fegyverekhez nyúlnia. És akkor innentól már viszont az én elvárásaim túlzottak, mind az amik, mind az oroszok az atomtölteteik hordozórakétáit átszerelték, régen egy rakétához egyetlen várospusztító (10 mT) robbanófejet raktak fel, de a 70-es évek végén, a 80-as évek elején átálltak a MIRV-ekre, egy rakétához több, de kicsiny (475 kT) (3-12 db) robbanófej van, de azok nem városok elpusztítására valók, hanem több kicsiny célpont (harckocsi oszlop, reptér, főhadiszállás stb) elpusztítására valók, nem városéra. És nem csak fegyvert váltottak, hanem még doktrínát is, hogy nem a civil lakosságot támadják, hanem egymás vezérkarát és más katonai célpontjait. Itt már én voltam túl szigorú.


A többinél is csak ezt tudnám ismétleni, mást nem, max még a népességcsökkentésre térek ki.



"vannak olyan elvetemült politikusok akik szívesen lecsökkentenék az emberiség létszámát"


Mire lenne ez jó nekik ? És nem akarok tanárként viselkedni, de tudod, hogy hogy van a népesség megoszlása, azon kívül, hogy hol növekszik ? Növekedés nélkül is, 500 millió Európában, 150 millió Oroszországban és 300 millió az USA-ban, esetleg Kanadát is vegyük, 40 millió még, 990 millió ember, tehát nem itt kéne valami vírust terjeszteni, vagy más vérengzésbe belemenni, hanem Kínában, Indiában, Afrikában :D

2016. júl. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!