Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A balliberálisok mivel tudják...

A balliberálisok mivel tudják megcáfolni azt az állítást, hogy a "baloldalnak érdeke a migráció"?

Figyelt kérdés

Többször hallottam már azt az állítást,hogy a baloldalnak nem érdeke a migráció, nem feltétlenül migránspártiak.



Pár éve, maga a baloldali ATV közölt egy cikket, mely szerint nagyon is érdekük:

[link]


Ez egyfajta kölcsönös megállapodás.A baloldal ad a migriknek extra jogokat, kiállnak a mecsetépítések és burkinik mellett,meg lebutítják az állampolgárságszerzést,rájuk szabják a szociális hálót, előnyben részesítik őket önkormányzati lakások kiadásánál.Így a migrik hálából balra szavaznak.


A baloldal hanyatlik, csak a migránsok, meg az egyre szűkülő munkásosztály és pár celeb tartja őket lélegeztetőgépen.



Az is kitellene tőlük, hogy az embercsempészetben is részt vesznek.

Sőt, közvetett módon részt is vesznek.



2016. okt. 16. 14:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Erre én is kíváncsi vagyok, tudnak-e épkézláb érvet is felhozni, vagy marad a trágár mocskolódás, ahogy szokták.
2016. okt. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
A Fidesznek kb 2-2.5 millió szavazója van. Ha a baloldal tényleg a szavazataikért hoznák be a migriket, egy másfél millió egész biztosan kellene. Minden 10. ember akkor migri lenne. Ha tényleg erre hajtanak, akkor ez a világ legnagyobb öngyilkossága, mert az hóziher, hogy ezzel elesnének az eddigi szavazóiktól, megutáltatnák magukat az addig semleges közösségekkel is, valamint gazdaságilag is odab**szna + 1 millió ember segélyezése.
2016. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%

A migráció az ugye a betelepülő külföldit jelenti, nem? A Fidesz a kötvény mutyival csak eddig!!!! pontosan a tizennyolcszorosát hozta be az eu-s kvótában emlegetett ezervalamennyinek és a szám folyamatosan nő, ki tudja hol áll meg.


Kinek is akkor és mi is az érdeke??? Az ilyen kérdést nevezik öngólnak?

2016. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 hollófernyiges ***** válasza:
91%
Ez egy hülyeség, ahogy van. A baloldal szekuláris államot akar, kiáll a nők meg a homoszexuálisok jogaiért, mindent éppen ellentétesen, mint egy átlagos muzulmán. Ha a szélsőjobb nem lenne bevándorlőellenes, éppenhogy őket erősítenék.
2016. okt. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Én erre még mindig azt mondom, hogy egyelőre a Fidesz osztott ki majd egymillió állampolgárságot szimplán szavazatszerzési célból.
2016. okt. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ballibberális.


A cáfolat rendkívül egyszerű:


A migránsok feszültséget keltenek a társadalomban aminek következtében az emberek hajlamosabbak a szélsőjobbra, illetve a bevándorlásellenes pártokra szavazni.

Lásd: Németország.

(tudom, Merkel nem balliberális, viszont migránspárti)

Németországban a nagykoalíció a válságát éli, mert rengeteg szavazót vesztettek a befogadáspárti migránspolitikájuk miatt, miközben az AFD szélsőjobbos párt pedig nagyon megerősödött.


Ugyanez a helyzet Ausztriában és Hollandiába, valamint Franciaországban.


Ez alapján elmondhatjuk, hogy a migránspártiság politikai öngyilkosság egy olyan párt számára ami kormányra készül.


Ugyanakkor, vannak migránspárti szavazók akikre a "megélhetési" politikusok lecsaphatnak, jellemzően olyanok akiknél teljesen kizárt, hogy valaha kormányra kerülnek pl. DK és Gyurcsány Ferenc.


Tehát az, hogy a migránspártiság megéri-e vagy sem az nem politikai oldaltól függ, hanem attól, hogy az adott párt "megélhetési párt"-e vagy, kormányzásra készülő "komolyabb" párt.

2016. okt. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

"A balliberálisok mivel tudják megcáfolni azt az állítást, hogy a "baloldalnak érdeke a migráció"?"


Azzal, hogy leírom: A baloldalnak sem érdeke a tömeges migráció.


Most belemehetnénk a részletekbe, hogy melyik országra gondolsz, hogy akkor, hogy lehet, hogy a gyűlölt Merkel konzervatív, hogy a migránsok miért kiszámíthatatlan szavazók, hogy az élet nem csak egy ciklusból áll stb. de mivel ez tipikusan egy olyan kérdés, ahol a kérdező már eldöntötte, hogy mi a jó válasz, akkor meg minek?

2016. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Cáfolni? Te meg vagy őrülve!! Olyan mértékben vagy csőlátó, hogy fel sem tűnik, a migráció senkinek se érdeke. Főleg nem a menekültnek, de a befogadóknak se. És ennek semmi köze se politikához, se gazdasághoz, ennek a másság tömeges és gyors terjedéséhez van köze, ugyanis az ember alkata ezt nem teszi lehetővé. Van, akinek nagyobb a tűrőképessége, van akinek kisebb (A buták hamarabb kiborulnak, mert ők nehezebben értik meg a más viselkedés jellemzőit). Ez kulturális kérdés. És a legfőbb szenvedője a menekült, nem elég, hogy elvesztette jól ismert otthonát, szokásait, nem elég, hogy vagyona jelentősen csökkent (ha maradt egyáltalán), nem elég, hogy fél világon át kell futnia és sehol se fogadják szívesen, ráadásul tömegesen kell befogadnia új ismereteket abszurd körülmények között. Pedig nyugodt körülmények esetén se könnyű.


Ez az egész zűrzavar a nagyhatalmak és nagytőke mohósága miatt kirobbantott háborúk miatt van. Ha békeidőben jönnek a kíváncsi turisták, ha jön néhány világot látni akaró munkakereső, nem lep meg. Egyfelől kevesen vannak, másfelől tudod, hogy előbb utóbb hazamennek, és legfőképp, neki van pénze, van háttere, úgy könnyű másokat megismerni, szokásaikat elfogadni. De ha menekülsz, kicsit nehezebb.


Te barátom zabálod a Fidesz eszement propagandáját, aminek a migrációhoz semmi köze. Neked fogalmad sincs, az egész plakátkampány alatt hány tízmilliárdot loptak ki a zsebedből (milliónyi ostoba társaddal együtt). Mert a plakátkampány egyetlen célja, hogy te arra figyelj, mindenkit gyűlölj.


Az a baj kis barátom, hogy neked annyira elvette a maradék eszedet is a Fidesz őrjöngése, hogy soha nem fogod megérteni: senki (ismétlem, senki!) nem akar itt menekültet látni. Turistát, néhány kíváncsi (és ideiglenes) munkavállalót igen. Velük lehet beszélgetni, őket megismerni (és ebből még nem következik, hogy elfogadni is - mert te már nem vagy képes különbséget tenni megismerés és elfogadás között. Ez két más jelentésű szó barátom!). A menekültek nyomorát, frusztráltságát legfeljebb enyhíteni lehet. Azt is csak olyan feltétellel, hogy közben a nagyhatalmaktól keményen követeljük a háború és uszítás befejezését. Mert száz ember kettőn tud segíteni gond nélkül. Ha tízen kell, ott már lesz probléma, de még megy. Ha viszont száznak százon kell segíteni, az nem megy. Ott mást kell tenni! De tudom, hogy ezt neked nem lehet elmagyarázni, látod, mégis próbálom.


Te barátom, csak a fideszes haverjaidat, a Viktort az istent látod, mindenki más számodra balliberális. Nem számít, hogy a világon kettőnél többfajta ember van, téged ez nem érdekel. Őrült istened azt parancsolta, gyűlölj, tehát te gyűlölsz. Azt mondta, aki nem fideszes, az idegenszívű, és te elhiszed. Miért ne, hiszen képtelen vagy meggondolni, hogy van más is. Korábban lehet, hogy képes voltál, mára már nem.

Te soha nem tudod felfogni: a menekültek elemi problémáin (nem többön) segíteni, egyben a migrációt megállítani akarni - ez alapvető emberi norma, a saját jólétünk feltétele. Nem, te gyűlölni akarsz mindenkit, nem számít, hogy nulla tapasztalatod van arról, amit gyűlölsz. Ezt mondták, ezt teszed. Hozzád képest egy robot több önállósággal rendelkezik. Hozzád képest egy robot jobban tudja, hogy ő robot.


Az a baj itt barátom, hogy téged lehetetlen meggyőzni, nem veled van a baj. Te csak következmény vagy. A baj a hatalommániás őrült zsarnokokkal van. A világot nem te teszed tönkre, hanem ők tetetik veled. Ez igen nagy különbség. Ha képes lennél higgadtan, és puszta józanságodra hallgatni, percek alatt szót értenénk. Mert nem veled van bajunk, hanem az őrjöngő hatalommániásokkal.

Nem tartozik ide, de egy szóra mégis: te soha nem fogod elhinni, hogy rengetegen voltak, akik iszonyúan mérgesek voltak a választásra. Igent mondani semmiképp se akartak (akkor se, ha veled ellentétben tudták, nincs jelentősége), a nemmel pedig (aminek szintén semmi jelentősége) a Fideszre szavaztak volna. Márpedig önként nem megyünk rabságba. Se fizikaiba, se szellemibe. Ezek az emberek vagy nem mentek el (ez hiba volt, véleményt mindig kell mondani), vagy érvénytelenül szavaztak. Ugye nem tűnt fel, hogy az érvénytelenek száma tízszerese volt minden eddiginek. Ők azt üzenték, kisstílű hazug tolvaj, nem táncolunk úgy, ahogy fütyülsz.

Na mindegy, igazad van, ezen nem érdemes felháborodni. Cselekedni kell. De ez az igény nem jelent hülyeséget, fejjel a falnak csak az ostoba megy.

2016. okt. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

8#


1. Nem vagyok Fideszes.

2. Az afrikai, közel-keleti migrációt már azelőtt is elleneztem, mielőtt kitört a szír polgárháború.


Azért elleneztem, mert ezekkel a népekkel rengeteg baj van.Olyanok, mint a cigányok.Semmirevalók, melléje még agresszívak, követelőzőek is.

Csak hódítási szándékkal jönnek ide.


Európában még a legkisebb fűszálat is az európai ember termelte is.Ezeknek a semmirekellőknek semmi köze hozzá.A gyarmatosításnak meg 100 éve vége.


Tehát, épeszű ember nem támogatja az újabb problémák generálását, saját életterének tönkretételét, önsanyargatást.


Továbbá.Európában a technikai fejlődés miatt, 20 éven belül a betanított munkák jelentős része megszűnik.

És nem a fehér középosztálybeli európaiak lesznek munkanélküliek.


A szíreket a kőgazdag arab országoknak kellene befogadnia.

2016. okt. 16. 16:04
 10/18 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok szigorúan vett balliberális de megpróbálok az ő fejükkel gondolkodni. Ugyebár van két vonal az egyik a jobboldali nemzeti-konzervatív amely ugye ellenzi a migrációt és van a másik a baloldali liberálisabb vonal amely engedékenyebb a migránsokkal kapcsolatban. Szerintem sok baloldali csak látszatból támogatja a migrációt mivel liberálisnak tartja magát és azt hiszi az elve megkívánja tőle az empatikusságot így a migráció támogatását. Valamint szerintem ez egy mód hogy még jobban elhatárolódjanak a jobboldaltól és kifejezzék baloldaliságukat. Szerintem nincs ember aki ha józan ésszel átgondolja azt mondja hogy jó az ha egy európai (nem a kereszténységre gondolok) kultúrájú országba beengednek egyszerre x mennyiségű arab kultúrájú embert. Fodor Gábor is azért szavazott igennel mert a pártja szellemisége ezt kívánta.

(Nem vagyok Fideszes, sem keresztény-konzervatív de libsi-bolsi sem).

2016. okt. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!