Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha egy migráns hajt a tömegbe...

Ha egy migráns hajt a tömegbe és gázol embereket akkor az terrortámadás, de ha egy német teszi ugyanezt akkor miért nem az?

Figyelt kérdés

Itt olvasható a cikk: [link]


Még ki is emelik hogy nincs terrortámadásra utaló jel.



2017. febr. 27. 10:30
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
Olvasd újra! Az első mondat rögtön tisztázza hogy azok a támadások, amiket te hoztál, nem lehetnek terrortámadások.
2017. febr. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 A kérdező kommentje:
Próbáld meg értelmezni a definiciót. Ha egy országban egy év alatt 3600 erőszakos támadás ér egy kisebbséget az nem kis rettegést vált ki azokból az emberekből. Tudom, a propaganda azt véste a tudatalattidba hogy csak migránsok lehetnek terroristák, de láthatod, ez a valóságban nem így van.
2017. febr. 28. 09:48
 23/56 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért pörögsz állandóan a migránsokon, nyilvánvaló hogy nem csak ők lehetnek terroristák, hiszen az előtt is ugyanúgy létezett terrorizmus, hogy elindult ez az egész.

De ettől még hiába erőlteted, nem lesz terrorista valaki, csak mert egy bizonyos népcsoportból ölt meg valakit/valakiket. Ha nincs a gyilkosság mögött terrorista szándék, egy ideológia terjesztése, és az azt elutasítókban való félelemkeltés, rémularomra törés, akkor az egyszerűen nem terrorizmus!

2017. febr. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:
Igen nyilvánvaló hogy nem csak migránsok lehetnek terroristák, de amit eddig irtatok mégsem erre utalnak. Itt szinte mindenféle indok elhangzott azért hogy a hasonló esetek mint ez a gázoló, vagy a migránsokat támadók, gyilkolók ne legyenek terroristák. A cikkben látható hogy horogkeresztet festettek az épület falára, ami bizony ideológiai háttérre utal, és nem hiszem hogy a mecsetben gyilkoló véletlenül tévedt arra. De nem kell messzire menni. Talán tíz éve volt egy radikális csoport akik romákat gyilkoltak Magyarországon. Rájuk is passzol a definíció de te majd bizts elmagyarázod hogy ők miért nem terroristák.
2017. febr. 28. 10:17
 25/56 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem vagy képes felfogni a "megöllek, mert ne kóricálj itt az én házam táján" és a "megölök bárkit, bárhol is van, mert nem abban az istenben hisz mint én" közötti különbséget, akkor úgyis hiába magyarázok...
2017. febr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:

Hiába magyarázol mert például aki horogkeresztet firkál az faji alapon teszi azt amit tesz, a 3600 esetből meg lehet olyan aki szintén azért támadta a migránsokat mert azok más istenben hisznek.


Terrorizmus meghatározásában nem szerepel az általad leírt kritérium. Röviden félelemkeltés a céljuk a robbantóknak is és a migránsokat támadóknak is, de tudom hogy képtelen vagy elfogadni hogy más a valóság mint amit tv-ben hallasz.

2017. febr. 28. 12:48
 27/56 anonim ***** válasza:
Na a faji bűntény az meg aztán megint más dolog, mint a terrorizmus. Nagyon fogalomzavarban szenvedsz...
2017. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 A kérdező kommentje:

Nagyon úgy néz ki a dolog hogy a terrorista fogalmát te úgy alakítottad hogy az csak a migránsokra legyen igaz :)

Ha valaki faji alapon gyilkol az nem terrorista, de ha vallási alapon akkor már az? Honnan veszed mellékesen hogy abból a 3600 támadásból egyik sem volt vallási alapú? A mecset elleni támadás vallási okból letehet.


Egyszerűbb lenne ha kinyögnéd végre hogy a te világnézetedben csak migráns lehet terrorista.

2017. febr. 28. 15:19
 29/56 anonim ***** válasza:

Még külön ki is emeltem hogy nem csak migráns lehet terrorista, hiszen már a mostani helyzet előtt is léteztek terroristák. A probléma az, hogy te vagy súlyos fogalomzavarban, vagy nagyon is tudatosan, nem tudom, de valamiért próbálsz mindenki mást is terroristának beállítani...

Nem is értem, mi ezzel a célod. Azt a 3600 esetet is ugyanúgy elítélem, de nem fogom terrorizmusnak hívni, ha egyszer nem ez a terrorizmus.

Vagy egy rasszista gyilkosság lehet egyúttal terrorista merénylet is, de ettől ezek még nem szinonimák, és általánosságban nézve a faji bűntények nem terrorista akciók.

2017. febr. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
IRA és ETA. Náris megdőlt az, hogy mindenhol csak migránsokat akarnak terroristának beállítani. Előbbi Ír, a másik Katalán terrorista szervezet, nem szírai, afgán, stb.
2017. febr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!