Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A "menekült"pártiak szerint...

Jeffrey Spender kérdése:

A "menekült"pártiak szerint mennyi "menekült" státuszra jogosult ember van?

Figyelt kérdés
2017. aug. 22. 15:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
45%

#11 én nem tudom de ezt wikipédián találtam


Although Pharaon had been a wanted fugitive by the F.B.I since 1991 for massive fraud in the financial collapse of BCCI Bank; Pharaon was awarded a total of $120 million in contracts by the United States military in 2008. The contracts were to supply thousands of tons of jet fuel to American bases stationed in Afghanistan and were awarded to Attock Refinery, a Pakistan-based refinery owned by him and directed by Kamal Adham, the former head of Saudi Intelligence.[6]


szóval most körözték is 1991 óta de 2008 ban szerződést kötött az amerikai hadsereggel 120 millió dollár értékben szállíttatott az amerikaiaknak repülő üzemanyagot

2017. aug. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Marhára át lehet világítani a migránsokat mi? Papirok nélkül. Azt hazudnak amit akarnak. Fogalma nincs senkinek kik ők. Ez az 1200-1300 ember ránk erőltetése meg annyira nagy marhaság. Tegyük fel ide hozzuk őket. És? Olaszország partjainál a tenger szinte naponta sodor a partra ennyi embert. Akkor mit akarnak ezzel sz 1300 -al?. Semmi jelentősége.
2017. aug. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Andizsuzsi ***** válasza:
42%
Az a vicces a dologban, hogy azok a menekültek, akiket nemrég egy civil szervezet nyaraltatni akart a Balatonnál, mind egy szálig menekült vagy oltalmazott státuszban lévő emberek. Vagyis amíg a kormány uszító és mocskolódó, azért szép csöndben teljesíti azt a kvótát.
2017. aug. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Shai-Hulud ***** válasza:
79%

@16:42:


"mit kell tennie a menedékkérő menekültstátuszának elbírálása után az elbíráló országnak, amennyiben pozitív az elbírálás."


Amennyiben pozitív, akkor az azt jelenti, hogy az az ember tényleg MENEKÜLT, azaz segíteni kell neki. Ha nem pozitív, akkor meg elutasíthatjuk a kérelmét, és mehet vissza oda, ahonnan jött.

Nem értem, hogy ezzel mi a probléma? Az, hogy esetleg segítünk valakiken akik rászorulnak?


"be kell fogadni őket, ott helyben. Nem tilitoli, hanem befogadás."


Nem. :-) Nem befogadás, hanem menedékadás. Vagyis NEM KELL állampolgárságot adni nekik, csak menedékes státuszt. Állampolgárságért a menedékes KÜLÖN folyamodhat, megfelelő feltételek fennállása esetén.


"Tessék szépen utánanézni a hatályos szabályozásnak!"


Én már régen megtettem, mostmár te is megtehetnéd. Alul megtalálod a megfelelő linket hozzá.


"családegyesítést kezdeményezhessenek, így a szaporodási rátáikat figyelembe vége akár 10.000 emberről is beszélhetünk"


Ez úgy ahogy van a rémhír kategóriába tartozik. A menedékes (tehát aki már MEGKAPTA a menedékes státuszt) családegyesítés címén csak a közvetlen családtagjai (feleség, gyerekek) számára KÉRHETI a menedékes státuszt, amit a menekültügyi hivatal ugyanúgy kivizsgál.


Ez tehát 1294 fő esetén, még ha mindegyik megkapja a menedékes státuszt, a TÖREDÉKE annak a 10000 főnek, amivel te riogatsz. Nem kell rettegni, tudod, az a bizonyos 20 millió román se jött...


Ráadásul ha a kedves házastárs vagy gyermek például szélsőséges vallási fanatikus, simán megtagadhatják a kérelmét.


@17:26:


"Egyszerűen azért mert azokat az embereket átvilágították."


Aha. Mint például Pharaont, ugye? Na köszönöm az ilyen átvilágítást, ezzel nem sokra megyünk...


@18:07:


"Fogalma nincs senkinek kik ők."


Tényleg nincs. De erre van a menekültügyi eljárás és az nem véletlenül tart hónapokig. Ez alatt el kell dönteni, hogy fennállnak-e a menedékes státusz feltételei. Utána meg 3 évenként felül kell (tehát nem "lehet", hanem KELL) vizsgálni a menedékes státuszt, hogy még mindig fennállnak-e a feltételek. Ha nem, akkor meg lehet szüntetni a menedékes státuszt, és vissza lehet küldeni.


-----

Bevándorlási- és Menekültügyi Hivatal:


"A MENEKÜLTÜGYI ELJÁRÁS

A menekültügyi eljárás célja annak megállapítása, hogy a menedékkérelmet előterjesztő személy jogosult-e a menekült- vagy oltalmazotti státuszra, esetében a visszaküldés tilalma fennáll-e, visszaküldés tilalmának fenn nem állása esetén kiutasítható, illetve kitoloncolható-e, valamint a dublini átadás keretében átadható-e."


"A család egységének biztosítása érdekében - ha elismerést kizáró ok nem áll fenn - kérelemre menekültként kerül elismerésre a menekült családtagja (házastársa, ha a családi kapcsolat már Magyarországra érkezésüket megelőzően fennállt; kiskorú gyermeke, kiskorú gyermek esetén szülője)"


"A menekült státuszt a menekültügyi hatóság hivatalból legalább háromévente felülvizsgálni köteles."


[link]

2017. aug. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
8%

"Nem. :-) Nem befogadás, hanem menedékadás. Vagyis NEM KELL állampolgárságot adni nekik, csak menedékes státuszt. Állampolgárságért a menedékes KÜLÖN folyamodhat, megfelelő feltételek fennállása esetén."


Egy szóval nem mondtam, hogy állampolgárságot kap. Hiszen akkor rögtön szabad átjárása is lehetne az EU tagországok között. Lovagolhatsz a szavakon, de a menedékadás is pont azzal jár, hogy nekünk kell szállással/élelemmel ellátnunk X évig, aztán ha úgy gondolja egy idő után (ha jól tudom ez 5 év, de javíts ki) kérelmezheti az állampolgárságot. Szóval ez kb egyenértékű azzal, mintha befogadnánk X ezer (a 10.000 az a legrosszabb eshetőség amivel számolok) magyarul nem beszélő cigányt, akik ráadásul hírből sem ismerik az európai társadalmi szokásokat.


Szóval olyan szép szó ez az "elbírálás", de lényegében ez éveken keresztüli menedékadás/ellátás (mivel azt hazudnak magukról, amit akarnak, papírok nélkül nehezen bizonyítható bármi), mert nyilván annyi fölösleges pénzünk van, hogy a nyugaton feleslegessé vált kétes alakokat simán ellátunk, csak a két szép szemükért. Cserébe kapnunk egy kis pukkantgatást, erőszakolgatást, ahogy ezt illik!


"Én már régen megtettem, mostmár te is megtehetnéd."


Akkor szándékosan hazudsz és ferdítesz? Büszke vagyok rád, igazi libsi vagy, felnőttél, megértél a feladatra! Nyertél egy jegyet nyugatra, de csak oda tezsvír'!


"családegyesítés címén csak a közvetlen családtagjai (feleség, gyerekek) számára KÉRHETI a menedékes státuszt"


Miért ne kérné? És megint a maszatolás az egyes számú ragozással... Gratula! :)

Ha csak 1 felesége van és 3 gyerek (ez átlagos arrafelé, ha nem a kecskével hál csak az illető), akkor is 6470 (5*1294), de még ott a nagymama, nagy papa, meg akit még be akar hazudni. Könnyen összejön az a 10.000...!


"Ráadásul ha a kedves házastárs vagy gyermek például szélsőséges vallási fanatikus"


Igen, ez általában szemrevételezéssel megállapítható, ugye maszatmester?!

2017. aug. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Kapok reagálást a #7-es hozzászólásomban felvetettekre ?
2017. aug. 22. 20:54
 17/23 anonim ***** válasza:
32%

"Kapok reagálást a #7-es hozzászólásomban felvetettekre?"


Tökéletesen igazad van, csak a vak (és a libsi) nem látja ezt a tényt.

2017. aug. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Shai-Hulud ***** válasza:

@20:36


A "maszatmester" az most éppen TE vagy...


"Ha csak 1 felesége van és 3 gyerek (ez átlagos arrafelé, ha nem a kecskével hál csak az illető), akkor is 6470 (5*1294)"


Szóval szerinted az 1294 fő mindegyike családos, több gyerekes, és a családját hátrahagyó ember, akik majd később akarják ide hozatni a családot is.

Szerintem meg többnyire a családjukkal együtt menekülő ember, vagyis az 1294 fő VEGYESEN férfiak, nők, gyerekek. Mint itt is látható (A képek Magyarországon, és Szlovákiában készültek):

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


"Igen, ez általában szemrevételezéssel megállapítható, ugye maszatmester?!"


Nem, szemrevételezéssel nem állapítható meg. De a 3-4 hónapig(!!!) tartó menekültügyi eljárás nem is csak egy szemrevételezésből áll, hanem például az Interpol adatbázisának lekérdezéséből, a többi (hasonló országból jött menekült) kikérdezéséből, a begyűjtött adatok elemzéséből, és lehetőség szerinti ellenőrzéséből. Vagyis csupa olyan dologból, amit például Pharaon esetében (és a hasonló pénzeket kifeizetők esetében) nem tettek meg...


"Akkor szándékosan hazudsz és ferdítesz? Büszke vagyok rád, igazi libsi vagy, felnőttél, megértél a feladatra!"


Bocs, de az előző válaszomban én adtam egy hivatalos oldalra mutató linket, ami alátámasztja a mondókámat. Te viszont eddig bárminemű konkrétum nélkül csak uszítottál. Melyikünk is hazudik? Szerintem inkább te.

2017. aug. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Amennyi mind annak hazudja magát, azokat is befogadná a sok kis megélhetési humanista.
2017. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

". Másrészt a menekültek befogadása önkéntes és akkor pont ugyanígy át lehet világítani őket és a befogadásuk ennek függvényében eldönthető."


És, hogy világítod át okoska? Kis terelőmester, aztán még te beszélsz terelésről! ;P

2017. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!