Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hogy lehet hogy amerikában...

Hogy lehet hogy amerikában olyan csudálatos az oktatás hogy azt sem tudják hol van északkorea mégis tele vannak pénzzel?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=zfZHBLHnD2w

Itthon meg hiába tudja az ember meg még egyéb hasznos dolgokat akkor sem keres sokat.


2017. okt. 4. 00:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"@19 Beszélek 6 nyelven (ebből négyet nyugodtan nevezhetünk tárgyalóképesnek), vezető beosztásban dolgozom és bármikor elég jól fogok bértárgyalni, de mélyen megvetem azt a szemellenzős gondolkodást, amit képviselsz. Kereshetsz bármennyit, ülhetsz bármilyen autóban, ha a világ alapvető működéséből semmit nem értesz, fogalmad sincs, hogy hogyan jutottunk ide, mik alakították a civilizációt. Felelőtlen és ignoráns szociopata lehet így maximum az ember."


Amit a suliban tanitanak az nem az igazsag,hanem a hatterhatalom altal krealt hazugsag amikkel a diakok fejet tomik,rengeteg konyvet olvasok amugy ami pont a vilag mukodeserol szol,pl most Ubuntu:

[link]

Meg csak most kezdem de leir mindent,hogy miert kula az oktatas ugy,ahogy van.

Egy csekket nem tud a magyar kitolteni,egy szerzodest nem tudnak ertelmezni,sot fingjuk sincsen,hogyan gondolkodjanak kreativan.


"Ezek nem egymást kizáró kategóriák, remek algoritmikus gondolkodásom van, de igenis fontosnak tartom, hogy ismerem mind a magyar, mind az egyetemes kultúrát, történelmet és eszmetörténetet. Mert ezek is fontosak. Nem fizetésed lesz belőle, hanem normálisabb szomszédaid és kormányod, több ember, akivel értékes beszélgetéseket tudsz folytatni és akik nyitottak arra, hogy megismerjék mi van két országgal arrébb."

Nem persze,hogy nem.

Ebben van igazsag,de sajnos itthon az alapok sincsenek rendben.

Maganiskolak jok,pl Waldorf ott a jobb es balagyfelteket is hasznaljak sot minden alternativ iskolaban is,en csak oda iratnam a gyerekeket,allami iskolak ket fillert sem ernek.

2017. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

20: Úgy tűnik nem érted meg, hogy mit akarunk mondani. Megpróbálom megint leírni a fentebb leírt példámat csak érthetőbben.

Van Pistike, programozó akar lenni.

Ezért Gimibe/szakközépbe (nem tudom így hívják-e azóta is őket, talán volt valami változtatás) olyan szinten kell tanulnia a magyar irodalmat, mintha irodalom szakra készülne.

A kémiát olyan szinten, mintha vegyész szakra akarna jelentkezni.

A fizikát olyan szinten, mintha fizikus szakra akarna jelentkezni.

A történelmet olyan szinten, mintha történelem szakon akarna tovább tanulni.

Földrajzot olyan szinten, mintha földrajzos szakra akarna jelentkezni.

Emellett olyan szinten kell tanulnia a matekot, amilyen szinten neki a jövőben szüksége lesz.

Az informatikát olyan szinten, amilyen szinten kell neki a tovább tanuláshoz.

Az angolt is, mert az nem csak a tovább tanulásában, hanem a munkavállalás során is fontos lesz.

Három tantárgyra kellene jobban fókuszálnia, ehelyett van még egy csomó olyan tantárgya aminek az anyagát olyan szinten, mint ahogy ő tanulja soha az életben nem fogja használni.

Egy programozónak fölösleges álmából felébredve is tökéletesen elemeznie Ady verseit. Csak azokra a tantárgyakra koncentrálnának, ami szükséges akkor sokkal jobb eredményeket tudna elérni.

2017. okt. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

"Hogyan jarul hozza ez,hogy en sikeres eletet eljek es a celjaim fele haladjak?"


Úgy, hogy sokoldalúan művelt ember szélesebb látókörrel rendelkezik. Pl. üzletkötő leszel, tárgyalsz egy szingapúri partnerrel és közben kiderül, hogy nem tudod hol is van a hazája. Az segíti a sikeres üzletet?


Tárgyal egy amerikai egy román partnerrel: How do you do? Milyen maguknál az idő ott Budapesten?


"Mit tesz hozza,hogy szakmamban en legyek a number one?"


Nem tudom mi a szakmád. Én kamionos vagyok és szeretek olvasni, nekem sokat segít. Érezhetően komolyabban vesznek egy olvasottabb embert mindenhol.


"Topmenedzseri karrierhez mennyire sgit hozza?

Boldogabb eletehez hozzasegit?"


Bővül a szókincsed, igényesebben tudsz fogalmazni.


Elmondok egy titkot: olvasni szórakozásból is szoktak. Hazamegy a topmenedzser fáradtan és ha végre van egy kis ideje belefeledkezik - adott esetben - Arany János vagy Gárdonyi Géza veretes soraiba.


"Jobban fogok tudni gondolkodni?Kreativabb leszek?"


Egyértelműen igen.


"Olyan leszek akiert a munkaltatok az ugyfelek konyorognek?"


Önmagától az olvasottságtól nem, de nagyban hozzásegíthet, igen.


"Asszertiven fogok tudni kommunikalni ezektol?"


Igen.


"El fogja magyarazni miert fontos,hogy a testbeszedet figyeljuk a masikon?"


Igen.


"Vagy megtanit allasinterjun hogyan erjem el,hogy tripla fizetest kapjak,ceges autoval benzin kartyaval?"


Közvetve igen.


"Lehet nem tudom Ady mirol ir,de ha azt mondja a HR-s tudunk-e angolul beszelgetni akkor azonnal igent mondok,siman levezetek szakmai targyalast angolul"


Great. Apa, angolul is lehet ám olvasni. Olvastad Dickenst, Steinbeck - et? Nagyot lök a szókincseden.


"barmikor,szakmai kerdesekben siman nyomom mintha magyarul beszelnek."


Amazing.


"Kerdezem en hany ember beszel targyalasi szinten egy nyelvet legalabb?"


Big deal, nincs diplomám, kamionos vagyok 16 éve. Nagy dolog, hogy tudsz angolul, tényleg, hogy jutottál idáig?


"Ilyenkor mit er a nagy irodalmi dolgokkal?"


Most olvasom az "Uncle Tom's Cabin" - t, nekem kicsit nehéz, régies, de sokat tanulok belőle. Idegen nyelven is lehet olvasni.


Tény, hogy jobban beszélnek Nyugaton nyelveket, de az nem állja meg a helyét, hogy a 7 éves gyerek is tud angolul. Én sokat vagyok kint, sokan beszélnek valamennyire - én egyszerű emberekkel találkozom - de igazán jól ott is csak kevesen. Ilyen alapon én is tudok oroszul, mert tanultam általánosban a '80 - as években: továris ucsityelnyica nyikto nye atszuszvujet. És akkor tudok oroszul? Mert sok nyugati angolja kb. itt megáll.


"Lehet nincsen de barmikor megfelelek allasinterjukon szakmai multammal plusz a targyalasi angolommal plusz latjak az ambiciot is bennem,ezert tudok sokkal tobb fizut is kerni."


Jó neked. De hagyjuk már a tárgyalóképes angolt, ez ekkora dolog? Ne viccelj már.


"Nem zarja ki igy van,de itthon nezd meg se szamolni,se szerzodest ertelmezni se idegen nyelveket nem tudunk."


Szerintem a kettő egy tőröl fakad: aki nem ismeri a saját irodalmát, nem szeret művelődni, az nem lesz igényes idegen nyelvek tekintetében sem.


"Nem ezeket kellene nyomatni?Mondjuk,hogy ne gyari trogerolos melos legyen a fiatalokbol?"


Nem azt mondom, hogy minden oké a hazai oktatással, csak nincs értelme az általános műveltséget a gyakorlati tudással szembeállítani. A kettő kiegészíti egymást.

2017. okt. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

"Emellett olyan szinten kell tanulnia a matekot, amilyen szinten neki a jövőben szüksége lesz.

Az informatikát olyan szinten, amilyen szinten kell neki a tovább tanuláshoz.

Az angolt is, mert az nem csak a tovább tanulásában, hanem a munkavállalás során is fontos lesz."


Csak tudod mi a baj 22-es,hogy pont ezeket nem tanitjak ahogy kellene,matekot talan Radnotiban meg a Fazekasban ott talan jobban.

De informatikat azt katasztrofalisan,amikor nalunk a tanar bekapcsolt gepnel huzogatta a tapkabelt es eldurrant a tap,akkor hadd ne mondjak semmit,totalis analfabeta az IT-hoz,de o tanitott programozast nekunk(hangsulyozom informatikai tagiozatra mentem direkt gimiben).


Angolt az igazi begyoposodott poroszos modszerrel tanitjak amirol tudjuk,hogy sz..rt sem er,nezzuk csak meg nyelvi analfabetak a magyarok,tiszta szegyen.

Egy kamatos kamat mar kifog a magyarokon sajnos.

Fizika meg azt mondom az is kell,mert az is az elethez tartozik,gondolkodast is fejleszti mint a matek plusz add nemi ismeretet aq vilagrol is,nelkule elektronika nem lenne,ami mar a WC-ben is ott van lassan.

2017. okt. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

,,Úgy, hogy sokoldalúan művelt ember szélesebb látókörrel rendelkezik. Pl. üzletkötő leszel, tárgyalsz egy szingapúri partnerrel és közben kiderül, hogy nem tudod hol is van a hazája. Az segíti a sikeres üzletet?"


EN ezeket peldaul onfejleszto konyvekbol tanultam meg,plusz jartam retorika treningre ahol kint kellett beszelni es prezentalni mertek az oo..ooo...ozeseket.

Azota egy darab ohhohhhohhhzesem sincsen.

Azert egy Szingapurt tudom merre van,mivel egyik kedvenc orszagom. :)


,,Nem tudom mi a szakmád. Én kamionos vagyok és szeretek olvasni, nekem sokat segít. Érezhetően komolyabban vesznek egy olvasottabb embert mindenhol. "


Szoftverfejleszto mernok vagyok es teszt automatizacios mernoki feladataim is vannak.En rengeteget olvasok onfejleszto irodalmat,most a Gondolj mereszet na abbol rengeteget tudsz tanulni,egyik legjobb konyv,magat azt irja le,hogyan hozd ki magadbol a 150%-t.

Kokemeny konyv,miert nem ilyeneket olvasnak a diakok?


''Bővül a szókincsed, igényesebben tudsz fogalmazni.


Elmondok egy titkot: olvasni szórakozásból is szoktak. Hazamegy a topmenedzser fáradtan és ha végre van egy kis ideje belefeledkezik - adott esetben - Arany János vagy Gárdonyi Géza veretes soraiba."


En imadok olvasni de csak olyat ami hozzaad a szemelyisegemhez,amitol meg elorebb jutok,pl most a Gondolj mereszet,na ez gondolkodasra kesztet,ratapint a hianyossagaidra.

[link]


Plusz szorakozasbol ezt meg:

[link]


Na ezek jo konyvek.

Donald Trump is olvass de csak olyat ami tanitja,szepirodalmat meg ilyensmiket nem mert ideje draga masreszt fejlodni fejlodni es fejlodni akar,o is csak szemelyisegfejlodeset segito dolgokat olvas.


,,Big deal, nincs diplomám, kamionos vagyok 16 éve. Nagy dolog, hogy tudsz angolul, tényleg, hogy jutottál idáig? "

Angol nyelvi klubbokba jarok,plusz a ceg sokszor kuld ki,imadok angolul beszelgetni nagyon jo erzes angolul beszelni,plusz szakmamban ez mar ALAP.


,,Jó neked. De hagyjuk már a tárgyalóképes angolt, ez ekkora dolog? Ne viccelj már."

Meg fogsz lepodni,de nagy dolog,foleg ha komoly karriert akarsz akkor ALAP.

Nalunk ha angolul nem tudsz normalisan sot targyalasi szinten a HR-s mar kuld is haza interjurol vagy teszi is le a telefont.

2017. okt. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
24: Csak egy példát hoztam fel ember, hogy túl sok mindenre akarunk megtanítani a diákokat, miközben célirányos oktatás sokkal hatásosabb lenne. :D
2017. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Szoftverfejlesztő mérnök vagy és vagizol az angollal?


Én kamionsofőr vagyok és képzeld: van B kat jogosítványom. Ez kb. ilyen dolog.


Még az én cégemnél is elvárás egy alap angol, mert a firma német - osztrák, az irányítók csehek, a sofőrök meg mindenféle. Angolul tudni ma már nem egy nagy dolog. Ma már kb. 40 éves korára az is tud egy alap angolt, ha meg sem akarja tanulni, csak filmeket néz, zenét hallgat, internetezik stb.


Én nem vagyok valami nagy ész, de a szépirodalom igenis hozzáad a személyiségedhez. De már régen rossz, ha valaki azért olvas, mert azt mondja, no, elolvasom Gárdonyitól pl. Ida regényét, elolvastam, hej, de mekkorát fejlődöttem ma is!


Ez egy összetettebb folyamat. Kár a két dolgot szembeállítani.

2017. okt. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

,,Úgy, hogy sokoldalúan művelt ember szélesebb látókörrel rendelkezik. Pl. üzletkötő leszel, tárgyalsz egy szingapúri partnerrel és közben kiderül, hogy nem tudod hol is van a hazája. Az segíti a sikeres üzletet?"

Csak az üzletkötés során nem Ady verseinek az elemzését fogod eladni.


,,Nem tudom mi a szakmád. Én kamionos vagyok és szeretek olvasni, nekem sokat segít. Érezhetően komolyabban vesznek egy olvasottabb embert mindenhol."

Megint nem érted amiről beszélünk. Nem arról beszélünk, hogy ne legyen irodalom, ne olvassanak, hanem fölöslegesen olyan szinten ne oktassák, ha semmi szüksége nem lesz rá.

,,Bővül a szókincsed, igényesebben tudsz fogalmazni."

Ez megint önfejlesztés miatt, nem azért, mert olyan szinten tanították neked az irodalmat, mintha abban az irányban akarnál tovább tanulni.


,,"Nem zarja ki igy van,de itthon nezd meg se szamolni,se szerzodest ertelmezni se idegen nyelveket nem tudunk."


Szerintem a kettő egy tőröl fakad: aki nem ismeri a saját irodalmát, nem szeret művelődni, az nem lesz igényes idegen nyelvek tekintetében sem. "


Nem minden tantárgyat maximális szinten akarnánk megtanítani a diákjainknak, akkor maradna idő, hogy ilyenekkel is foglalkozunk velük. Idegen nyelvből nem leszel jobb, pusztán azért, mert szeretsz olvasni. Amit te idegen nyelvű irodalom olvasásával szerzel, más azt sorozatok, filmek nézésével.


Itt továbbra is arról beszélünk, hogy fölösleges minden tantárgyat ugyanolyan magas szinten oktatni. Továbbra is Pistikével példálózok, aki továbbra is informatikus akar lenni. Emiatt Pistikének fölösleges magas szinten kémiát, fizikát, stb-t tanulni, neki a matekra és az informatikára kellene koncentrálnia (ez továbbra is elméleti dolog, ne jöjjünk a tantárgyak oktatásának minőségével), mert ő ezeket fogja használni az életben.

Így fölösleges megtanítani Pistikének például a szerves kémiai vegyjeleket, mert ő neki az a tudás nem kell ahhoz, hogy programozó legyen.

2017. okt. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

28.


Nézd, ha ezt magyarázni kell, akkor már régen rossz. Az általános műveltség kifejezésben benne van, hogy általános. Persze lehet arról vitatkozni, hogy mi számítson bele az általános műveltségbe, és mi ne, de mindig lesz egy ismerethalmaz, ami bele fog számítani.


Nyilván ez változik mert a világ is változik, valaha a latin igeragozás is az volt, ma már nem, ma meg alap dolog mondjuk az internet használata.


De - és térjünk vissza a kérdéshez - ne legyen már egy dolog tudni, hol van Észak - Korea, ne vicceljünk már, tudjuk már, hogy milyen elemekből áll a víz, melyek Newton törvényei, kb. mit hirdetnek a nagyobb vallások, ismerjük hazánk és a világ történelmét legalább alapfokon, ilyenkor ősszel tudjuk séta közben idézni a gyerekünknek a Szeptember végén - t, vagy a Cinege cipőjét, amikor megkérdezi, hogy miért hullanak le a levelek.


Én hallottam komoly embertől, hogy azért van tél és nyár, mert nyáron a Föld közelebb van a Naphoz, ismertem diplomás embert, aki nem tudta, hogy a doktor Bubó rajzfilmben Ursula, a nagydarab asszisztensnő, azért Ursula, mert medve.


Sokan hisznek áltudományokban, pl. horoszkóp, de nem tudnák felsorolni a Naprendszer bolygóit.


Akinek nincs alapműveltségre igénye, megtanulhat bármit magas fokon, de csak egy szakképzett barbár marad. Ezt a fajta igényességet otthonról kell hozni.


És mit várjunk olyan világtól, ahol az "írástudók", a entellektüel hirdeti, hogy nincs is szükség alapműveltségre? Akkor mit várjunk a mezei "working class" népétől?


Akkor marad a valóságshow meg a sok szemét, azon nő fel a proletár. És olyan is lesz a világ.


Épp az értelmiségnek kellene példát mutatnia.

2017. okt. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

29: Továbbra se érted miről beszélünk. Igen, szükség van általános műveltségre, mi is arról beszélünk, hogy általános műveltésgre van csak szüksége sok tantárgyból a diáknak.

Itthon viszont már baromi régóta nem csak általános műveltséget várnak el a diákoktól az iskolákba, minden tantárgyból úgy oktatják, mintha azon a szakon akarna tovább tanulni, ami tök fölösleges és csak a diákkal tolunk ki. Pistike attól nem lesz rosszabb programozó, mert nem tudja olyan szinten a kémiát, mint egy vegyész, mert Pistikének a jövőben a munkájához nincs szüksége az olyan szintű kémiai oktatásra, mint amilyen szinten tanítják a Gimnáziumokban és Szakközépiskolákban.

Arról beszélünk már jó ideje, hogy Pistikének ne vegyész szinten tanítsák a kémiát, alapszinten csak és akkor több ideje maradna az olyan tantárgyakkal foglalkozni ami számára szükségesek a programozónak való továbbtanuláshoz.

A videót meg tojd le magasról. Az direkt provokatív, ne hidd azt, hogy ez az általános kint. Fogták és csak azokat vágták bele, akk pont nem tudták.

2017. okt. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!