Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A romanok elvarjak hogy...

A romanok elvarjak hogy Romaniaban csakis romanul beszeljenek a magyarok. Kerdem en ez a jelenseg jelen van Nyugat-Europaban is vagy csak itt?

Figyelt kérdés

Peldaul:Akik nemetek vagy barmely mas nep akik peldaul Franciaorszagban tartozkodnak.Elvarjak a franciak hogy csakis franciaul szolaljanak meg?

Vagy belga-francia viszony?

Vagy angol-francia?

Csak kelet-europaban van ilyet szintu idegengyulolet?

Hova juttunk ha egy magyar nem beszelhet magyarul egy magyaral roman allampolgar elott?



#magyar #francia #Románia #belga #Kelet-Európa #idegengyulolet #kommunikacio.
2017. dec. 21. 18:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
37%
Ez akkora hülyeség hallod... beszélhetsz magyarul, beszélhetsz románul, nem korlátoznak egyikben sem... attól függ, hogy éppen hol vagy az orazágban. Születésileg Szatmári vagyok, 16 évesen kerültem egy Bukarestbe, és nemrég voltam otthon Szatmáron... hát 8 év alatt sokat változott a város, mert mára szinte mindenhol románul beszélnek, de ha magyarul szólalsz meg, nem nézlek le és válaszolnak magyarul, nem gátolnak a magyar nyelvben
2017. dec. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
80%
Minden orszagban joga van a kisebbsegnek a sajat nyelven beszelni, igy a normalisan szocializalodott Nyugat-europai orszagokban beszelhet mindenki anyanyelven. De az Romania :) Amugy megjegyzem, nalunk is teljes jogon beszelnek peldaul a romak ciganyul :)
2017. dec. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!