Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Németországban, Ausztriaban...

Németországban, Ausztriaban élők, mik a tapasztalatotok a fajgyűlölet mértékével a környezetetekben?

Figyelt kérdés

Németországban élek Kelet-Szászországban, de el akarok költözni mert elegem van a fajgyűlöletből. Itt a legerősebb a szélsőjobb az egész országban, rengetegen utálnak mint a sz@rt, állandóan át akarnak verni mindenütt, h@lyének néznek, szórakoznak velem, ha meglátják hogy magyar vagyok.

Hivatalokban szinten csak szőrakoznak velem, többnyire nem vesznek komolyan. Van Úgy hogy benézek egy kisiskolaba és külföldiek elkülönítve egy kupacban játszanak elszeparalva a helyi szaszoktol, szasz gyerek nem játszodt a külföldivel. Allandoan szidnak mint a bokrok, kiröhögnek, zsarolnak meg fenyegetnek minden hülyeseggel. 2,5 éve vagyok itt de uyg döntöttem hosszu tavon nem maradok, csaladok nem akarok itt letrehozni, mert nehogy a gyerekeim legyenek a bokszzsákok az iskolában 12-20 évig.


Emiatt kérdezem, hogy mik a tapasztalatok ezzel Németország vagy Ausztria más részein?



2018. jún. 15. 10:40
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

17-es:


Normális országban ez úgy néz ki, hogy ha valaki kiköt egy fejlett nyugati országban, akkor azt várják haza, hogy hozza haza tapasztalatit és építse belőle az országot, illetve ha nem is megy haza maradjon ott mint kapcsolati tőke és küldje haza rendszeresen a tapasztalatokat.

Ezt nagyon gyakran csinálják kínaiak, indiaik. Mas kerdes hogy a Balkanon/Kelet-Europaban ez nem jellemző.


Attól, hogy fizikailg távolabb vagyok még nem léptem ki a közösségből, ugyanugy a tagja vagyok, függetlenül bárki véleményétől.

2018. jún. 16. 07:44
 22/35 A kérdező kommentje:
19-es: én nem rágalmazok senkit, csak leírom amit tapasztaltam.
2018. jún. 16. 07:45
 23/35 anonim ***** válasza:
Berlinben élek és soha nem származott hátrányom abból, hogy nem német vagyok. Itt ez tényleg nem érdekel szinte senkit sem az utcán, sem a hivatalban, sem a munkahelyen/iskolában. Majdnem ugyanennyire nem érdekel senkit a bőrszíned, vallás(talanság)od, szexuális preferenciáid. Itt még némettudás nélkül is el lehetne lenni, rengeteg startup munkanyelve az angol, sok nyugat-európai és észak-amerikai bevándorló évek alatt sem tanul meg németül, mert nincs rá szükségük a társadalmi életben és a munkában sem. Simán elhiszem, hogy Szászországban ez a helyzet, amit írsz, az az országon belül a másik véglet. Minél nagyobb városban élsz, annál befogadóbbak az emberek, bár ez a világon mindenhol így van.
2018. jún. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

23.-as:


Dolgoztam én is Berlinben 2-3 hónapot és Berlint én is nagyon szerettem:) Ott nekem sem volt semmi gondom az ilyesmivel. Nagyon tolernás, modern befogaó város és aáltalában mindneki szereti:).

Sajnos nem tudtam ottmaradni....itt találtam munkat Kelet-Szászországban...itt a keresett pénzen kívül kevés pozitívumot tudnék mondani...

2018. jún. 16. 10:24
 25/35 anonim ***** válasza:
Igen, megértem, oda egy máshonnan származó német se nagyon költözne. Ha van rá módod, keress máshol állást és ez a probléma megoldódik.
2018. jún. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

25.:


"Igen, megértem, oda egy máshonnan származó német se nagyon költözne."


Ez tényleg így van?


Ennyire elhíresült már ez a vidék?

Mondták már neekm itt hogy ide nem nagyon akar jönni senki de nem gondoltam, hogy ennyire rossz a megítélés Németországon belül is. Oké az AFD itt a legerősebb az országban, kb ronggyá verték az összes pártot a vidéki kelet-szász tartományokban, de még Drezdában is.

De nem gondoltam, hogy ennyire rossz a máshol élő németek véleménye is.

2018. jún. 16. 10:37
 27/35 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


18-as:



Mit kell ezen magyarázni?"


Talán csak azt, hogyan lehet ránézésre megmondani valakiről, hogy magyar? Kilóg a kolbász a szájából? Vagy a karikás ostor a gatyájából?

Innen lehet tudni, hogy ez csak egy kamukérdés...

2018. jún. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

27.:


Úgy látják meg hoyg bármiylen hivatalos helyre bemegyek és mutatnom kell magyrar személyi igazolványt, amire rá van írva hogy magyar.

Illetve úgy tudják meg hogy megkérdezik és én elmondom.


Ennyit a karikás ostorról...

2018. jún. 16. 12:32
 29/35 anonim ***** válasza:
Egy biztos, hogy én nem vergődnék olyan helyen, ahol szarba sem vesznek, illetve láthatóan utálnak. Akár te vagy a hibás, akár nem. Nincs az a pénz!
2018. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%

"Fő a polgártársi szeretet és az összetartás!"

Ajaj. Tetszik utálni a magyarokat is? Egy biztos, az egyes telibe talált azonnal. Mindenesetre te vagy a legcukibb agent provocateur a gyakorin, hiszen sírsz itt, mint egy fürdős, fajgyűlöletről rebegsz rettegve, polgártársi szeretetet és összetartást hiányolsz, mindeközben azt sem tudjuk hol takarítasz, ki bántott és miért? És nem tudjuk, te milyen faj vagy, és miért gyűlölködsz a neked munkát adókra? Be-benézel az iskolákba, ahol elkülönítve játszanak a fajok. Igen.

Nekem egy kedves német tanítónő ismerősöm meg egészen más képet fest, mivel annyi a török kisgyerek az osztályában, hogy nem tud haladni másképp, minthogy megtanult törökül.

2018. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!