Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az etiópok rosszabbul élnek...

Az etiópok rosszabbul élnek mint mi, mégis sokkal nagyobb a gyerekvállalási kedv. Miért van ez?

Figyelt kérdés

2018. nov. 23. 17:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
62%

(7) Metonnak válaszolva:

" Másrészt viszont a munkahely nem támogatja a gyerekvállalást. Elsősorban szingliket alkalmaznak"

Én egy idős otthonban dolgozom ápolóként. Visszajött az egyik kolléganőm aki 1 év után bölcsödébe iratta a gyerekét. Csak 8 órába jött vissza, így nem tudják a 12 órás műszakba beintegrálni, hanem csak 7-15 ig dolgozik.

De a 12 órában dolgozó kollégáknak is meg kell lenni darabra, ezért ő létszám fölött van.

2018. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 pernahajder73 válasza:
53%
Talán mert 3 ból 1 éli meg a felnőtt kort!?
2018. nov. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 dianaduchess válasza:
100%
Most őszintén, te szeretnél úgy élni mint egy etióp?Vagy mint egy sokgyerekes putriban élő roma család? Ugye nem? Na látod. Minél fejletlenebb és szegényebb egy társadalom, annál több gyerek születik. Egyrészt nem ismerik a fogamzásgátlás lehetséges módszereit, másrészt olyan szegények, hogy nem is tudnak élni a lehetőségekkel. Ott, ahol nincs víz se, ott óvszerre se fog költeni senki. Itthon nagyon sok okból születik kevesebb gyerek, mint amennyire egyébként vágynának a potenciális szülők. Ha nem örökölsz vagy nem mész külföldre dolgozni, hogy összeszedj egy kis tőkét, akkor a lakásvásárlás kb. kilátástalan. Albérletbe szülni iszonyú rizikó, mert a legtöbb bérbeadónál kizárt, hogy gyereked legyen. A munkahelyek jó része egyeltalán nem családbarát, probléma, ha beteg a gyerek, probléma, ha szülőire kell menni. Az egészségügyünk katasztrófa, az oktatás elavult. Egy közepes képzettségű ember ezeknek a dolgoknak a fontosságát már felfogja. Nem meggyőző érv az, hogy jajj, mert régen is felnőttek valahogy a gyerekek. Épp ez az, amit egy felelősségteljesen gondolkodó felnőtt nem vállal be. Nem valahogy akarja felnevelni a gyerekét, hanem normálisan és jól. Ahhoz pedig pénz, kiszámíthatóság, biztonság kell, ami itthon a többségnek nem adatik meg, hiába dolgozik. Itthon ez a gond, ebben biztos vagyok, mert én is benne vagyok ebben a cipőben. Szeretnék már gyereket, de albérletbe nem fogok szülni. Ha pedig végre lesz, akkor kistesó is akkor lesz csak, ha a havi kiadások ellenére marad annyi pénzünk minden hónapban, hogy plusz egy főt is el tudjunk tartani, tisztességesen (ami alatt nem az 5 évesnek vásárolt legújabb iphone-t értem, hanem étel, ital, ruha, higiénés szükségletek kielégítése, élmények, részemről ez a minimum, ami minden gyermeknek járna és ez bizony nem 2 forint).
2018. nov. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Meton ***** válasza:

Ha arra vársz mikor lesz pénzed felnevelni egy gyereket albérlet mellett, akkor sose lesz. De meglepően kevésből is ki lehet hozni. Az a baj, a mai társadalom már elvárásokat támaszt, ami komoly kiadásokkal jár. Egy babkocsi megvásárlása nem kis kiadás, de max egy évig használja a baba. Én is megvettem, de az egy év alatt alig használtam, simán el lettem volna nélküle. A pelenka az igazi nagy kiadás, mert mindenki a kényelmet szereti. A hiperszuper pelenkák nyílván nem olcsók.

Az etióp ilyenekkel nem foglalkozik. Mivel kevés a férfi, az állatokat meg őrizni kell, ezért kell az ember. Egy pár éves gyerek már megtanítható. Ha pedig nagyobb lesz, akkor fegyvert is foghat és harcolhat a többi törzs ellen. Semmi köze ennek ahhoz, hogy milyen fogamzásgátló módszerek vannak, mert ők minden utánpótlásnak örülnek.

Szerintem az ázsiaiakkal keveritek a dolgot. A kínaiaiknál valóban gond a túlnépesedés, és a második gyerekért már büntetnek. De ott gyakoriak a hatos ikrek és mellesleg sokkal jobban élnek az etiópoknál.

2018. nov. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
28%
Hogy Európában rohamosan csökken a gyerekvállalási kedv, azt mi ba5ztuk el, az idősebb generáció, amikor megadtunk mindent a gyerekeinknek, mondván, hogy jaj, szegénykémnek ne legyen olyan sanyarú gyermekkora, mint nekem volt. Ezzel azt értük el, hogy a csemetéink nem tanultak meg lemondani. Márpedig a gyerek sok lemondással jár. Minimum húsz évre (ami valójában inkább harminc) jegelheted a céljaidat, minimum húsz évre lemondhatsz a terveidről. Hacsak nem keresel kimagaslóan jól, ami viszont korántsem garantált, hogy örökké így marad.
2018. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Úgy vannak szocializálva, hogy a sok gyerek a jó. Meg nem elterjedt a fogamzásgátlás. Meg gondolom, nagyobb a gyermekhalandóság is, ezért bebiztosítják magukat. Meg a gyerekvállaláskor nem azt kérdezik, hogy "meg tudunk-e majd adni mindent?", hanem úgy gondolják, a sok gyerek, sok öröm, és biztonság az öreg napjaikra - amiben azért van némi igazuk.
2018. nov. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Meton ***** válasza:
A háborús övezetben elég nagy a gyermekhalandóság. De azért a mi helyzetünk se rózsás, mert a kevés gyerek csúnyán vissza fog ütni. A gyerek befektetés a jövőre, de mondhatjuk biztosítéknak is. Ha nincs gyerek, nincs jövő, nincs nyugdíj, csak meló, amíg tudunk mozogni. Aztán beraknak egy elfekvőbe arra a kis időre, amíg el nem patkolunk. Ez lesz a vége annak, ha nem lesznek gyerekek.
2018. dec. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Manka68 ***** válasza:
31%
Szerintem egyszerűen csak nem ismerik a védekezés fogalmát. Szexelni pedig akarnak, aztán lesz ami lesz.
2018. dec. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Meton ***** válasza:
Van, ahol tiltják a fogamzásgátlást. A katolikus vallásban például nem összeegyeztethető a hittel, de sok vallás van, ahol a szexet elítélik. Csak akkor elfogadott, ha gyereknemzés a cél. Akkor pedig a fogamzásgátlás bűnös dolognak számít.
2018. dec. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én nem értékelem semmire azt amikor belelökik az embert az életbe, aztán mondják hogy "na legyél kemény, harcolj, a felmenőidnek meg a többieknek se jobb, stb" erre mondom azt hogy a.ny.á.d, az.

De sajnos sok eszme, szellemiség és vallás van ami ezt tartja jónak. Sok helyen ez viszi előre a szaporodást, az utód meg vagy alkalmazkodik, vagy kiszáll valamilyen módon.

Hogy az etióp nèplelket mi motiválja (a néplélek persze inkább csak egy matematikai átlag mint valós létező), valószínűleg sokuk nem vált paradigmát,csinálja azt amit a rokon, szomszéd meg a felmenők csináltak.

2019. jan. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!