Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Törökország, Szíria, Szaúd-Ará...

Törökország, Szíria, Szaúd-Arábia, Irán között melyek a legdiktatórikusabbak?

Figyelt kérdés
Hol milyen a demokrácia helyzete?

2019. jan. 10. 23:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/89 anonim ***** válasza:
74%

A 9-es kommentre nyilván felesleges bármit is reagálnom, a 10-eshez csak annyit mondanék ellenérvként, hogy nem mindegy a "mennyiség", azaz hogy százakkal teszik ezt vagy tízezrekkel.


Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy Szaúd-Arábia egy demokratikus hely, csak más kategória egy háborús állapotokban lévő ország, mint egy békében élő.

2019. jan. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/89 anonim ***** válasza:
100%
11: Igen, ez a gáz pont. Szíria még háborús állapotban se tudja azt a diktatúrát hozni, mint Szaúd-Arábia háborús állapotok nélkül.
2019. jan. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/89 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nem érted, mit írtam.
2019. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/89 anonim ***** válasza:
100%
De értem, hogy mit írtál, de akkor is képes lekörözni ilyen szempontból egy olyan országot, amiben háború dúl.
2019. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/89 anonim ***** válasza:
100%
A háború és a diktatúra két külön dolog. Valószínűleg rosszabb olyan országban élni, ahol háború van, mint ahol diktatúra, de nem ez volt a kérdés.
2019. jan. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/89 anonim ***** válasza:
100%
Szaúd-Arábia az egyik legdiktatórikusabb állam a világon. A másik három hozzájuk képest a demokrácia fellegvára. Mondjuk nem is értem Törökország mit keres ebben a felsorolásban. Mitől diktatúra Törökország?
2019. jan. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/89 MafiaPapagáj válasza:
Szaud Arabia
2019. jan. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/89 anonim ***** válasza:
90%

Szaud arabia kiralysag. Diktatura es kesz.


Iran: kemenyvinalas diktatura de van egy latszatdemokracia. Valasztasok utjan valasztjak meg az sgyik partot es vezetojet, de a supreme leader, az ayatollah nem valasztas utjan kerul megvalasztasra. szoval a vallasi vezeto az elso ember, nem valaszthato, a masodik az igen.


Sziria-ki vezeti? Assad? Vegyi fegyvert vetett be 2013ban a lazadoi ellen... sziria szet van love, nehez kategorizalni, abban a formaban ahogyan annak ifejen letezett, ma mar nem letezik. Felesleges tehat rola beszelni.


Torokorszag-erosodo diktatura de szeteso orszag. Nehez kerdes de meg mindig a legdemokratikusabb a bagazsbol.


Szemetdomb az egesz, az emberi jogok elnyomoi, szegyen, hogy az ENSZbe beengedjuk oket.

2019. jan. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/89 anonim ***** válasza:
100%

"Sziria-ki vezeti? Assad? Vegyi fegyvert vetett be 2013ban a lazadoi ellen"

Soha senki nem bizonyította, hogy azt Aszad csinálta volna. Valószínűleg hamis zászlós hadművelet volt. Aszadot demokratikusan választották meg, csak nem volt elég _____barát, ezért az USA meg akarta buktatni.

2019. jan. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/89 anonim ***** válasza:
100%

"Torokorszag-erosodo diktatura de szeteso orszag."


Törökország mitől diktatúra és mitől esne szét? :) Tudom hogy ez a GYK és a színvonal kb nulla, de mégis ezt miből gondolod?

2019. jan. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!