Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Valaki el tudná nekem konyhany...

Valaki el tudná nekem konyhanyelven mondani, hogy mi most ez a Brexites sz**akodás és miért olyan ciki az angoloknak?

Figyelt kérdés
Akárhány cikket olvasok róla, semmit nem értek belőle. Annyit tudok, hogy anno 2016-ban volt egy népszavazás, ami alapján kilépnek, de közben rájöttek (vagyis az angolokat becsapták), hogy rosszabb lesz EU nélkül. Annyit tudok még, hogy az alku nélküli kilépés (akármit is jelentsen ez) gazdaságilag nagyon rossz lenne a UK-nek, meg azóta állandóan tárgyalgatnak tudomisén mikről az angol parlamentben. Miközben annyit megértettem, hogy a Theresa May-t savazzák, az angolokat h*lyének nézik. De hogy ezt mivel érdemelték ki az nekem nagyon nem tiszta meg azt se értem miért számít ez Nagy-Britannia legnagyobb belpolitikai válságának. Valaki nagyon szájbarágósan elmagyarázná, hogy miért pocskondiázza mindenki őket?

2019. márc. 21. 16:30
1 2
 1/15 Szecessziós Vájling ***** válasza:
71%
Az angolokat nem csapták be, a vidéki angolok többsége pont hogy még mindig a kilépés mellett van - a londoniak, skótok és észak-írek a problémás felek a kérdésben. Inkább bulvár, semmint nagy belpolitikai válság ez - legfeljebb akkor evickélhetnek ki a kilépésből, ha a Munkáspárt kerül hirtelen hatalomra, de a brit parlamenti demokráciában nem jellemzőek a különböző puccsok és irányváltások, úgyhogy Brexit továbbra is napirenden van, csak nem sikerült összehozniuk az eredeti határidőre egy olyan megállapodást, amit a parlamenti többség hajlandó lenne elfogadni.
2019. márc. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%

Azt jelenti hogy az eu nem akarja hogy valaki úgy tudjon kereskedni velük hogy közben nekik nem adózik le mint a fejőstehén. Ezt csak két ország teheti meg Norvégia mert van olaja és Svájc mert oda lopják a pénzüket. Egyébként aki tag azt rommá adóztatják az eu ban az angoloknak elege lett belőle ki akartak lépni. Az eu meg megilyedt hogy mások is kilépnek ha ez így marad ezért nagyon alájuk tesznek ahol tudnak. Pl a marokkó és spanyolország közötti gibraltári szoros az angoloké de az eu és junker meg a többi kedves ember megmondta ha az angolok kilépnek a spanyolokat fogják támogatni.



Lényeg a lényeg nem lehet kilépni az eu ból mert tönkretesznek legalábbis megpróbálják.

2019. márc. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Igen tudjuk, 2-es, az EU a nagy köcsög... :)

A britonok nem tudnak dűlőre jutni eme kérdésben -igaz Cameron is megkutyulta kellően a sz*rt a maga idejében-, a feltételeket nem sikerül kiokoskodni, szóval nem lesz olyan könnyű ezt tető alá hozni a briteknek, mint azt gondolták.

2019. márc. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A 2-es válaszát már kicsit kapizsgálom, de még mindig homály. De lehet hülye vagyok és nem fogom megérteni. Akkor inkább ezekre válaszoljatok és hátha ezzel okosabb leszek:


* Miért kell tologatni állandóan a kilépést?

* A feltétel nélküli kilépés miatt? Ha igen, mi van akkor ha feltétel nélkül kilépnek? Eleve mit jelent az, hogy feltétellel kilépni?

* Miért hibás ebben a miniszterelnöknő, mikor az apró hírmorzsák alapján nekem az jön le, hogy a parlament sz**ik bele, amit a Theresa May szeretne? De itt se tudom ki mit akar. Nem is értem az angol politikát.

* És a legfontosabb: Mi a fr***nak nem írnak ki mégegy népszavazást, ha ennyire nem akar már senki se kilépni? Nem lenne könnyebb azt mondani, hogy "jó elbasztuk, de vissza akarjuk csinálni"? Itt egy új népszavazás és most már mindenki úgy szavaz ahogy rendesen kell vagyis a bentmaradásra".

2019. márc. 21. 17:00
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
Miért nem köcsög? Mi értelme ennek a sok leszabályozásnak adónak meg mindenféle korlátnak? Csak annyi hogy szépen elhíznak a junker féle arcok mert másnak nem jó. Az egk az működött mint az eszak. Ami ma van az lehúzás.
2019. márc. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Konyhanyelven?


Nos szerintem az a qrva zavaró nekik, hogy még a büdös életben nem fordult elő úgy általában az Angolokkal, hogy ilyen töketlenkedés, egyet nem értés forduljon elő valamiben!

Egyszerűen képtelenek "elmenni" a tény mellett, hogy olyasmit szavaztak meg az emberek, ami a politikai érának hatalmas kib'szás!

2019. márc. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

#5

Tapasztaltad volna a Szovjetuniót, kicsit másképp állnál az európaihoz :) Ott aztán volt beszabályozás, ha tetszett, ha nem.. és még a kilépés szándékát sem volt ajánlott fontolgatni, mert jött a VSZ + a szovjet fegyveres kontingens.

2019. márc. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
46%

Azért húzzák mert az eu nem akar normális feltételeket adni mert ki akarnak ... velük. Tehát pl: ha a tesco itt akar marsdni annyi vámot kell fizetnie hogy ne érje meg. Ha autókat akarnak behozni pl aston martin akkor rengeteg plusz vámot raknak rá. Ezt lehet folytatni.

Azért nem írnak ki új népszavazást mert egyszer már megszavazták. Addig szavazzunk amíg nem tetszik az eredmény vagy mi? Ez nem így működik. Hiteltelen lenne a népszavazás.

2019. márc. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%
Most nem tankok jönnek hanem sárga csekkek. Nagy dolog. A vége úgy is az hogy letaroljak az orszagot.
2019. márc. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Szóval nálad tökmindegy, az EU=SZU.
2019. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!