Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért dől be ennyi magyar a...

Miért dől be ennyi magyar a médiáknak a német bevándorláspolitikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egy 11 éves kora óta Délnémetországban élő, itt tanuló felnőtt nő vagyok. Egy 30.000 fős kisvárosban élek, ami össze van nőve egy nagyvárossal.


A házunktól pontosan egy kilométerre van egy menekültszálló; egyszerű, konténerszerű, falburkolatú kis házikók tömege. Ezenkívül van még több is a környékünkön, de ez van a közvetlen közelünkben. Gyakran látni őket (adományozott, régi, kicsit ütött kopott) biciklivel közlekedni, a boltban vesznek vizet, tejet, kenyeret...

Sok család van (férj, feleség és vagy 2 gyerek), de természetesen sok a fiatal férfi is (akik általában sokszor szintén családdal vannak itt, persze ők már felnőtt gyerekek).


Tanárnak tanulok és ahol gyakorlaton voltam fél évig, ott is voltak menekült iskolások. A nyelvet kb ugyan olyan tempóban tanulják, mint bármelyik más migráns az EU-ból (mint például én magam is). Különösebb magatartásbeli probléma nincs velük, inkább sok dolog új nekik (karácsony, kirándulások), a szülők is gyakran szkeptikusok, de idővel a gyerekek teljesen integrálhatóak.


A legtöbb (!!!) migráns kedves és nagyon közvetlen, nem félnekeszólítani ha valamit nem tudnak, de ha leejted az aprót a pénztárnál felveszik stb.

Aki pedig nem az, arra rászólsz hangosabban németül (esetleg még a rendőrséget is megemlíted, bár erre még nem volt szükségem) és békénhagy.


A munkánkat nem lopják el, a legtöbb ilyen közmunkás szerű (akik tényleg dolgoznak), kertészek, karbantartók és egyéb alacsony végzettségű munkák. Ezenkívül a 6 kórházból egyben tudom, hogy két menekült orvos van (hivatalos iratokkal).

Egyébként ha egy migráns, aki a nyelvet se beszéli, elveszi a munkád, magadra vess...



De a legfontosabb amit meg kell velük kapcsolatban említeni:

Borzasztó KEVESEN vannak.

Alig látni párat néha (legtöbbször ugyan azokat), nem hogy hemzsegjenek az utcákon!

Ez mind amit leírtam róluk 5 (!) év tapasztalata!


Ennyit a rengeteg kriminális migránsról. Tudom hogy sokan szkeptikusok lesznek, azt mondják propaganda, de nem. Én élek itt, én tudom milyen, nem Orbánék.


Egyszerűen borzasztó, hogy 5 éve minden alkalommal amikor Magyarországon vagyok, az első kérdésük az embereknek (a szokásos "Hogy vagytok?" után), hogy mi van a migránsokkal? Nem félsz? Tényleg olyan rossz? Sokan vannak?


Itt Németországban annyira lecsengett már ez a téma, annyira nem izgat senkit, de a magyarok azért igen aggódnak az itt élőkért.


Angela Merkelt se utálta meg a németek nagy része mint ahogy azt folyton hallom. A CDU tényleg vesztett a népszerűségéből, de nem emiatt, hanem mert borzasztó konzervatív (pl most nagy téma az Artikel 13) és a fiatalokat nem szólítják meg.


Tehát pontosan a LIBERÁLIS pártok (die Grünen, Freie Wähler) lettek sokkal népszerűbbek!!



Tehát a kérdésem:

Ti is hisztek a magyar tv-ben leadott propagandáknak (Soros, Brüsszel, stb)? Miért, ha bizonyíthatóan nem igaz?


És mire jó Orbánnak ez az egész?



Köszönöm szépen ha végigolvastad!


Kérem csak komoly válaszokat küldjetek! Aki a megszólítás ellenére sem ezt teszi, magát minősíti.



2019. márc. 24. 15:28
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

#9


10 éve él itt, "perfekt" beszél németül, de nem tudja hogy működik az adórendszer?

Ez több mint szomorú.


Ezt ajánlom neki elolvasni:

[link]


Magyarul neked csak ezt találtam, egy kicsit lebutított verzió:

[link]


Ehhez hozzátenném, hogy 450 €-ig teljesen adómentes a jövedelem, semmit nem vonnak le.



#10


Ugye azzal tisztában vagy, hogy ezeket nem a menekültek követték el, hanem a több generáció óta itt élő "külföldiek"?

A berlini kamionos esetet is, a párizsi terrortámadást is...

De gondolom otthon a TV-ben erről nem volt szó.

2019. márc. 24. 17:32
 12/36 anonim ***** válasza:
30%

Százszámra vannak a terrorakciók.

Talán nem ismered az osztrák statisztikát, hogy a börtöneik lakói 55% ban bevándorló

2019. márc. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

Az unokatestvéreddel valószínű az történhetett, hogy (mivel már 10 éve itt dolgozik) gondolom emeltek a fizetésén/többet túlórázott/... és átcsúszott egy rosszabb adókategóriába, ugyanis minél többet keresel, annál több százalékot is adózol.


Elfogadom ha valakinek más a véleménye, a világ nem fekete-fehér (de még csak nem is szürke), de ÉRTELMES indoklást kérek.

Márpedig eddig az összeset meg tudtam cáfolni.


Nyilván a bevándorláspolitika is egy elég kontroverz dolog, mivel egymásnak új kultúrák találkoznak egymással. De ennyit megéri kockáztatni annak reményében, hogy tényleg integrálódnak, dolgoznak és betöltik a lyukakat a munkapiacon.

Arról ne is beszéljünk, hogy itt sincs magy jövője a nyugdíjnak és valamit muszáj tenni...

(Na meg egy érző emberi lény segíteni szeretne a bajba jutott családokon, akik a háború elől menekülnek.)

2019. márc. 24. 17:46
 14/36 mindentudó99 ***** válasza:
27%
#10 Ne erőlködj. A kérdezőnek van egy politikai meggyőződése kár vitatkozni. Ő szerinte az összes éjt nappallá téve dolgozik. Alvás helyett meg idős embereket segítenek át a zebrán. Ha meg szilveszterkor százával zaklatják a nőket az nem is úgy volt nem ők voltak és különben is csak azért is nem. Ennyi a magyarázat.
2019. márc. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy ennyi külföldi hátterű van a börtönökben!

Ez nem meglepő, miután az ország ekkora része külföldi származású. Főleg ha az alacsonyabb rétegeket nézzük.


De ugye azt tudod, hogy ezek nem a menekültek, hanem az összes migráns (magyarok, lengyelek, törökök, oroszok) aki betelepült gazdasági okból?


A menekülteket joga van Németországnak (Ausztriában nem vagyok biztos, de ahogy a kancellárt ismerem, valószínű ott is hasonló a helyzet) AZONNAL kiutasítani, ha elkövetnek valamit. Akkor is, ha már évek óta itt élnek.

Sajnos sok problémás helyzet is adódik ebből:

Adott egy menekült család, a gyerekek évek óta ide járnak suliba, megtanultak németül, integrálódtak. Aztán a családapa elkövet valamit vagy az állam úgy ítéli meg, hogy nem veszélyes területről menekülnek, és kidobják őket az országból...

Rengeteg diák kampányol ilyenkor az integrálódott osztálytársért, de általában hiába.

2019. márc. 24. 17:52
 16/36 anonim ***** válasza:
24%
Az a baj, hogy ma már nem létezik békés migráns. Rabol, gyilkol és fosztogat mid, te csak a merkeli propagandát terjeszted kérdező.
2019. márc. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
27%

Integráció?

Mégis mit értesz alatta?

Hagyja el talán a vallását, ezt nem várhatod el tőle!

Csakhogy a valláshoz szorosan hozzátartozik egy értékítélet, szokások s előítéletek garmadája, amiket soha nem fog feladni!

Így meg miképpen integrálódhatna?

Na, nézem a mecset. Hajrá magyarok!

2019. márc. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Kérdező,


áruld már el kérlek,hogy miben nyilvánul meg Merkel borzasztó konzervativizmusa.


-Vezetése alatt bevezették az egynemű házasságot.


-Beengedett másfél millió arab migránst, meg még kitudja hány egyebet.


-Vezetése előtt nagyobb teret kapott a gender elmebetegség, "Sehr geehrte Damen und Herren" nevű köszöntés lecserélésnek megkísérlése.


Mitől konzervatív akkor?

A frizurája miatt?Vagy, egyáltalán hol?Az ágyban?

2019. márc. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 mindentudó99 ***** válasza:
56%
Észrevettétek milyen lazán átsiklott a szilveszteri zaklatásos ügyek felett?
2019. márc. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező, én elhiszem, hogy te ezt tapasztalod.

Fölmerült bennem, hogy talán Németországban nagy különbségek vannak e téren (mármint az oda engedett migránsok számában).

Úgy tudom, Bajorországba eleve kevésbé engedték be a migránsokat, hála Seehofernek.

De a kölni erőszakoskodások mégiscsak megtörténtek, nem? Örülök, hogy ha nálatok ilyen probléma nincs.

Azt elhiszem, hogy a magyarországi, közszolgálatinak csúfolt lakájmédia ferdít, torzít, csúsztat. De azt sem hiszem el, hogy te reálisan látod a helyzetet.

Mi is találkoztunk migránssal pár éve Magyarországon. Jól emlékszünk, mit műveltek a Keleti-pályaudvaron, és más nagyvárosok pályaudvarain. És a vonatokon is. A debreceni befogadóállomás kapcsán nekem privát üzenetben mesélt pár éve egy debreceni anya az ottani helyzetről. Hogy még a befogadóállomás felé közlekedő helyi járatú buszokon is állandó inzultusnak vannak kitéve. Hogy fél és félti a gyerekeit.

Szóval a magyar embernek is vannak tapasztalatai a migránsokról, nem kizárólag a médiából alkotunk róluk véleményt.

2019. márc. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!