Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért dől be ennyi magyar a...

Miért dől be ennyi magyar a médiáknak a német bevándorláspolitikával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Egy 11 éves kora óta Délnémetországban élő, itt tanuló felnőtt nő vagyok. Egy 30.000 fős kisvárosban élek, ami össze van nőve egy nagyvárossal.


A házunktól pontosan egy kilométerre van egy menekültszálló; egyszerű, konténerszerű, falburkolatú kis házikók tömege. Ezenkívül van még több is a környékünkön, de ez van a közvetlen közelünkben. Gyakran látni őket (adományozott, régi, kicsit ütött kopott) biciklivel közlekedni, a boltban vesznek vizet, tejet, kenyeret...

Sok család van (férj, feleség és vagy 2 gyerek), de természetesen sok a fiatal férfi is (akik általában sokszor szintén családdal vannak itt, persze ők már felnőtt gyerekek).


Tanárnak tanulok és ahol gyakorlaton voltam fél évig, ott is voltak menekült iskolások. A nyelvet kb ugyan olyan tempóban tanulják, mint bármelyik más migráns az EU-ból (mint például én magam is). Különösebb magatartásbeli probléma nincs velük, inkább sok dolog új nekik (karácsony, kirándulások), a szülők is gyakran szkeptikusok, de idővel a gyerekek teljesen integrálhatóak.


A legtöbb (!!!) migráns kedves és nagyon közvetlen, nem félnekeszólítani ha valamit nem tudnak, de ha leejted az aprót a pénztárnál felveszik stb.

Aki pedig nem az, arra rászólsz hangosabban németül (esetleg még a rendőrséget is megemlíted, bár erre még nem volt szükségem) és békénhagy.


A munkánkat nem lopják el, a legtöbb ilyen közmunkás szerű (akik tényleg dolgoznak), kertészek, karbantartók és egyéb alacsony végzettségű munkák. Ezenkívül a 6 kórházból egyben tudom, hogy két menekült orvos van (hivatalos iratokkal).

Egyébként ha egy migráns, aki a nyelvet se beszéli, elveszi a munkád, magadra vess...



De a legfontosabb amit meg kell velük kapcsolatban említeni:

Borzasztó KEVESEN vannak.

Alig látni párat néha (legtöbbször ugyan azokat), nem hogy hemzsegjenek az utcákon!

Ez mind amit leírtam róluk 5 (!) év tapasztalata!


Ennyit a rengeteg kriminális migránsról. Tudom hogy sokan szkeptikusok lesznek, azt mondják propaganda, de nem. Én élek itt, én tudom milyen, nem Orbánék.


Egyszerűen borzasztó, hogy 5 éve minden alkalommal amikor Magyarországon vagyok, az első kérdésük az embereknek (a szokásos "Hogy vagytok?" után), hogy mi van a migránsokkal? Nem félsz? Tényleg olyan rossz? Sokan vannak?


Itt Németországban annyira lecsengett már ez a téma, annyira nem izgat senkit, de a magyarok azért igen aggódnak az itt élőkért.


Angela Merkelt se utálta meg a németek nagy része mint ahogy azt folyton hallom. A CDU tényleg vesztett a népszerűségéből, de nem emiatt, hanem mert borzasztó konzervatív (pl most nagy téma az Artikel 13) és a fiatalokat nem szólítják meg.


Tehát pontosan a LIBERÁLIS pártok (die Grünen, Freie Wähler) lettek sokkal népszerűbbek!!



Tehát a kérdésem:

Ti is hisztek a magyar tv-ben leadott propagandáknak (Soros, Brüsszel, stb)? Miért, ha bizonyíthatóan nem igaz?


És mire jó Orbánnak ez az egész?



Köszönöm szépen ha végigolvastad!


Kérem csak komoly válaszokat küldjetek! Aki a megszólítás ellenére sem ezt teszi, magát minősíti.



2019. márc. 24. 15:28
1 2 3 4
 21/36 peca1000 ***** válasza:
34%

Akkor te valami rezervátumban élsz kérdező.


Nekem szinte az összes olyan ismerősöm, ügyfelem, aki kint él Németben, arról panaszkodik, hogy egyre veszélyesebb kint élni, és a zömük, többszöri költözés dacára fontolgatják, hogy ez miatt hazajönnek.

2019. márc. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
61%

Igyekszem komoly választ adni.

A kölni szilveszter éjszakai eseményeket és az ezzel kapcsolatos előállításokat a német média is leadta.

A kérdésed a saját környezetedben megélt tapasztalataidon alapul. Nekem is él kint rokonom Münchenben. Neki más tapasztalarai vannak. Azon kívül vannak kamionos ismerőseim is, akik rendszeresen járják Európát és látnak egyet, s mást. Vannak olyan német kamion parkolók, vámudvarok, amiknek a környékén az éjszakai tartózkodás nem javasolt. (Nekik a németek azt mondják, hogy a közelben élő migránsok miatt)

A magyar média (nemcsak kormánypárti) időnként beszámol németországi, migránsok által elkövetett, erőszskos cselekedetekről, amit többnyire német hírszolgáltatótól vesznek át. Ezek a hírek, hogy nem jutnak el hozzád? Ezt én nem értem!

2019. márc. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
44%

" idővel a gyerekek teljesen integrálhatóak."


Álmodban!

A szülők és a környezetük gondoskodik róla, hogy muszlimok legyenek, előbb válnak a németek mohamedánná, mint a bevándorlók kereszténnyé, vagy ateistává.

2019. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Milyen sz.r érv, hogy az elkövetők nem is frissen bevándoroltak?

Ez mire érv? Max arra, hogy nagyrészük képtelen beilleszkedni. De egyébként tévedsz, voltak frissen bevándorolt terroriták is. De gondolom, te olyan ügyekről sem hallottál, amit frissel bevádoroltak követtek el. Mondjuk, ha csak német Merkel sz.rt hallgatsz, akkor nem is csoda. Többet tudsz meg hogy mi van az országodban, ha a magyar hallgatod. Ezeregyszám esetet lehetne sorolni, hogy mekkora nagy káosz van/lesz nálatok.

2019. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Az tényleg gáz, ha valaki azzal érvel, hogy a terroristák, merénylők, vagy régebben jött be, vagy másod- harmad generációs. Nem tudom, ebből kinek, mi jön le, de nekem a matek!

Ha korábban a kevésből, mára ennyi, akkor holnap a kevés sokszorosából mennyi?

Ja? Hogy az most nem számít? Az legyen a gyermekek, unokák problémája? Oldják meg majd ők?

Tudom, hogy vannak ilyen típusú emberek, de nem tudom elfogadni ezt az értékrendet.

2019. márc. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Nem nézek tévét, szóval nem tudom miket mutatnak, de nem lehet azt mondani, hogy semmi probléma sincs. Én is kint élek egy ideje. Vannak olyan menekültek, akik tényleg nagyon kedvesek, el lehet velük beszélgetni, van bennük akarat, integrálódni akarnak, de sajnos a többség nem ilyen. Lehet, hogy te, mint külső szemlélő ezt nem veszed észre. Én egy VHSen tanulom a németet 25 fős osztályban, amiből hárman vagyunk európaiak, többi menekült. 25ből 20 már egyszer vagy kétszer megbukott a vizsgán és most ismételnek 0 előrehaladással. A tanár tanácsaira annyi a válasz, hogy "otthon nálunk a német tiltott nyelv". A probléma az ott van és belső szemlélők látják, hogy egyesek nagyon rossz úton haladnak, ezt nem lehet letagadni.
2019. márc. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:

#18 Pedig Merkel tényleg az. Főleg Németországban, nekem magyar szemmel is, a németeknek meg pláne. Ezért is képtelen ő is és a pártja is megszólítani a fiatalabb generációkat.

Merkel úgy vezette be az azonos neműek házasságát* (nem egyneműek), hogy ő nem is támogatta. De mivel a túlnyomó többsége az országnak igen, kénytelen volt elfogadni.

A bevándorlókat azért fogadta tárt karokkal, mert gazdasági hasznot látott bennük. Ahogyan az előző évtizedekben is így volt.

Ezekben mégis mi lenne az, ami nem konzervatív?


#28 Abba is gondolj azért bele, hogy az arabok és a közel-keleti népek nem latin ábécét használnak. Ha ide jönnek, nekik nem csak új nyelvet, hanem egy teljesen új írásrendszert is meg kell tanulniuk. Az európaiak ebből a szempontból nagyobb előnnyel indulnak. Csak legyél egy picit nyitottabb és toleránsabb, és megfogom érteni. Nem azt mondom, hogy legyél innentől kezdve valami ultraliberális, vagy akármi, hanem próbáld meg más perspektívából is nézni a dolgokat.


Kérdező, egyébként egyrészről nyilván azért, mert nem ismerik Németországot. Másrészről pedig azért, mert az évek alatt nem csak beszámoltak bevándorlók által elkövetett bűncselekményekről, hanem szószerint beléjük sulykolták. Csak ezt hallgattuk éjjel-nappal, mindennap, és innentől kezdve már teljesen mindegy, hogy hány évtizede tudnak hétköznapi emberekként élni Németországban a bevándorlók, mert csak ezekre a bűncselekményekre fognak az emberek asszociálni. Magyarországon ma nincsen (nem is volt igazából soha) semmilyen vita, beszélgetés vagy akármi a bevándorláspolitikáról, nincsen tájékoztatás sem, mindössze futótűzként terjedő fake news, eltúlzott hírek és hisztériás állapot van. Nem adnak hiteles információkat és tájékoztatást se a TV-ben, se a sajtóban. (Én úgy gondolom, hogy az olyan hírportálok mint a 888, Origo, meg ezeket talán nem is kell mondanom, hogy tényleg semmi más, csak propagandalapok, de valójában a 444 és az Index is ugyanolyan ártalmas tud lenni. Mindössze más szempontból.)


Az egyes válaszolók terrorizmusról alkotott kettős mércéjét azonban nem értem. Ahogyan a vallási fundamentalisták, úgy a szélsőjobboldaliak is az utóbbi időben borzalmasan megnőttek. Az Iszlám Állam terroristáit összemosni azokkal az emberekkel, akik Németországban egy normális, átlagos életet tudnak élni, nem kicsit demagóg. Ebből kiindulva akkor én is ahhoz a nem normális "fajvédőhöz" foglak hasonlítani, aki pl. lemészárolt 49 ártatlan embert Christchurchben. Csupán csak azért, mert fehér vagy.

A terrorizmus az terrorizmus. Nincsen vallása, nincsen bőrszíne, csak elborult elméje, és szélsőséges ideológiája.

2019. márc. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Bocsi, most már #26...
2019. márc. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
Azért nem akarom elhinni, hogy egyesek 10-15 év után még mindig nem tudják az írásjeleket. Az első 1-3 év, persze, nehéz. De a többség 5-10 éve van itt és még mindig egy értelmes mondatot nem tudnak kinyögni. Pedig van egy 61 éves arab férfi is ott, akiről azt gondolnád, hogy már túl idős, de ezerszer jobban tanul, mint a másik család nélküli 30 éves férfi, aki jön, amikor akar és akkor is csak mobilozik. Én szívesen segítek másoknak, de a többség le se sz.rja, hogy tanulni kellene. Lezárják annyival, hogy ők utálják a német nyelvet. A jobcenter meg addig pénzeli őket, amíg ki nem járják ezt a nyelvkurzust, szóval csak szépen húzzák az időt.
2019. márc. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
91%
Hát sajnálom, ha tényleg ez van. Biztos vannak ilyenek is. Ennek ellenére is a többség még mindig tanul és beszél németül. Az, hogy miért nincs meg bennük az akarat a integrációra, az egy nagyon komplex társadalmi probléma, amit nem nekünk kell orvosolni. És nem is mennék most bele szociálpszichológiai és szociológiai fejtegetésekbe.
2019. márc. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!