Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok a magyar fiatalok mennek...

Azok a magyar fiatalok mennek külföldre akik nem szeretnek sokat dolgozni, de mégis sok pénz akarnak keresni?

Figyelt kérdés

Lehet sok pénzt keresni Magyarországon is, csak sok munkával. Még az ország legélhetőbbnek mondott részein, Budapest, Debrecen, Győr, a Balaton környéke, ott is egy ezrest kapsz óránként, akár zsebre akár bejelentve (melósként). Tehát meg lehet keresni itt is egyszerű emberként is a nettó 300 ezret, csak ahhoz havi 300 órát is kell robotolni, a normál 160 óra helyett. Viszont a nyugat-európai országokban egyre inkább afelé megy a trend, hogy minél kevesebbet kelljen dolgozni, és minél magasabbak legyenek a melósok bérei is. Franciaországban is például 4 hetes munkahetet akarnak, meg sokallják a napi 8 óra munkát is, stb. De a bérek, azok már a felhőket karcolják.

Ezek szerint ki lehet mondani azt, kategorikusan, hogy azok a fiatalok mennek el innen, akik kevés munkával is jól akarnak élni?


2019. júl. 25. 23:09
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
90%

Ez egy csúnya általánositás és nem is igaz. Azért megy el valaki, mert megunja, hogy nap, mint nap megalázkodik benne az emberi méltóság. Szarért-hugyort dolgozzon és még egy jó szót sem kap. Külföldön sincs kolbászból a kerités, egy kelet-europainak sokkal jobban kell bizonyitania, mint az adott országbelinek. Most teljen el az egész életed, úgy hogy örökké dolgozol? Akkor mikor van időd élni, a szeretteiddel lenni? Kell a pénz, ja az ember meghozza azt az áldozatot, hogy dolgozik kinn pár évet, hazajön, vesz saját otthont, aztán lehet a családdal a napi 8 óra munkája után. Vagy itthon marad és sosem lesz a családdal, mert örökké csak dolgozik. Nem azért élsz, hogy dolgozz, hanem azért dolgozol, hogy élj!

Egyébként, kinn is ugyanannyit dolgoztam, mint itthon. Minimum napi 8 órát, túlórák előfordult, hétvégente is. Hegesztőként dolgoztam, ami nem mindig könnyű fizikai munka. Nem kellett kevesebbet dolgoznom, ment ott is a hajtás, de legalább a munkaeszközök sokkal jobbak voltak. Igy a munka is hatékonyabban ment. Ja, és amikor 40 fokban, kabátban, hegesztettem a forró vasat, a hőségtől ájulásközeli állapotban, csak arra gondoltam, majd hazatérhetek és meglesz a saját otthon. Kértem az erőt az Istentől mindennap, mert nagyon nem volt egyszerű helyt állni a fémiparban, főleg nem nőként. De megcsináltam, és senki sem mondhatja, hogy keveset dolgoztam. Kényszerhelyzetben voltam, igy kimentem, mert itthon nem jutottam volna semmire. Ennyi.

2019. júl. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem senki sem akar saját maga ellensége lenni. Nyilván szerintem minden ember célja általánosan az, hogy minél több pénzt keressen, minél kevesebb energiabefektetéssel.
2019. júl. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
0%
Azok akik be vannak pávulva. Annyira nyomik, hogy még megélni is képtelenek.
2019. júl. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
98%
Minden értelmes ember keveset szeret dolgozni és sok pénzt szeret keresni.
2019. júl. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%

Én inkább a társadalom miatt megyek. Teljesen másabb ott az élet, persze ez helyszín függő.


"Franciaországban is például 4 hetes munkahetet akarnak, meg sokallják a napi 8 óra munkát is, stb."


Na szerintem ennek fuss neki még egyszer. Amúgy 2000 februárja óta Franciaországban 35 órás a munkahét, minden a fölött ledolgozott idő túlóra.


"De a bérek, azok már a felhőket karcolják."


Persze, magyar viszonylatban. Londonban a minimálbér az egy szobára elég és arra, hogy meg tudj élni.

2019. júl. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Na azért vannak Londonnál szarabb helyek, nézd csak meg Brüsszelt.
2019. júl. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%

"Na azért vannak Londonnál szarabb helyek, nézd csak meg Brüsszelt."


Nekem semmi bajom vele, Delírium az egyik kedvenc kocsmám, jók a sörök, jók a gofri, van Magyarok Boltja és persze ott a királyi család is. Bright Brussels kedvenc rendezvényeim között van számon tartva.


Persze nem élnék ott, mert nem szeretem a nagy városokat, de pont Belgiumba tervezek kiköltözni.

2019. júl. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

Számomra az a vicces, hogy a sok proli bűnként kezeli, ha nem akarsz egy 0-24-ben dolgozó bio-robot rabszolga lenni gombokért.


Minden normális ember sok pénzt akar keresni, lehetőleg kevés munkával. Kortól, nemtől függetlenül. Mi ebben a furcsa?

2019. júl. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%

Itthon az idióta munkáltató előszeretettel túlóráztat mert nem szándéka embert felvenni, arra a 2-3 hónapra amíg itt marad, ennek köszönhetően nekem állandóan hazudnom kell hogy miért nem tudom vállalni két 12 órás után, még egy harmadik napot. Mert ha megmondom hogy kapjátok be, jöjjön anyátok, tegye tönkre magát Ő, akkor meg nem enged szabadságra a majom.

Ez mind az Ő érdekük ezidáig, míg én 15ezer ft-al kapok többet, ami egy tank benzin...


Kint normálisabb helyeken, nem multiknál, 8 órádat letudod, békén hagynak, ismerősöm amikor hazajön sokat témázunk a munkáról, és azt mondja előfordul hogy nyitás után bemegy a tulaj vizitre, kéri a kávéját, és ragaszkodik hozzá hogy leüljön mellé a haver és dumáljanak, amíg nincs vendég. Itthon a parasztok megállnak váltani 2 szót a másikkal, már hívják félre hogy nincs dolgod?


Én nem sok munkával akarok ugyanannyit keresni, amennyit más 2-3 műszakban 8 órában megkap. Annyit nem ér az a 300ezer, közel annyi munkaórával, dugják fel maguknak.


Kint normálisan végzik a dolgukat az emberek, építőiparban, és szakmunkákban. Nincs az hogy tegnap leitta magát a Józsi így az Ő dolgát is átveszi a paraszt.


Normál munkaidő mellett is kevés ideje van az embernek magára, tanulás vagy hobbi és ház körüli teendők, ha pedig valaki letud három 12 órát, utána egyet van otthon, majd megint megy kettőt, az ki sem mozdul otthonról kb.


A nyugdíjt már így sem érik meg sokan, akkor hova hajtani?

2019. júl. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
94%
A klub radióban minden csütörtökön az 5ös című műsorban felhívnak 4-5 kivándorolt átlagembert akik elmondják hogy miért mentek ki. Online visszahallgathatod.
2019. júl. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!