Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek nem átlátszó a balliber...

Nektek nem átlátszó a balliberálisok kórházazása?

Figyelt kérdés

Mostanában ellenzéki körökben divat arról beszélni, hogy a kórház lerobbant, bunkó a nővér/orvos, nincs szappan, wc-papír, és úgy beállítani ezt, mintha ez a kormány hibája lenne.


Csupán azt az egy dolgot nem említik, hogy ez Magyarországon mindig is így volt. Gyurcsány alatt, Boross alatt, Kádár alatt is bementél egy magyar kórházba, és lerobbant volt minden, az orvos egy szadista volt, a wc össze volt szarva és nem volt papír meg szappan.


Erre telik abból, hogy mindenkinek "ingyen" biztosítjuk az egészségügyet, a TB ezt tudja fedezni, főleg ha beleszámoljuk a sok segélyhuszárt, meg a feketézőket, akik befizetik a havi 8000-t.


Mellette ott van még az a jó kis szokás, hogyha valaki meglát bármilyen intézményben egy "ingyen" guriga wc-papírt vagy szappant, egyszerűen ellopja. Gondolom megunták a kórházak, hogy a takarítónő reggel 6-kor berak új szappant meg papírt és 6:10-re már lába kélt.



2019. júl. 26. 03:33
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
37%
Jóvan az úgy. Régen is így vót, oszt akkó is kibírtuk.
2019. júl. 26. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
68%
Sőt, vissza kellene fejlődni vagy 50 évet, mert #regenmindenjobvót.
2019. júl. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
78%
Való igaz hogy mindig gáz volt a kórházak állapota, de azért 10-20 éve nem volt ilyen elképesztő a helyzet.
2019. júl. 26. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
92%

Nem a WC-papír a fő gond, bár 2019-ben ennek már egy kórházban alapnak kellene lennie, ahogy a fertőtlenítőnek is. A probléma az ellátás milyensége, illetve semmilyensége, ami egyre romlik, ezt a többség érzi a bőrén, hacsak nem magándokihoz jár, mert telik rá.


Jól érzékelhető az állami ellátás romlása, hiszen gombamód szaporodnak a magánklinikák, amelyek szuperül meg is élnek. Az ember az egészségéért mindent megad, inkább nem eszik.

Az pedig nem lehet indok egy magát Európai Uniós országnak valló és a gazdaságát szárnyalónak jellemző ország tekintetében, hogy 10 éve is így volt. Ha igen, akkor tenni kell ellene és nem visszafelé menni. Csak hát hatalmas falat és nagy a bukás veszélye, ezért nem mernek hozzányúlni.

2019. júl. 26. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy x eve is ilyen volt, de a megoldas nem az, hogy igy hagyjuk. Fejleszteni kellene, hogy ne legyen ilyen.
2019. júl. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
93%

Érdekes mód az összes bevásárló központban van szappan és keztorlo, nem lopják el, ha a zárt tartályban van és kulcsos.. Eszük ágában sincs ilyen dolgokra költeni.

Telibe szarom Gyurcsányt, sosem szavaztam rá. De nem értem miért kell még mindig az ő kormányzására visszamutogatni? Nyilván azért lett elzavarva, mert nem volt megfelelő a kormányzása. Szóval nem túl nagy siker, ha 10 évvel utána is ugyanott toporgunk és örülünk neki, hogy legalább nem rosszabb, mint volt.

Nem is jobb.. Ha nektek ez siker, akkor csak gratulálni tudok, érjük be a szarral.

2019. júl. 26. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
91%

Ha lopják a WC-papírt, akkor miért nem olyan tartót szerelnek fel, amit csak kulccsal lehet nyitni?

Ehhez atomfizikusnak kell lenni, vagy mi?

2019. júl. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
62%

"Telibe szarom Gyurcsányt, sosem szavaztam rá. De nem értem miért kell még mindig az ő kormányzására visszamutogatni?"


Mert erről szól a magyar kultúra. Dagonyázni a mocsárvilágban és elégedetten röfögve zabálni a moslékot, közben pedig mutogatni vissza a múltba.

2019. júl. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
93%

6# vagyok, egyébként nem a szappan és a budipapir a legnagyobb gond az egészségügyben, ha nem tűnt volna fel. Szakember hiany van, idő kérdése hogy mikor omlik össze a rendszer. Életmentő vizsgálatokra fél éves varolista van, mert nincs elég eszköz és szakember..

Szappant tudsz magaddal vinni, de orvost és egy 50 milliós kepalkoto berendezest nem..

Alul van finanszírozva és úgy tűnik hogy egyáltalán nem fontos a kormány számára. Egyházra, sportra sokkal több pénz jut..

Sztem ezt fidesz szavazóként is be lehetne látni. Attól még lehetsz kormánypàrti, hogy felismered a hibáikat.. Ez tenne gondolkodó, kritikus emberré.. Bólogatni mindenre a birka is tud

2019. júl. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
19%

Az egészségügy állapota Mo-n sohasem volt tökéletes és sajnos nem is lesz akkor sem ha sikerül olyan feltételeket biztosítani, hogy az orvosok, nővérek itthon maradjanak. Számtalan példát fel lehet hozni arról, hogy bezzeg-nyugaton mennyivel jobb az egészségügy, mint itthon. „Bezzeg a svédek” országában az orvos látogatás kb. 4500 Ft. Kórházi beutaló kb. 7000 Ft. A kórházak felszereltsége nagyon jó de ott is kevés az orvos, ápoló!!! Az ott teljesítő orvosok, ápolók nagy része alig beszéli a svéd nyelvet, s amit beszélnek, ahhoz nem kell tolmács az újonnan érkezők megértésére.( ezt elég szépen körbeírtam).Nyáron ott is osztályokat bezárnak mert nincs képzett személyzet. Műtétekre általában fél- egy év a várakozási idő.

Tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy a fent leírtak a magyar egészségügyet nem viszi előre de én csak betekintést akartam adni a „bezzeg-nyugaton” sem rózsás állapotáról.

2019. júl. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!