Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csodálkoznak a Balatonná...

Miért csodálkoznak a Balatonnál hogy munkaerőhiány van a turizmusban?

Figyelt kérdés
Nem értem az értetlenkedést. Nem fizetnek jól, de dolgozzál napi 14-16 órát fillérekért, miközben az ottani parasztgyerekből avanzsált tulaj a 2. mercijére "spórol" (ami azt is jelenti hogy emiatt kevés bért fizet). Mindent túláraznak, lassan már Olaszország déli részén, Puglia tengerparti helyein olcsóbb egy éttermi vacsora, mint a Balatonnál. Nem beszélve az albán, bolgár tengerpartról vagy a spanyol Costa del SOlról. A szállás is ugyanannyiba vagy kevesebbe kerül ezeken a helyeken, mint a Balatonnál.
2019. júl. 27. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egy nyár alatt akarnak meggazdagodni a tulajok, hiszen ki tudja, mikor jönni ellenőrizni a NAV és zárja be a kócerájt adócsalás miatt.
2019. júl. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még hogy a NAV bezár bármit? Hahaha, max. ha nem a NER-hez áll a tulaj közel. :d
2019. júl. 27. 13:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy ezeknek a tulajoknak bármi köze is lenne a NER-hez, azok kicsit nagyobb dolgokban utaznak, mint luxusszálló, nem pedig túlárazott 800 forintos lángos és egyszerű hamburger 2000 forintért.
2019. júl. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Nincs munkaerőhiány, ott vannak az ukránok, akik 1 hetes romlott maradék kajából neked ungarische specialität kaját állítanak elő, Miami Beach árszínvonalával versenyezve.
2019. júl. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenki el tudja dönteni, hogy hol szeretne nyaralni. Mondjuk nekem még nem ment rá a gatyám a Balatonra, de nem is ültem be olyan helyekre, amik túl vannak árazva.

Olaszban ettem egy levest és egy másodikat kb. 5500 forintért. A Balatonnál meg egy menüt (leves+második)1900 forintért.

2019. júl. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Alapból nonszensz az hogy a vendéglátásban nem 8 órát dolgoznak az emberek. Innentől nincs miről beszélni. Fiatalon én is dolgoztam 1 évet pincérként. A vendéglátósok nagyon kis része szeretne egész nap dolgozni.
2019. júl. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok. Sikerült a hely legdragabb éttermében levest enned, ráadásul ezért kellett Olaszországba hogy levest egyél? Okos lehetsz. Én érdekes 2000 ftnak megfelelő összegből tudtam tengeri ételt enni fél liter ásványvízzel a párt mellett.
2019. júl. 27. 15:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem csodálkoznak.
2019. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Miért vagy fennakadva kérdező, amikor a Balatonnál is változó árak vannak és olaszban is? Elmondanám, hogy ahol levest és másodikat ettem, Rómához képest még közepes árfekvésű volt. Mégsem mondom azt, hogy Olaszország emiatt rossz hely. De nyilván, akinek nincs helyismerete, az arra szorul rá, amit éppen talál.
2019. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!