Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Életveszélyes fák kivágását...

Életveszélyes fák kivágását megtagadhatják költési időszakra hivatkozva? És ha tragédia történik? Meddig tart a költési időszak?

Figyelt kérdés

Egy erdő mellett van közvetlenül az utcánk, sokszor nagyon jó, csendes, árnyékos, de már túl veszélyes.

A fák hatalmasra nőttek, kb 40 méteresek lehetnek, a törzsüket 4-5 ember tudná közrefogni.

Már többször be akartam jelenteni, de miután elmúltak a viharok, az én lelkesedésem is alábbhagyott.

De a tegnapi vihar... ilyen még itt nem volt, pedig már sok éve itt lakunk.

Kicsavarta a fákat, csak a szerencsén múlott, hogy egyik sem házon landolt.

Elöregedett, életveszélyes állapotú fák.

Eldöntöttem, hogy jövő héten intézkedek, de mint kiderül - összegyűlt a környékről pár ember, mivel áram sem volt, vezetékre dőltek a fák - volt már, aki bejelentette, és nem tesznek semmit.

A helyzetet súlyosbítja, hogy nem önkormányzati tulajdon, hanem a Hortobágyi Nemzeti Park kezelésében lévő terület, akik a madarakra hivatkozva semmit nem tesznek.

Én pl nem szeretném, ha megszűnne a kis erdő, de a fákat el lehetne vágni olyan 10 méteres magasságban, hogy ne legyen ekkora felület, amibe bele tud kapaszkodni a szél. Így is van annyi oldaláguk már ebben a magasságban is, hogy nem halnának el.

Jelenleg is elég erős szélvihar tombol, és az embernek halálfélelme van, meg attól rettegek, mikor dől rá a házamra.

Van-e joguk megtagadni az életveszélyes fák kivágását?

Ki lesz a felelős, ha tragédia történik?

Lehet ilyen jogszabályra hivatkozni?

Hová forduljak, ha engem is elutasítanak?


2019. júl. 28. 17:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
63%

"Meddig tart a költési időszak?"

A struccok fészekhagyók, 40 nap a költési idő.

A kék galamb 16-18 nap alatt költ majd kb 1 hónap után repül ki.

2019. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Ezek eletveszelyesek, mint irtam, eloregedtek. Nem is kell tobol kivagni, de potolni is lehet.

Nem kell azert hagyni vmit, mert egy nemzeti parke, ha lakohazak kozeleben tul nagyra nott. Ez nem 2 eves fa, hanem vagy 30.

A lakohaz is az 50es evekben epult.

A fa nem telepitett, mert semmi rendszer nincs bennuk. Nottek, es senki nem figyelt rajuk. Amig nem volt baj.

Nem kell 30at kivagni, senki nem mondta. Ebbol a hatalmasbol, amik rossz helyen vannak, hirtelen 3at latok.

Ez van, ha valaki nem gondozza a teruletet, akkor idovel egyre nagyobb koltsei lesznek. Nekik meg ez nem penz.

De az emberi elet vedelme ennel tobbet er. Biztos, hogy lesz megoldas.

A gyoker hoztaszolot toroltetem, remelem bannoljak. Azert jar ide, mert unatkozik, es ennyi orome van az eletben, hogy nevtelenul beszologat. Sok sikert a tovabbiakhoz.

2019. júl. 28. 18:59
 13/20 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos infot, valoszinuleg a struccokra gondolhatott a terulet kezeloje, ez az ejszakankent hallhato furcsa zajokat is megmagyarazza.
2019. júl. 28. 19:05
 14/20 A kérdező kommentje:
Nagyon tevedsz, en nem haborognek, ha a telkemen lenne egy 30 meteres fa, ami fenyegeti a szomszedot, mert tudom, hogy nem csak jogaim vannak a sajat telkemen, hanem kotelezettsegeim is. Es tudom, hogy ha radol a fa es meghal, engem terhel a felelosseg, es mehetek a bortonbe. Biztos sokan igy allnak hozza, mint te, h leszrjak, szerencsere nem vagyunk egyformak.
2019. júl. 28. 19:09
 15/20 anonim ***** válasza:
19%

"Ezek eletveszelyesek, mint irtam, eloregedtek."


Ha ennyire magos tudású erdészeti szagember vagy mér nem vágod ki?

2019. júl. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
93%

"Ha ennyire magos tudású erdészeti szagember vagy mér nem vágod ki?"

Szép is lenne, ha más tulajdonában lévő fákat csak úgy nekiállna kivágni.

2019. júl. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Hú, most biztos nagyon okosnak képzeled magad, olyan nagyot mondtál! Büszke vagy magadra?

Az, hogy látom, és tudom, hogy nem 10-20 éves, miért is jelent egyet azzal, hogy egy ekkora méretű fát ki tudok vágni?

Több fős személyzettel, gépekkel?

Nem az én telkemen van, nem az én felelősségem karbantartani.


Érdemes ide bármit is kiírni, valójában senki nem ért hozzá, senki nem tudja alátámasztani, csak okoskodni jártok ide a legtöbben. És feszítetek, hogy mekkora királyok vagytok.

Ja, tényleg nagyon elmés hozzászólás volt, hogy ha valaki megállapít valamit, akkor egyből csinálja is meg. Gratulálok, tied a nap hülyegyereke cím!

2019. júl. 28. 19:17
 18/20 A kérdező kommentje:

Azt, hogy az értelmetlen hozzászólásaidat törölteti.

Legalább valami logika lenne benne.

Az idézőjelesben még volt, mivel nem annak a dolga, akinek nem tulajdona.

Hogy miért pattog valaki?

Mondjuk mert veszélyben a lakóháza meg az élete több embernek?

Mondjuk mert ez már le volt írva, csak neked nem jutott el az agyadig?

Na meddig trollkodsz még?

Moderátor, jó lenne az ilyet bannolni is, hogy kommentelni se tudjon, ne csak a kérdéskiírást korlátozzátok ilyenkor!

2019. júl. 28. 19:31
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
Ennyi erővel a házadat is le kéne bontani mert egy erősebb viharban rádőlhet valakire vagy egy cserepet ráfújhat valaki fejére.
2019. júl. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#19 Ne hergeld magad!

feltettél egy kérdést amire kaptál több értelmes választ is (meg sok értelmetlent is), csak nem tetszett neked amit válaszoltak.

Nem mondtál konkrétumokat, nem ismerjük a helyet, nem tudjuk milyen fákról van szó, mekkora távolságra vannak a házaktól és hogy valóban elöregedtek-e.

Amit tudunk arról ezeket a válaszokat lehet adni.

Te tudsz egy tényt, hogy a terület egy Nemzeti Parkhoz tartozik - ebből következik, hogy nem ugyanazok a szabályok vonatkoznak rájuk, mint amikor szimplán egy önkormányzatnak kell kezelnie a fákat.

A Nemzeti Parkok alap feladata az élővilág védelme. Az élővilágnak meg vannak kiemelt fajai is azokon a területeken, pl. lehet, hogy ilyen madarak költési időszakáról van szó. De lehet hogy szimplán verebek vagy rigók, akkor is fontos, hogy ebben a pár hétben ne vágják ki a fát mert azzal elpusztul a fészkük és az éppen felnövekvő fiókák.

Nem tudjuk neked azt mondani hogy nincs joguk megtagadni a kéréseteket, mert fogalmunk sincsen arról, hogy hol laksz, mik a pontos körülmények.

Egy szimpla utcában egy vihar után a lakók kérhetnék hogy az önkormányzat soron kívül vizsgáltassa meg a fákat, hogy nem veszélyesek-e - de még akkor sem kérhetnének azonnali kivágást. Ezt a szakemberek döntenék el.

Ha nem tudtok dűlőre jutni a nemzeti Park embereivel, akkor kérjetek fel egy szakértőt ti a fák vizsgálatára. Ha együtt fizeti az utca akkor nem fog egyénenként sokba kerülni. Kijön, megnézi a fákat és elmondja nektek, hogy szerinte azok veszélyesek-e vagy sem és ha igen, akkor mennyire.

Ha ezzel a szakvéleménnyel mentek az önkormányzathoz, hogy vágassa ki a veszélyes fákat - vagy boltolja le a dolgot a Nemzeti parkkal és csinálják meg ők, akkor már több az esélyetek.

de az nem elég, hogy szerintetek veszélyesek azok a fák.

Amúgy jó ha tudod, hogy sajnos egy nagy viharban teljesen egészséges és fiatal fák is ki szoktak dőlni néha.

2019. júl. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!