Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én tartom szánalmasnak a...

Csak én tartom szánalmasnak a diktatúrázást? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhol (YouTube, Facebook, Gyakori kérdések.hu,Instagram stb.)jelen vannak azok az emberek,akik előszeretettel diktatúráznak. Elhiszem,hogy egyeseknek nem tetszik a Fidesz-KDNP,de Magyarországon jelenleg nincs diktatúra.

Nem értem,hogy hogy találhatták ki egyes emberek azt,hogy ma Magyarországon diktatúra van. Hisz,ha tényleg ez lenne,akkor ki sem lehetne pl.: írni a YouTube-ra,azt hogy "ma itt diktatúra van".

Nektek mi a véleményetek?



#Orbán Viktor #Magyarország #szabadság #ellenzék #diktatúra #diktatórikus állam #állam szabadság
2019. aug. 13. 12:03
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
84%

Oroszország diktatúra lenne? Nem feltétlenül, illetve..definíciótól függ. Törökország? Az már inkább?


Ha úgy képzeljük el a diktatúrát, hogy ha elmész a kocsmába és a haverodnak mondasz valami rosszat a rendszerről, majd 5 percen belül elvisznek és soha többet nem látnak..akkor jelenleg Észak-Korea vélhetően az egyedüli diktatúra a világon. A totális elnyomás.


Oroszországban is vannak választások, vannak ellenzéki jelöltek. Lehet az Egységes Oroszország (Putyinék) ellen szavazni, tüntetni is. Igaz, előfordul, hogy a hatalomra minimális veszélyt jelentő ellenzéki politikust bebörtönzik, megmérgezik. Az újságírót lecsukják, megveretik. Kirúgják. Kirúgatják.


Az a baj - és ezért én sem szeretem a diktatúra elnevezést -,mert azok, akik kevésbé járatosak e téren, ilyenkor röhögnek és azt mondják: ugyan már, az internet világában? Azt csinálok, amit akarok, azt nézek, amit akarok.


Csakhogy..van két véglet a skálán..Észak-Korea, a hitleri No., a sztálini Szu..Ugye látjuk, hogy azokhoz képest a kádári Mo. sem volt diktatúra? Erre találták ki az alábbiakat: korlátozott demokrácia, népi demokrácia, választásos autokrácia, irányított demokrácia, illiberális demokrácia stb.


Jelenleg a magyarok közel fele úgy érzi, választások útján nem leváltható Orbán. Én ezt nem osztom, de az biztos, hogy ha le is váltjuk őket, olyan gazdasági hatalom van a kezükben, amivel ha jól sáfárkodnak, nehéz lesz velük mit tenni. Ma már nincs meg a nyugati értelemben vett konszenzusos parlamentáris liberális demokrácia.


A Parlament, mint döntéshozó szerv a végletekig kiüresedett, a Fidesz propagandagépezete roppant erős, rengeteg pénzből működik. Ahogy az oroszoknál is, itt is lépnek..azonnal..Nem akkor, amikor veszélybe kerül a hatalom..Azt egyelőre nem tudjuk, milyen orbáni válasz követné. Vona muszlim meleg, Hadházy egy luxuséletmódot folytató gyilkos, most Donáth Anna egy szexuális ragadozó.


Korábban úgy akadályozott meg a Fidesz népszavazási kezdeményezést, hogy a pártigazgatóhoz köthető emberek elállták az mszp-s Nyakó útját a Választási Irodában. Fizikai értelemben talán itt ment a legmesszebb a rendszer.


Egy autokratikus állam épült ki az elmúlt 9,5 évben. Az EU keretein belül soha nem lesz olyan nyílt elnyomás, mint akár csak Kínában, viszont a politikai váltógazdaság halott.

2019. aug. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 Alex Fly ***** válasza:
76%
A diktatúra nem azt jelenti, hogy nem írhatsz ki semmit a YT-ra; hanem azt, hogy egy egyszemélyi vezető (diktátor) dönt mindenről és a demokráciában megszokott fékek és ellensúlyok rendszere sem képes kompenzálni a vezető akaratát. Ez pedig teljes mértékben igaz erre a szerencsétlen országra.
2019. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
76%
*Csatlakozom az előzőhöz, helyesbítve annyit, hogy a fékek és ellensúlyok nem elgyengültek, hanem már nem is léteznek.
2019. aug. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
84%

[link]

Számomra ez a cikk elég ijesztően beleillik a jelenlegi vezetés politikájába. Ha nem is minden pont, de mondjuk a 8-ból 5-6.

2019. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
66%
A diktatúra nem egyik napról a másikra alakul ki.
2019. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
32%
Nem. Rajtad kivül is van sok lefizetett, megfélemlitett, félrevezetett kommentelö. Nem vagy egyedül!!! Hurrá!
2019. aug. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 A kérdező kommentje:

"Rajtad kivül is van sok lefizetett, megfélemlitett, félrevezetett kommentelö. Nem vagy egyedül!!! Hurrá!"

Nem vagyok se lefizetve,se megfélemlitett,se félrevezetett.

De azt hiszed el,amit akarsz.

2019. aug. 13. 14:06
 18/53 A kérdező kommentje:
Szerintem Magyarországon illiberális demokrácia van ma. Orbán Viktor megerősítette. Ez nem diktatúra.
2019. aug. 13. 14:12
 19/53 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell itt politikai jelzőket használni. Egyszerűen egy közpénzlopás folyik és népírtás az egészségügy leamortizálása által...
2019. aug. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
24%

Ha nem lenne diktatúrázás, akkor a ballib oldalnak jóval kevesebb szavazója lenne. Tehát azért diktatúráznak, hogy választást tudjanak nyerni. Ízlelgessétek: választást diktatúrában.


Aztán amikor elbukják a választást, akkor lehet megint mondani, hogy diktatúra van. A legnagyobb vicc az egészben, hogy a "demokratikus ellenzék" a diktatúra utódpártjára és annak utódjaira, illetve szövetségeseire épül. A diktatúra örököseit demokratikusnak nevezzik, a másik oldalt pedig diktatúrának. Agymosás megy nagyon keményen. Ajánlott olvasmány Orwelltól az 1984.


1990 után csak állami radio és tv volt MDF oldalán. 1994 után (MSZP-SZDSZ) teljesen egyoldalú volt a média. 1998 után sem golndolta a Fidesz, hogy szükséges egy erős médiabirodalom kiépítése. 2002-ben azért buktam, mert az elektronikus és nyomtatott média 90%-a ballib propagandát nyomott. Ezek után lett HírTV és lett állandó sajtój a konzervatív oldalnak.


2002 körül történt (Nem biztos a dátum, nem találtam forrást, de az eseményre emlékszem.), hogy szétverték az egyik konzervativ újság számítógépeit az utcáról betért baseball ütős emberek. Akkor az volt azonnali reakció a kormányzat részéről, hogy biztosan nem politika célból történt a rongálás, csak arra jártak és rombolni akartak.

Szétverték a választások közelében gyakorlatilag az egyetlen ellentétes oldalon álló szerkesztőséget és azonnal tudták, hogy nem politikai indítékból történt. Ilyenkor senki nem mondta, hogy diktatúra van, legalább is azok nem, akik most ismételgetik!


Akik diktatúráznak, azoknak az az ideális állapot, a nagy demokrácia, amikor a média 90% az ő oldalukon áll és maradék 10%-ot pedig eltiporhatják.


Lehet lepontozni, de a tények makacs dolgok.

2019. aug. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!