Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én tartom szánalmasnak a...

Csak én tartom szánalmasnak a diktatúrázást? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szinte mindenhol (YouTube, Facebook, Gyakori kérdések.hu,Instagram stb.)jelen vannak azok az emberek,akik előszeretettel diktatúráznak. Elhiszem,hogy egyeseknek nem tetszik a Fidesz-KDNP,de Magyarországon jelenleg nincs diktatúra.

Nem értem,hogy hogy találhatták ki egyes emberek azt,hogy ma Magyarországon diktatúra van. Hisz,ha tényleg ez lenne,akkor ki sem lehetne pl.: írni a YouTube-ra,azt hogy "ma itt diktatúra van".

Nektek mi a véleményetek?



#Orbán Viktor #Magyarország #szabadság #ellenzék #diktatúra #diktatórikus állam #állam szabadság
2019. aug. 13. 12:03
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
54%

Orbán 30 évvel ezelőtt egy normális ember volt!

Ma már nem normális, és nem ember...

2019. aug. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:

"már komcsi kutyázol kis g i


egyébként üvölt rólad b szki hogy fogalmad nincs a szabadságról, és még örülsz is te hülye hogy egy DIKTÁTOR rabszolgája lehetsz aki ellen elmenekül a NÉPE mint anno Ceausescu elől, ahelyett hogy a beléd taposnák ki amit megérdemel ez a f reg..."


1. De,van fogalmam a szabadságról.

2. Milyen diktátor? Egyenlőre "csak" miniszterelnök.

3. Honnan veszed,hogy örülök?

4. Nem értem,hgy Orbán és Ceausescu miben hasonlítanak,ha már ide hoztad a román diktátor nevét.

5. Egyébként te tudsz itt a legocsmányabban írni,de mindegy.


"Egyébként a "pontjaid" a demokráciáról utolsó néhány "pontja" nettó f szság:


csak egy példa: honnan veszed hogy azok a kis "fél százalékos pártocskák" azok tényleg azok te orbánnyaló?"

6. Miért is netto f szság? Netán te tudsz az izom agyaddal (mert nekem az jött le) jobbat írni?

7. Csak úgy kérdem,hogy a Párbeszéd hány százalékos. Meg azért az MSZP se akarjon néhány képviselővel kormányozni.


"Diktatúrában nem 52%-kal szoktak"nyerni" a kormányon lévők (vagy inkább a hatalmat jogtalanul bitorlók) hanem minimum 95-tel, nem tűnt még fel "diktatúraszakértő" hülyegyerek?"


De,képzeld,feltünt. Honnan veszed az izom agyaddal,hogy nem tűnt fel?

2019. aug. 15. 09:55
 43/53 anonim ***** válasza:
53%

Tudod honnan látszik rögtön, hogy vagy orbánista vagy, vagy pedig bérkommentelő?


az elején még pártoktól függetlenül kérdezed,

aztán meg

Nincs it diktatúra, orbán megmondta...

2019. aug. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 A kérdező kommentje:

"Tudod honnan látszik rögtön, hogy vagy orbánista vagy, vagy pedig bérkommentelő?"

Nem is tudtam,hogy létezik olyan,hogy orbánizmus.😂🤣🤣

2019. aug. 15. 16:58
 45/53 Alex Fly ***** válasza:
27%

@42:

"4. Nem értem,hgy Orbán és Ceausescu miben hasonlítanak,ha már ide hoztad a román diktátor nevét."


...


"2. Milyen diktátor? Egyenlőre "csak" miniszterelnök."


Pontosan ebben hasonlítanak. Ceausescu sem diktátor volt, hanem "conducator" -csak sima pártelnök (ugyanúgy mint Orbán G. Viktor)...

2019. aug. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
41%

A helyzet egyszerű : az ellenzék teljesen leszerepelt. Államcsőd közeli állapotot idéztek elő 2009-ben. Az orszég romokban volt, IMF hitelek szorongattak, magas volt a rezsi, bérbefagyasztások voltak és hatalmas munkanélküliség is volt. 2010 után a Fidesz mindenben sokkal eredményesebb tudott lenni. Tudott úgy reálbért emelni, hogy csökkentette a rezsit és az államadósságot is.


Emellett balliberálisok elhiteltelenedtek a sorozatos magyarellenes kirohanásaik miatt. Egyszerűen nem tudnak mást tenni csak diktatúrázni Nem maradt más

2019. aug. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
63%

Én mondtam tavaly májusban egy főállású MSZP-s havernak, hogy 7 naponta ki kell egyezniük 1-1 közös jelöltben a 106 választó körzetben.


Lassan megvolnának vele és akkor volna még 2 év bemarketingelni őket ....


Azt mondta, hogy Qrva jó ötlet

Csinálják? A frászt!

Egyszerűbb diktatúrarázni, mint építkezni. Van egy pár száz embert eltartó kockázatmentes kisvállalkozás, DK, MSZP, stb.

Elég ez nekik.

2019. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
0%

#29

Bocs, nem érdekel a gyerekes vitátok, de megfogott ez a komment, amiben elég durva hazugságok vannak.


"Elég szomorú,hogy csak én tartok szánalmasnak,egy olyan dolog reklámozását,ami nem igaz."

Ha nyiltan felvállalná a diktatúrát, akkor nyilván nem lenne ennyi támogatója, de ha demokrácia lenne, akkor sem lenne ennyi támogatója. Pont ezért akarja azt a látszatot kelteni, hogy itt demokrácia van, de közben pedig nincs.

És akkor vegyük pontról pontra a hazugságodat:


"-Írhatsz bármi féle sértő,ocsmány, primitív szöveget az interneten,max. törlik,de el vinni nem fognak."

És pont ehhez kellett a sajtó. Az igaz, hogy fizikálisan nem bántanak, de valamiért mindig lekaraktergyilkolják azt, akinek a negatív véleménye a kormányról emberekhez eljuthat. Még akkor is bosszút állnak ,ha a saját emberük mond valamit. Lásd KESMA vezetője elmondta, hogy náluk egy darab jó, minőségi újságíró sincs. Egyből kirúgták.

Ez a viselkedés, ha nem is egy az egyben mainstream diktatúra, de egyértelműen látszik, hogy diktatúrát utánozza.


"-Nincsen semmi féle tervgazdálkodás,és nem visznek el semmit,a kormány emberei."

A tervgazdálkodás nem a ditkatúra jellemzője, szóval még azt sem tudod, hogy mi az a diktatúra.

Azonban valamiért mégis elvitték a magánnyugdíjpénztárakat. Zsebrevágták a fél balatont. Most nyúlják le az MTA épületeit. Látszik, hogy elvesznek dolgokat, csak nem is az állam kezébe, hanem a sajátjukba.


"-Nincsenek büntetőtáporok,se koncepciós perek."

A büntetőtábor sem diktatúra jellemző. '56 előtt nálunk se volt, de nem beszélhetünk etttől még demokráciáról.

Koncepciós per viszont van. Ilyen volt a Czeglédy-ügy, ami valamiért még akkor is folytatódott, amikor az EU-s bíróság kimondta, hogy Czeglédy ártatlan.


"- Van ellenzéki sajtó. Csak nézzétek meg:Index.hu,a !!444!!!,akkor a HVG.hu, Balra Magyar, Zsúrpubi, Népszava, ATV, stb."

Ez szintén irreleváns, mivel azt a sajtót pedig felvásárolta a fidesz, amit a legtöbben fogyasztanak.

Az emberek 70% TV-ből tájékozódik, ahol fideszes fölény van. Így ezekkel az online meghagyott lapokkal, szintén azt a látszatot akarja kelteni, hogy demokrácia van, de valahogy a TV esetében, amit a legtöbben fogyasztanak, nem volt ilyen kedves.

Az, hogy kiemelsz közel teljesen irreleváns dolgokat, amik csúsztatással esetleg elfogadhatóak lennének érvnek, azok nem segítenek, mivel csúszattás nélkül kellene megállniuk a helyüket.


"- Olyan törvényhozás van,amibe nem csak a Fidesz van,hanem a Jobbik,DK,LMP,MSZP-PM meg a függetlenek."

Nem, a fidesznek 2/3-a van. Vagyis az ellenzék nem tud törvény javaslatot végigvinni, illetve nem tudja a fidesz törvényeit megakadályozni. Szóval az ellenzéket csak dísznek engedik be.

Mikor volt utoljára, amikor ellenzéki ügyet karolt fel a fidesz? Vagy amikor az ellenzék szava miatt nem szavazott meg egy törvényt? Erre tényleg válaszolhatnál, mivel az elmúlt 6 évben biztos vagyok, hogy egyetlen ilyen sem volt.


"-Simán leváltható a kormány,csak a pártoknak kell azért támogatotság,szóval nehogy egy fél százalékos párt akarjon kormányozni"

Amihez megfelelő tájékoztatás kellene. Ha az emberek 70%-a a TV-ből tájékozódik, akkor az ellenzék, hogy is szerezzen új szavazókat? Az az 5 perc kevés ahhoz, hogy érdemben a programokról beszéljen az ember, amit a törvény ír elő.

Illetve a fidesz embereket zsarol a munkájukkal, hogy rá szavazzanak, vagy épp fizet le embereket szavazatért. Ahogy egy diktatúrában.


"- Ha itt diktatúra lenne,akkor nem lennénk tagja az EU-nak."

Ez szintén nem számít. Az EU nem kirúgja egyből, aki rosszul viselkedik, hanem szankcionálja előbb, hátha fegyelmezni tudja. Ezért volt 7-es cikkely és Sargentini jelentés. Mellesleg mindkettő pont bizonyíték, hogy diktatúra van.


"- Nem kell félned az államtól."

Ja, végülis is csak egy tucat eset van, amikor embereket azért nem vettek fel, mert ellenzéki szimpatizánsok voltak. Vagy nem tudom, hogy melyik kormány volt az, amelyik uszít a külföldiek ellen és emiatt már embereket vertek meg.

De nem, nem kell félni az államtól.


"És ezekek tények."

Meseországban

Nevetséges, hogy ilyen hazugságokban hiszel.

2019. aug. 16. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

"az ellenzék teljesen leszerepelt. Államcsőd közeli állapotot idéztek elő 2009-ben"


de az nem mindegy csszétek már meg, hogy gazdasági világválság volt, vagy kényem kedvem szerint nyomorba borítok egy országot.

Az meg, ami állandó téma, hogy "de például én nem nyomorgok" akkor hatalmas titokról rántom most le a leplet:

Albániában, és mondjukKubában is vannak, még multicsilliárdosok is, de ettől a nép még nyomorog!

2019. aug. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

"Tudott úgy reálbért emelni, "


Most hallottam éppen valami oberokostól (fideszes tisztviselő, de nem tudom ki, mert le se szrom őket), hogy két és félszeresére mentek föl a reálbérek amióta itt ők kormányoznak.

Igaz, hogy az élet meg (szakemberek számolták ki) 6-szor (!!) drágább. Egyébként ha megnézzük hány és hány élelmiszernek ment föl vagy 30%-kal az ára az utóbbi fél évben, és mindíg a legolcsóbb termékek fogynak le nullára, (már a második legolcsóbbat sem veszik, még akkor sem tudják az emberek megengedni maguknak ha az első legolcsóbb elfogyott, de nem tudom ti hol vásároltok ffej fideszesek??), ami elárulom nem a "multik" bőne, minthogy szr a kórház az sem az orvosoké meg az ápolóké (ők még csoda hogy ebben az országban vannak ilyen tudással), hanem (ki nem találnátok soha: a TELJHATALMÚ KORMÁNYÉ !! (ez most új volt mi?))

szóval ha a bérek alattuk 2 és félszeresére nőttek, de hogy ti is értsétek, ne csak Brüsszel, kerekítsük 3-ra, odáig még talán elszámoltok, ha már amit a bőrötökön éreztek az smafu, akkor is a bérek csak 3-szorosak, az árak alattuk pedig 6-szorosak, akkor úgy is fogalmazhatunk hogy a pénz fele annyit érő szr lett, persze úgy is mint a propaganda, hogy 2 és félszerese lett a fizetés.

(én azok közül való vagyok aki a szemének hisz nem a propagandának, de ezt még a vezetőtök is mondta a kezdet kezdetén: "Ne azt nézzétek mit mondok, hanem hogy mit teszek"

Látjuk Orbi

2019. aug. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!