Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig fogjuk még pátyolgatni...

Meddig fogjuk még pátyolgatni a határon túl rekedt magyarokat?

Figyelt kérdés

100 éve volt trianon, azóta jó néhány generáció felnőtt. Simán ide költözhettek volna ha akartak volna. De nem költöztek. Viszont mi még mindig segélyezzük meg szavaztatjuk őket, mert hogy ők is magyarok. De miért?

Szerintem ők csak azért adják a nagymagyart, hogy kapják a támogatást, de eszük ágában nincs magyarországon lakni.


2019. aug. 16. 19:36
1 2 3 4 5
 31/44 mindentudó99 ***** válasza:
68%
Úgy látszik ez a magyargyűlölők napja. Hihetelen hogy tud valaki egy másik emnert ennyire utálni mint ti. Ráadásul pont magyarokat. Az miatt az egy két parlamenti kèpviselői hely miatt amit max össze tudnak hozni. Szégyen az ilyen ember mind. Élen azzal a 61%-kis meleg fiúcskával aki itt sír 0-24 ben. Hol a külhoni magyarok miatt hol a magyar családos gyereket nevelők miatt. Szégyen az az ember úgy ahogy van. Mindenkit gyűlöl akinek két forintal több van. Élmondom nektek sok normális országban biztosítanak szavazati jogot a külföldön élő honfitársaiknak. Nem értem hogy lehet emberekben ekkora gyűlőlet saját nemzettársaikkal szemben. Egyébként meg ki tehet arról hogy a fideszre szavaznak? Egyedül ti és az ellenzéki pártjaitok akik évek óta ócsároljátok őket. Köszönjétek magatoknak.
2019. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
14%

Bírom ezt a kettős mércét,ha a kisebbségről van szó.


Ha határon túli magyar,akkor ő nem tehet róla,hogy kisebbségben él egy országban.


Bezzeg,ha valaki nem fidesz szavazó,és nem tartozik a 2/3-hoz,akkor "el lehet menni",meg a melegek is kisebbség,amin aztán változtatni sem lehet,nem úgy,mint a lakhelyünkön,de akkor nekik be kell fogni,mert ők kisebbség.

2019. aug. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
16%
Ami elindult, elindult...
2019. aug. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
0%

#34

Ez hazugság. Ilyen csak nálunk van Európában.

2019. aug. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
52%

39: Tessék, ott is van Kúrcsány:

[link]

2019. aug. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

# 36-os, nem igaz. A külhoni románok is szavazhatnak a romániai parlamenti választásokon, ráadásul a magyar rendszertől eltérő módon a szavazatuk EGYENÉRTÉKŰ, azaz mind listára, mind kerületi képviselő- és szenátorjelöltekre szavazhatnak (ezt úgy oldják meg, hogy vannak külföldi választókerületek, azaz a teljes Földgolyót felosztják, így pl. a kanadai románoknak is van képviselőjük).


Nem kellene baromságokat beszélni...

2019. aug. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
Más országokban is ugyanúgy szavazhatnak a külföldön élők, sőt a külföldön születettek is. Nem is kell messzire menni, például Romániában. Ez minden normális országban így van. A különbség, hogy máshol ezt egyöntetűen támogatják és nincs ez a széthúzás. Sokan mondják, hogy ilyen a világon nincs, hogy külhoniakat támogassanak és szavazhassanak. Pedig dehogyisnem. Olyan viszont valóban nincs még egy a világon, ahol ilyen sok gyűlölet van az emberekben csak azért mert néhány forint adóját erre kellett áldoznia. Szégyen ránk nézve. Szerencsére azért a többség nem így gondolja.
2019. aug. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Rettenetes ez az "eszmecsere", híven bizonyítja, milyen szellemi állapotban van a magyar társadalom.


Sajnos látnivalóan a baloldal jelentős része sem normálisabb a jobboldalnál, ugyanazzal az általánosító gyűlölködéssel románoznak itt néhányan, ahogy a fideszesek migránsozni szoktak...


A kérdező szellemi nívóján (a bányászbéka alfelének szomszédságában) tanyázó hozzászólók felvilágosítása érdekében TISZTÁZZUNK PÁR DOLGOT:


1. A határon túli magyarok nem kértek szavazati jogot maguknak, azt a határon belüli magyarok által megválasztott Országgyűlés szavazta meg nekik.

Élni a jogaiddal egyelőre nem bűn.


2. Európa számos országában teljesen normális, természetes, hogy a határon túli közösségek is szavazhatnak, akár honosított őshonos kisebbségek, akár diaszpórában élő külhoniak. A legutóbbi román elnökválasztásokat például éppen ezek döntötték el - a liberális Klaus Johannis javára. Ez egy teljesen elfogadott, bevett gyakorlat számos európai országban.


3. A külhoni magyarok összesen EGYETLEN mandátum sorsát döntik el, a szavazati joguk feleannyit ér mint a belföldieké (csak listára szavazhatnak). Ezzel szemben számos országban külföldi választókerületek működnek, ahol a külhoniak listára és kerületi jelöltekre is szavazhatnak, szóval messze nem a magyar legmegengedőbb rendszer.


4. Választópolgárokat a választásuk miatt nem ócsárolni kell, hanem MEGSZÓLÍTANI. A határon túli szavazók megszólítása érdekében a magyar ellenzéki pártok épp olyan keveset tettek mint a magyarországi vidékiek megszólítása érdekében. Budapesti fotelekből nem lehet vidéken, pláne határon túlon áttörést elérni.


5. A határon túli magyarok, a Magyarországról kivándorolt gazdasági migránsokkal ellentétben soha nem hagyták cserben Magyarországot, az országhatárok változtak meg.

SEMMI OKUK a szülőföldjüket elhagyni, és ebben senkinek semmilyen joga nincsen őket megkritizálni, aki sosem volt hasonló helyzetben.

Ha holnap Vas megyét Szlovéniához vagy Ausztriához csatolnák, a Vas megyeiek sem hagynák el a szülőföldjüket, családjukat, városukat, őseik földjét.


6. Az mindenkinek privát döntése, hogy elhagyja-e a szülőföldjét vagy sem, attól még lehet bármilyen nemzetiségű és bármilyen állampolgárságú és élhet a törvényben meghatározott jogaival. Senkinek nem kötelessége elhagyni a szülőföldjét, a földet, amelyben az ősei, elhunyt szerettei nyugszanak, azért, hogy valamilyen nemzetiségűnek vallhassa magát.


7. A határon túli magyarok ugyanúgy nem váltak románná vagy szlovákká attól a ténytől, hogy akaratuk ellenére átlépte őket a határ, mint ahogy a Magyarországot önszántukból, pusztán a jobb megélhetés reményében hátrahagyó magyarok sem váltak németté vagy angollá attól, hogy ott telepedtek meg.


8. Minden civilizált európai ország segíti a külhoni őshonos kisebbségeit és diaszpóráját, támogatja intézményrendszerüket, nyelvi jogaikat, anyanyelven való megmaradásukat.


9. A határon túli magyarok többsége nem is igényelt magyar állampolgárságot.


10. A magyar állampolgárságot igénylők elsöprő többsége nem is regisztrált a választásokra, még a regisztráltaknak is csak egy töredéke élt szavazati jogával.



Egyébként személy szerint úgy éltem le határon túli magyarként az eddigi életemet, hogy egy büdös vasat nem kaptam és nem is kértem a magyar államtól, még állampolgárságot sem igényeltem (ki is törölhetitek nyugodtan vele, felőlem!), de óvodától egyetemig magyarul tanultam, helyesebben beszélek és írok mint az itt hozzászóló félkegyelműek többsége és vagyok olyan magyar mint bármelyikük (ha nem jobb).


A hülye politikátok csak titeket érdekel ennyire, de óriási tévedésben vagytok, ha azt hiszitek, a határon túli magyarok ebben komoly tényezőt jelentenek. Nem azon az egy darab mandátumon múlt semmi eddig sem, ezután sem! A saját belföldi polgártársaitokat győzzétek meg talán előbb!


Nekem felfordul a gyomrom attól a zsigeri gyűlölködéstől, xenofóbiától és intoleranciától, amit ti mindenik politikai oldalon nyomattok. És semmivel sem civilizáltabb vagy európaibb a zsigeri románozás mint a zsigeri migráncsozás, csak szólok.

Egyik kutya, másik eb...

2019. aug. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 mindentudó99 ***** válasza:
75%
Ugyan már ne foglakozz velük. Nulla emberek. Annyit nem érnek h9gy érdemes legyen felidegesítened magad rajtuk.
2019. aug. 17. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
0%

Én Romániában születtem, a szüleim és a nagyszüleim a mai napig ott élnek. Én már egyetemre Magyarországon jelentkeztem és itt is vállaltam utána munkát. Szerintem aki akar, az ide költözik.

Nem egyszerű magyarként Romániában élni.. A románok éreztetik veled, hogy idegen vagy, a magyarok itthon szintén, a mai napig folyamatosan szőröstalpúnak hívnak a kevésbé intelligens kollégáim.

De abban egyetértek veled kérdező teljes mértékben, hogy aki sosem élt itt, az ne döntsön a politikában. Könnyű úgy leszavazni Orbánra, hogy nem téged adóztat szarrá és nem téged foszt meg pl a saját lakáshoz jutástól.


Nyilvánvalóan tenni kell, segíteni a határon túliakat. Pl az, hogy az ukránok jöhetnek ide dolgozni is nagy dolog nekik, a fizetésik többszörösét megkapják itt. De sajnos nem csak a magyarokat segítik, hanem azok is kapnak ingyen szállást meg kutyafülét, akik meg sem tudnak szólalni magyarul.. Jobban kéne szűrni és tényleg támogatni abban őket, hogy ide költözhessenek.

Otthon Romániában szerintem felesleges önteni a pénzt, a románok hozzállása miatt teljesen ellehetlenìtik a magyarok életét, gyakorlatilag már magyarul megszólalni sem tudsz, a full magyar lakta területeken sem.. Anyukám otthon vendéglàtàsban dolgozik és a főnöke megtiltotta, hogy magyarul válaszoljon a vendégeknek.. Ha van kint egy magyar turista csoport, akkor angolul kell beszélniünk.. Eléggé jól mutatja a helyzetet.

2019. aug. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!